Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
10 godzin temu, Strus napisał:

Czyli w/g Ciebie produkt, który poradzi sobie z brudnym lakierem nie poradzi sobie z brudnym plastikiem? 

Według mnie też nie. To są dwa różne brudy, na aucie masz film drogowy, w środku filmu drogowego nie masz, plastik jest chropowaty, gdzie ciężej jest wyczyścić. Do tego lakier jest gładki. No i w środku jest pełno tłuszczu, czy to z jedzenie czy z dłoni. Do przetarcia srodka z kurzu jaknajbardziej jednak do porządnego wyczyszczenia nie zastąpi taki szampon IC/IQD 

Szampon rinsless nie daje siły czyszczącej a jedynie zamyka bród w sobie. Równie dobrze auto mozna umyć samą wodą i przetrzeć zwykła ścierką, umyje, umyje. 
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
59 minut temu, powerf napisał:

płytę indukcyjną

gładka powierzchnia dlatego sie sprawdza, to samo jest na szybach ale na porowatych juz tak super nie bedzie. Moze złe porównanie z tłuszczem jest ale chodzi o inny rodzaj powierzchni i zabrudzeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A korzystacie z rinselessów jako Interior cleaner? 
w jakich stężeniach? Jak Wam się sprawdzaj?
 
Bo bawiąc się nimi doszedłem już do wniosku, że skoro płyn do szyb jest mi już zbędny to idąc dalej zaraz zlikwiduję półkę z Cleanerami do wnętrza. 

Ja próbowałem ONR, wolfganga, griotsa i N914 we wnętrzu, do przecierania kurzu. Wszystkie w stężeniu jak do rinseless. Doraźnie nawet na progach po buciorach każdym z nich udało się zniwelować syf do satysfakcjonującego jak na partyzantkę poziomu, ale wiadomo - apc to to nie jest. ONR wydaje mi się, że nabłyszczył dressing, ale może to moja awersja albo marketing przy wolfgangu nie zauważyłem znaczącej zmiany w wyglądzie kokpitu, griots i mck37 też bajeczka. Griots i wolfgang pomimo, że szkód nie widze, chyba nie są reklamowane do używania we wnętrzu. Mckees dość dobrze czyści, ale jest delikatnie zasadowy, ciekawe czy nie będzie zjadał dressingów więcej grzechów chyba nie pamiętam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, powerf napisał:

czyszczę płytę indukcyjną mixem z ech2o i bsd - czyści brud i tłuszcz bez najmniejszego problemu

U mnie samo Ech2o w standardowym (prawie do wszystkiego) stężeniu 1:15 jest na 1 miejscu w domu do większości robótek . Wszelkie meble, lakierowane fronty, płyta, szyby itd
Produkt TOP.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2022 o 09:09, Strus napisał:

Czyli w/g Ciebie produkt, który poradzi sobie z brudnym lakierem nie poradzi sobie z brudnym plastikiem? 

Myślę, że jest wiele zmiennych, które mogą to powodować. Totalnie różny materiał, gładki vs. chropowaty, inny rodzaj zabrudzeń. Sam fakt zastosowania pre-washu już robi tak naprawdę 90% roboty w kwestii usuwania zanieczyszczeń. Moim zdaniem praca jakimkolwiek produktem typu rinseless na brudnych plastikach zakończy się rozmazywaniem wierzchniego brudu po elemencie. Nawet jak zbierzesz to co na górze, to wbitego syfu z porów plastiku nie wyciągniesz. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spróbowałem mycia ONRem. Z trójki Wolfgang różowy, Griots niebieski i ONR pod względem przyjemności z mycia ONR odstaje in minus. Tępo jak cholera. W tej kategorii u mnie 

1. Wolfgang

2. Griots

3. ONR

 

Także przy ONR woda w wiadrze z roztworem (mycie na jedno wiadro) jest najbrudniejsza ze wszystkich 3 szamponów. Nie wiem dlaczego ale skoro to ma być produkt trzymający brud wewnątrz gąbki to wychodzi mu to dość przeciętnie. 
wszystkie mycia popełnione gąbkami Softa. 
Na „systemowe” gąbki czekam niestety do maja. Wtedy dotrą do mnie zza wielkiej wody. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 
Także przy ONR woda w wiadrze z roztworem (mycie na jedno wiadro) jest najbrudniejsza ze wszystkich 3 szamponów. 

To akurat dziwne
U mnie z kolei ONR w wiadrze zachowuje sie zupełnie inacze! Woda jest czysta ale na całym widrze jest taki film drogowy jakby zdjęty z auta i przyklejony na wiadro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w weekend ONR wskoczył na dwa auta ... do pomocnika przy osuszaniu używam od trzech myc autograph saphire ( bardzo fanie sie rozprowadza zero problemów  i siedzi skurczybyk   ) 

natomiast pierwszy raz myłem szyby przy pomocy onr z opti seal ... super efekt bardzo latwa aplikacja wieczorna przejażdżka tylko mnie w tym utwierdziła ze to świetne kombo do mycia szyb 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście te całe kapsułkowanie przy innych szamponach poza ONR ? Dzisiaj sobie umyłem przykurzone auto ONR i po spryskaniu auta rzeczywiście w kropelkach roztworu brud jakby krążył. Przy innych szamponach tego nie zauważyłem , mam N914 , Wolfganga , Dodo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje jedna sprawa, dlaczego w przypadku mycia ONR wydaje się jakby rękawica/gąbka kumulowała w sobie brud a nie oddawała do wiadra z roztworem onr. Próbowałem różnych rękawic od szelinowych po te z dłuższym ciut włosiem i po myciu wyglądały tragicznie a woda w wiadrze  ok. Używam również BRS to po paru myciach jak czyszczę ją APC to niezły syf wypływa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje jedna sprawa, dlaczego w przypadku mycia ONR wydaje się jakby rękawica/gąbka kumulowała w sobie brud a nie oddawała do wiadra z roztworem onr. Próbowałem różnych rękawic od szelinowych po te z dłuższym ciut włosiem i po myciu wyglądały tragicznie a woda w wiadrze  ok. Używam również BRS to po paru myciach jak czyszczę ją APC to niezły syf wypływa. 



U mnie podobnie, z tą różnicą, że sprawdzałem na gąbkach rinseless. A patrząc na udostępniony filmik mam wręcz wrażenie, że za oceanem mają zupełnie inny produkt w co nie wierzę. Może coś nie tak robimy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe porównanie właściwości separujących popularnych, dostępnych i u nas, szamponów do mycia metodą "bez spłukiwania". Generalnie utwierdzam się w przekonaniu, że szampon Griot'sa jest moim wyborem do częstego mycia, a szampon Feynlab - do mycia "specjalnego". 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Odnośnie wyników powyższego testu padło pytanie na grupie o komentarz do @Ivan Lacroix jako do specjalisty w temacie i odpowiedź była taka:

"

Yvan Lacroix  · 

thank you, interesting test, but unfortunately anecdotal. 2 of the products in the test are identical ( made in the same factory, same chemicals)except for colour, but showed different results.

For a Rinseless to function there are many factors, and dropping particles out of suspension is only one of them.

"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 17.04.2022 o 01:26, JakubBe napisał:

szkoda ze zdjęcia tylko z jednej strony i nie widać jak wygląda dokładnie. Ciekawe jak z twardością bo chetnie bym sie na nią skusił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo dziękuję bo film mi sie na telefonie nie otwierał. Kurde jakieś takie płytkie te nacięcia względem brs czy bbs. Chyba też zaczekam. Na tą chwile zostaje przy metodzie z fibrami, ale coraz bardziej kusi mnie jakaś gąbka. Moze zacznę od softa bo taka w arsenale mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie samo Ech2o w standardowym (prawie do wszystkiego) stężeniu 1:15 jest na 1 miejscu w domu do większości robótek . Wszelkie meble, lakierowane fronty, płyta, szyby itd
Produkt TOP.
Czy meble kuchenne lekko zabrudzone od tłuszczu i z widocznymi odciskami palców też można myć Ech20? Meble mają ciemny kolor i lekko chropowatą powierzchnię?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.