Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem więcej - na 5 wax pro no limit jestem w stanie obcykać fokusa nową krawędzią (każda 1/8 to 5-10 ruchów) nie pokonując dystansu dłuższego niż metr. Ale i tak mam w dostawie 10x getlemana basica dokładnie w tym celu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że jednak wiele zależy tu od stopnia zabrudzenia auta. Taka mikrofibra bedzie dobra do lekkiego zabrudzenia, starcia prochu. Ale jak auto jest faktycznie brudne to lepszym wyjsciem bedzie gąbka która przyjmie do siebie więcej produktu (wody z szamponem) i z kolei odda go na aucie, zmiękczy brud itd itd... 

Niby prozaiczny problem, ale szkoda mi 2 stówy wywalać na kawałek gąbki 🤭😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zeea - aby rozmiękczyć brud, stosuje się wstępny oprysk roztworem o wyższym stężeniu, niż to w wiadrze. Zmiękczanie brudu gąbka/MF spowoduje, że zwiększy się ryzyko zarysowania powoerzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Niby prozaiczny problem, ale szkoda mi 2 stówy wywalać na kawałek gąbki



Oj tam, oj tam…

zdania co do bezpieczeństwa mycia mf są podzielone, rinselesowy guru twierdzi, że nie jest to zła technika ale mf nie absorbuje brudu do siebie w przeciwieństwie do gąbki tylko ciągnie go po powierzchni lakieru. Ja osobiście mam frajde z mycia gąbką, mając wiadro szamponu. Jakoś szybciej to idzie… myślę, że warto spróbować i zobaczyć co komu lepiej leży i tyle, na tym polega zabawa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 wiem, tak też robie. Zle sie wyraziłem 😜 problem u mnie, że nie uzywam myjki w garazu, tylko samego szlaucha i zostaje po pre washu jednak wiecej brudu/film drogowy. Dlatego opcja z nasączoną gąbką przypuszczam że sprawdzi sie lepiej u mnie niż mikrofibra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eidos71 napisał(a):

@zeea - aby rozmiękczyć brud, stosuje się wstępny oprysk roztworem o wyższym stężeniu, niż to w wiadrze. Zmiękczanie brudu gąbka/MF spowoduje, że zwiększy się ryzyko zarysowania powoerzchni.

dokładnie - wstępny oprysk roztworem QD

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co? Ja myślę że jest zupełnie odwrotnie

Ja prawdę mówiąc nie mam na ten temat zdania, mi po prostu lepiej myje się gąbką Cytat pochodził od Ivana, twierdzi on, gąbka nie dość, że trzyma więcej cieczy ergo lepszy poślizg to jeszcze jest strukturalnie przygotowana do przyjęcia do siebie brudu - za pomocą nacięć jak i samego materiału z którego jest zrobiona. Za to mf wchłania wilgoć ale już brud w nią nie „wnika” tylko zostaje na powierzchni włókien. Badań nie prowadziłem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 godzin temu, analyzator napisał(a):

że metoda na kilka fibr

Ja też jakoś wolę mikrofibrami pracować 🙂 Uzywam Moje Auto 40x60 800g

Akurat dziś pojawił sie filmik Adams'a

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ciekawostką jest fakt, że na butelce jest napisane że produkt stworzony jest dla Artdeshine Polska.  Nie wiedziałem, że jesteśmy takim liczącym się odbiorcą tego typu produktów  
@CAR CRAZY,  napisz proszę coś więcej.
Podbijam pytanie z innego wątku odnoście ostatniej nowości od Artdeshine i ich Rinseless Wash  
Coś tam poszukałem w necie u ADS i zero informacji o wypuszczeniu takiego szamponu. Serio mamy, az takie względy w Singapurze, że tylko dla nas robią takie specyfiki? xD

@CAR CRAZY

20221203_083321.jpg.0692d21579b6ab41006bd80b8d958de9.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie, trochę z innej strony, czy Wam też ech2o potrafi się mazać? I jest problem z dotarciem? W moim przypadku czarny lakier.

Mi tez potrafi się mazać podobnie jak Wolfgang niebieski z SIO2

Szczególnie jak myje lekko brudne auto bez wcześniejszego prewasha. Mam wtedy wrażenie jak bym rozmazywał LSP z poprzedniego mycia w moim przypadku jakiś qd.

Wydaje mo si ze mazanie ogólnie może być związanie z dodatkiem SiO2 dlatego wole używać czystych szamponów.
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, raafal91 napisał(a):

A takie pytanie, trochę z innej strony, czy Wam też ech2o potrafi się mazać? I jest problem z dotarciem? W moim przypadku czarny lakier.

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, raafal91 napisał(a):

A takie pytanie, trochę z innej strony, czy Wam też ech2o potrafi się mazać? I jest problem z dotarciem? W moim przypadku czarny lakier.

Zdarza się przy różnych stężeniach, im wyższe (bardziej skoncentrowany np 1:10-15) tym częściej , a tak naprawdę to nie wiem co jest przyczyną, czasem dotarcie jest całkowicie bezproblemowe i bez nakładu pracy, a czasem (rzadko ale się zdarza) trzeba powalczyć z wędrującymi smużkami przypominającymi holoski.

Na pocieszenie mogę dodać, że ostatnio, jeden panel zostawiłem nie do końca idealnie dotarty z ech2o, z delikatnymi wędrującymi smugami widocznymi przy świetle inspekcyjnym, a na drugi dzień nie było po nich śladu.
Nie wiem czy to nie jest kwestia odparowania, może jak za dużo materiału nawalisz, to ma jakiś problem z odparowaniem. Ma ktoś podobne obserwacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ile ręczników do osuszania 60x90 używacie do osuszania auta po myciu rinseless? Jak często pierzecie je po użyciu, co któreś czy po każdym i w jaki sposób pierzecie? Ledwo wyrabiam się z dwoma przy aucie z segmentu B, podczas drugiego użyciu bez prania mam wrażenie, że trochę bardziej marzą. Używam granatowych z żółtym obszyciem z allegro. Pytanie numer 2, czy do oprysku przed myciem używacie innego stężenia roztworu niż tego w wiadrze czy po prostu robicie roztwór w wiadrze i z niego nalewacie do butelki do oprysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BłażejSt  - jednym ręcznikiem typu "twisted pile" osuszam bez problemu auto z resztek roztworu (auto zabezpieczone powłoką / woskiem). Co do roztworu w opryskiwaczu - niezależnie od marki szamponu, do roztworu wstępnego oprysku w opryskiwaczu zawsze daję większe stężenie szamponu, niż roztworu w wiadrze - w wiadrze stosuję się mniej więcej do zaleceń producenta, w opryskiwaczu daję mniej więcej podwojne stężenie z wiadra.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, BłażejSt napisał(a):

Mam pytanie, ile ręczników do osuszania 60x90 używacie do osuszania auta po myciu rinseless? Jak często pierzecie je po użyciu, co któreś czy po każdym i w jaki sposób pierzecie? Ledwo wyrabiam się z dwoma przy aucie z segmentu B, podczas drugiego użyciu bez prania mam wrażenie, że trochę bardziej marzą. Używam granatowych z żółtym obszyciem z allegro. Pytanie numer 2, czy do oprysku przed myciem używacie innego stężenia roztworu niż tego w wiadrze czy po prostu robicie roztwór w wiadrze i z niego nalewacie do butelki do oprysku?

Ja do osuszania po rinseless używam 2 ręczników adbl puffy towel 41x41. Ostatnio nabyłem też adbl goofer towel xl, kiedyś przetestuję 🙂 Po każdym suszeniu są prane.

Ad 2. Może to trochę zależeć od tego czym myjesz, ja myję ECH2O i nie zauważyłem jakiejś znaczącej różnicy między opryskiem 1:200 a np 1;20, nawet bardziej wolę np 1:100 niż 1:20 w oprysku - zwykle stosuję od 1:50 do 1:200.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ile ręczników do osuszania 60x90 używacie do osuszania auta po myciu rinseless? Jak często pierzecie je po użyciu, co któreś czy po każdym i w jaki sposób pierzecie? Ledwo wyrabiam się z dwoma przy aucie z segmentu B, podczas drugiego użyciu bez prania mam wrażenie, że trochę bardziej marzą. Używam granatowych z żółtym obszyciem z allegro. Pytanie numer 2, czy do oprysku przed myciem używacie innego stężenia roztworu niż tego w wiadrze czy po prostu robicie roztwór w wiadrze i z niego nalewacie do butelki do oprysku?

Na zabezpieczonym aucie/przy szamponie typu ONR spokojnie wystarcza mi jeden ręcznik, czy to TRC gauntlet czy WS Monster a nawet większy fluffik. Piore po każdym użyciu.
Jeśli chodzi o oprysk to zawsze daje dwukrotnie większe stężenie niż w wiadrze - przy większości szamponów wiadro 1:256 oprysk 1:128 (wolfgang różowy ma inne i ech2o też).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was próbował np. oprysk zrobić WOLFGANG a mycie ONR, lub podobne krzyżówki?

Jeszcze nie, ale są plany jak będe miał chwilę chcę np. sprawdzić czy jak wymieszam różne szampony w wiadrze to czy ich cechy się zatrą czy uwydatnią - np. mckees najlepiej oddaje brud z gąbki, a poślizg wg. mnie griots ma lepszy przy czym z medium robi masakre. I teraz czy dodatek mckees do griotsa pomoże wypłukać gąbkę przy zachowaniu lub polepszeniu poślizgu i takie tam. Jedyne co mnie blokuje to czas


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
14 godzin temu, Grzechu23 napisał(a):

@CAR CRAZY Czy w takim razie można prosić w jakich stężeniach używać go do w/w czynności ze zdjęcia? Szyby, interior, QD, waterless itd. Czy dla wszystkich pozycji jest to 1:256 ?

Nie ma podanych stężeń na etykiecie (trochę więcej rozpisałem się na stronie sklepu) gdyż w sumie nie można przesadzić ani w jedną ani w drugą stronę.

Stężenie dedykowane do mycia (1:256) to moim zdaniem najbezpieczniejsze pod kątem łatwości pracy, gdzie byśmy jego nie użyli to nie stworzy nam problemu na każdej powierzchni ale...

zwiększając delikatnie stężenie otrzymujemy w efekcie lepsze właściwości czyszczące oraz lepszą śliskość po wypolerowaniu, gdzie nadal jest bezproblemowy podczas pracy 

zwiększając znacząco stężenie jeszcze bardziej rosną właściwości czyszczące, szczególnie w kierunku bardziej tłustego brudu ale na powierzchniach gładkich połyskujących, lakierowanych będzie potrzeba dotarcia na dwie fibry bo zostanie delikatne zaparowanie, mgiełka.

Podsumowując: w każdym stężeniu jest bezpieczny dla każdej powierzchni, a rozcieńczenie dobieramy pod siebie i pewnie ilu ludzi tyle różnych będzie opinii. Z każdym kolejnym doświadczeniem i odkryciem czegoś ciekawego na pewno będę informował. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.