Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

@zeea Wolfganga najpierw psikam element roztworem na QD, potem myję roztworem do mycia, potem do osuszenia używam ponownie roztworu QD. Fajnie się pracuje i jest bardzo ślisko.

Ja używam Wolfganga do osuszania i śliskość super ale i tak jak już ręcznik mokry to smugi zostają:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,
jestem tu nowy więc na początek parę słów o sobie...

Mam nowy samochód (biała corolla) i z racji koloru odkryłem, że myjka ciśnieniowa nie domywa całego brudu. Zacząłem więc czytać/oglądać/guglować jak się myje auta i doszedłem do zakupu zestawu z Optimum czyli: ONR, BRS, opti-seal, optimum car wax.

Jestem już po kliku myciach wg schematu:
a) myjka ciśnieniowa na myjni, a potem w garażu: prewash->ONR->opti seal->car wax
b) myjka w myjni, a potem w garażu: prewash->ONR->opti seal

Mój problem: po deszczu samochód mocno się brudzi (dolne drzwi, klapa bagażnika). Odnoszę wrażenie, że mam na lakierze jakiś klej do brudu. Często na parkingu porównuję moje auto i inne "białasy" i wrażenie mam takie, że na moim aucie jest 2x więcej brudu niż na podobnych samochodach i jest bardziej pozbijany w grudki, przez co mocniej kontrastuje z białym. To całe kropelkowanie, które powstaje dzięki chemii, spaja brud i przytwierdza go do lakieru, zamiast odprowadzić go w dół.

Jestem zielony w temacie detailingu i tu mam pytanie do Was:
Co robić? Lakier jest nowy. Nie leży na nim żadna powłoka ceramiczna ani wosk typu Fusso. Czy położenie wosku poprawiłoby sytuację? Może powienienem zrobić pełną dekontaminację bo nie wiem co z autem robił dealer przed sprzedażą i dopiero potem używać ONR. A może to normalne przy produktach Optimum i powinienem spróbować konkurencji:  GG, Wolfgang?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bilbao99  tak Jak mówisz być może powinieneś zrobić pełna dekontaminacje żeby lakier był „czysty”. Po myciu sprawdź doły drzwi czy są chropowate. Jeśli tak to sprzyja to szybszemu przy spajaniu brudu. Wystarczy Ci do tego produkt typu T&G i deiron. Druga sprawa ze może nadużywasz CarWaxa. Nie znam produktu ale może to tez powoduje problemy. Optiseal’a możesz ładować co mycie. Z doświadczenia wiem ze auta od dealera tylko wyglądają na czyste. Ale lotnej rdzy na nich jest masa. Nie polecam Ci używania glinki jeśli nie masz doświadczenia i nie zamierzasz robić korekty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelRDM Jeśli lakier jest nowy, to raczej nie wina braku dekontaminacji.
Na swoim Hyundaiu dekontaminację tj deiron, tar glinka robiłem ostatni raz ponad 2 lata temu i od tego czasu myję cały czas rinselessem ech2o i jakoś nie widzę aby brud był bardziej przyciągany z upływem czasu.

Według mnie to działanie produktów Opti , może ich kombinacja powoduje jakąś "lepkość" lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie
1) sam brak stałego zabezpieczenia jak ceramika wosk sprzyja łatwiejszymi osadzaniu brudu i trudniejszymi donacji bezdotykowo na myjce
2) jak koledzy mówią może być lakier zanieczyszczony lotną rdza albo nawet klejem po naklejkach ochronnych w transporcie
3) sam w sobie Opti seal może ciągnąć brud, sprobuj następnym razem jedne drzwi np, kierownika, jedynie osuszyć samym ręcznikiem, a resztę wg swojego schematu

Możesz tez zrobic eksperyment i powiedzmy jedne drzwi j.w. Osuszyć jedynie po myciu ONR samym ręcznikiem, inne drzwi przy pomocy Opti seal a trzeci panel Opti seal + car wax i pojeździć obserwować który panel jak się brudzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
18 godzin temu, janekbossko napisał:

Czy ktoś korzystał z gąbki SHOWCARSHINE RINSELESS WASH SPONGE - GĄBKA DO MYCIA?

zastanawiam się nad tym jakie są różnice w porównaniu do gąbek np Optimum.

cena jest dwukrotnie niższa 

Co do Gąbki to nikt się tutaj nie chwalił, że ją nabył. Pytaj u źródła @CAR CRAZY. Z Tym litrem wody to patrząc na te susze to może za pare lata będzie to obowiązek 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, PawelRDM napisał:

Co do Gąbki to nikt się tutaj nie chwalił, że ją nabył. Pytaj u źródła @CAR CRAZY. Z Tym litrem wody to patrząc na te susze to może za pare lata będzie to obowiązek 😉 

Jak się nikt nie chwalił to musicie poczekać aż do mnie przyjdzie to napiszę co nie co. 

Z tego co zrozumiałem to jest gąbka sprzedawana również na stronie Wolfganga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Wolfgang z gąbka od ShowCarShine za mną.

Niestety, porównania z BRS nie będzie bo jej nie mam.

Gąbka  bardzo miękka, chłonie wodę pięknie. Są dwie strony jedna jak z „segregatorem” na jajka i druga ponacinana. Zdecydowanie płynniej idzie strona z nacięciami. Są one płytkie, porównując do filmów z BRS o wiele płytsze.

brud oddaje niezle ale ślady po myciu Wolfgangiem na niej zostają.

Sam Wolfgang dla mnie mistrzostwo, śliski , pięknie domku auto po tygodniowym jeżdżeniu po mieście i jednej podróży za miasto. Wcześniej oczywiście oplukalem auto woda a później oprysk Wolfgangiem.

Prewasha nie używałem. Tylko płukanie woda i oprysk szamponem dla lubrykacji.

 

 

edycja:

użyłem TYLKO jednego wiadra z separatorem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zacząłem korzystać z ONR i optiseal i jestem zadowolony. Wreszcie rozwiązało to mój problem z myciem regularnym pod blokiem. Pytanie mam jak myślicie czy po umyciu ONR i osuszeniu samym ręcznikiem można nakładać wosk? Tylko wcześniej nałożyć cleaner czy może tylko IPA przelecieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kociniak08 napisał:

czy po umyciu ONR i osuszeniu samym ręcznikiem można nakładać wosk? Tylko wcześniej nałożyć cleaner czy może tylko IPA przelecieć?

ONR pozostawia po sobie śladowe (ale zawsze) polimery. Dlatego zawsze należy co najmniej wyjałowić lakier przed woskiem - niektóre woski (zwłaszcza te oparte na carnaubie i montan - nawet dla poprawy wyglądu lakieru) wymagają wcześniejszego użycia cleanera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis pierwszy raz używałem McKees i chyba Duragloss bardziej mi pasuje, wydaje mi się że jest większy poślizg.

 

Używam na zmianę mikrofibry i gąbki od Wolfganga i WYDAJE mi sie, że mikrofibry więcej zbierają, auto jest czystsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Partner forum

Witam, będę miał do rozdania 4-5 próbek szamponu typu Rinseless, który wywarł na mnie pozytywne wrażenie i zastanawiam sie czy warto wprowadzać do oferty..

Jeżeli ktoś z sympatyków myci Rinseless będzie chętny do przetestowania to obserwujcie nasz dział SCS, wrzucę wieczorem info o testerach.

Osobiście testowałem bezpośrednio na jednym panelu ten "nowy" z Mckees i mycie w sumie identyczne totalnie nie zauważyłem różnic ale po osuszeniu, po tym nowym lakier w dotyku bardziej satynowy z lekkim poślizgiem, (kostka do powłok zaczyna szybciej zjeżdżać niż po McKees.) Na drugi dzień pod względem zrzutu wody nie było różnicy pomiędzy tym a Mckees.  Oczywiście bez problemu myje szyby itp itd.

Ktoś kto się będzie zgłaszał do testów musi być "doświadczonym" w rinseless, mający styczność przynajmniej z 2 różnymi szamponami tego typu i za sobą sporo myć w różnych warunkach, aby móc powiedzieć coś więcej na temat szamponu. 

 

 

 

  • Lubię to 3
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2022 o 09:44, bilbao99 napisał:

Mam nowy samochód (biała corolla) i z racji koloru odkryłem, że myjka ciśnieniowa nie domywa całego brudu. Zacząłem więc czytać/oglądać/guglować jak się

Mój problem: po deszczu samochód mocno się brudzi (dolne drzwi, klapa bagażnika). Odnoszę wrażenie, że mam na lakierze jakiś klej do brudu.

Czy to lakier perłowy, metaliczny czy ten z palety lakierów solidowych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@analyzator U mnie całkiem nieźle sprawdzają się te https://www.amazon.pl/Kingsheep-mikrofibry-bezkrawędziowa-czyszczenia-samochodowy/dp/B07V3792VK - cenowo wychodzą ~12,17zł/szt. a jakość bardzo dobra.

Ja częściej z nich korzystam ze zwykłym szamponem na bezdotyku - wystarczy jedno wiadro i parę litrów wody. Te 6 spokojnie starcza mi na hatchbacka, ale do progów / dolnych dokładek korzystam z dedykowanej rękawicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikeLBN w sumie jedno wiaderko i takie ręczniki to świetny pomysł. Nie wiem tylko czy przy rinsless nie będzie zbyt ciężki. Jakość i trwałość ręcznika okej? Jest skład podany?

@mancini ciekawa niedroga opcja tylko że on jest poobszywany, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mancini wczoraj i dzisiaj popełniłem rinslessa wersją bieobszytą. Spoko ale odrobina więcej materiału by się przydała. 

Swoją drogą wypracowuje moje własne podejście do rinslessa. Trochę z metody Garego Deana. Trochę inspiracji mxnowicki i techniki na sticki paint. Na uwadze oczywiście przede wszystkim bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, chcę spróbować rinseless wash a konkretnie carpro ech2o, przeczytałem cały wątek ale nie znalazłem odpowiedzi na kilka pytań: 

1. czy jeśli po takim myciu ech2o chcę położyć wosk to powinienem odtłuścić ipą 1:1, żeby zdjąć warstwę którą po sobie zostawi ech2o?

2. Czy jeśli auto jest zabezpieczone woskiem, który jest świeży ale lekko zatkany to czy mycie ech2o go odetka? 

3. Czy takie mycie nie osłabi hydrofobowości wosku?

4. W jakiej proporcji uznacie jako lubrykant do glinki, a w jakiej do mycia szyb?

5. Czy ktoś z was próbował zrobić roztwór zalecany przez producenta ale w butelce z atomizerem, zrobić oprysk a potem nanosić preparat z butelki na gąbkę i co element płukać ją i nanosić na nowo preparat na gąbkę? 

 

(czy niebieska rękawica prostaff nada się do takiego mycia na początek, chcę spróbować czy mi się spodoba)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.