Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, BłażejSt napisał(a):

Cześć, chcę spróbować rinseless wash a konkretnie carpro ech2o, przeczytałem cały wątek ale nie znalazłem odpowiedzi na kilka pytań: 

1. czy jeśli po takim myciu ech2o chcę położyć wosk to powinienem odtłuścić ipą 1:1, żeby zdjąć warstwę którą po sobie zostawi ech2o?

2. Czy jeśli auto jest zabezpieczone woskiem, który jest świeży ale lekko zatkany to czy mycie ech2o go odetka? 

3. Czy takie mycie nie osłabi hydrofobowości wosku?

4. W jakiej proporcji uznacie jako lubrykant do glinki, a w jakiej do mycia szyb?

5. Czy ktoś z was próbował zrobić roztwór zalecany przez producenta ale w butelce z atomizerem, zrobić oprysk a potem nanosić preparat z butelki na gąbkę i co element płukać ją i nanosić na nowo preparat na gąbkę? 

 

(czy niebieska rękawica prostaff nada się do takiego mycia na początek, chcę spróbować czy mi się spodoba)

Ad 1, 2, 3 darowałbym sobie mycie ech2o jeśli zależy ci na tym aby hydrofobowość wosku mieć niezaburzoną.

Ad 4 do glinki ~1:40-50, do mycia szyb nie ma większego znaczenia: od 1:200 do 1:15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Narazie oczekiwanie na dostawę, ale zaraz poleci do obserwacji a potem do kolekcji i tak juz mam tyle tych szamponów, że w 5 lat tego nie wymyję - jeszcze jeden nie zaszkodzi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Streat napisał(a):

jeden z moich ulubionych wiec jak dla mnie smialo bierz i w dodatku mozna z niego robic mega fajnego qd 

Popieram,  jako szybkie zebranie kurzu w formie QD sprawdza się idealnie. Zostawia dodatkowo super look! 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
5 godzin temu, AudiBlask napisał(a):

@CAR CRAZY będzie większe opakowanie niż 1L ? 

NA początku nie, później czas pokaże (jeżeli waluta spadnie i zarazem koszty transportu) aktualnie czy 5L czy 5x1L ostatecznie wychodzi to samo nie ma jak oszczędzić, chyba że cenę za 1L podniesiemy  ale  nie  o to chyba chodzi👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 godzin temu, CAR CRAZY napisał(a):

NA początku nie, później czas pokaże (jeżeli waluta spadnie i zarazem koszty transportu) aktualnie czy 5L czy 5x1L ostatecznie wychodzi to samo nie ma jak oszczędzić, chyba że cenę za 1L podniesiemy  ale  nie  o to chyba chodzi👍

i takie podejscie szanuje ❤️ 5L na pocztek to duzo wiec słusznie ze najpierw wprwadza 1L bo nie wie jak rynek przyjmie ten produkt ale dla mnie produkt bardzo dobry i kupie na pewno 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janekbossko - z opisu ADS Rinseless Wash wynika, że bliżej mu do szamponu OPT, a więc naładowanego polimerami (w każdym szamponie są polimery, pełniące rolę lubrykanta, ale w tych "czystych" jest ich śladowa ilość i mają prawdopodobnie obniżoną trwałość). ABsolute porównywny jest w recenzjach do OPT - a więc również jest napakowany polimerami.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, ktoś coś więcej na temat  Wolfgang Uber SiO2 Rinseless Wash

Czytałem kiedyś tutaj, że tak średnio ogólnie w stosunku jakość/cena/wydajność, ale troche czasu już minęło i może ktoś dorzuci swoje 2 zdania

2022-11-23_12h15_44.png.00273f0d484c0ac3c472646db294a238.png

Czy ktoś stosuje go jako 'ceramiczny' QD i dawkuje jak zaleca producent 100ml - 4L wody ? Kropling?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuje jako waterless po myjni na szybko daje ładne szkiełko krople takie grubasne, stosowałem raz jako qd w słońcu to musiałem się niezle namachac żeby nie było smug. I nawet ładnie pachnie w porównaniu do różowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.