Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj popełniłem mycie😃

Cóż mogę powiedzieć , proces mycia bardzo szybki - około 35 min. Moja żona była w szoku szybko skończyłem 🤣🤣.

Na samym początku zrobiłem oprysk z ONR i spryskałem. Z racji małego doświadczenia na razie będę od tego zaczynał, chyba że będzie potrzebny pre wash to będzie płukanie pianą. Do wiaderka przygotowałem 3 nakrętki ONR na 12 L wody. Następnie po zmiękczeniu brudu zacząłem mycie od dach w dół. Delikatnie przesuwając gąbkę od lewej do prawej. Ogólnie wszystko przebiegło bezproblemowo.

Wrażenia pozytywne,  jest to fajny sposób na szybkie mycie przykurzonego i lekko zabrudzonego auta w garażu. Myślę, że często będę korzystał z tej metody😆. Znając życie to za chwilę będę szukał kolejnego szamponu🤫.

Z racji podekscytowania i krótkiego czasu nie zrobiłem zdjęć, ale nic straconego. Jak opanuję temat to będzie można wtedy nadrobić zaległości fotograficzne.

Pytanie do Was: jak myjecie felgi szamponem rinseless, gąbka rękawica czy może fibra?

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrian89

Od prawie 3 lat.
1:200 standardowe rozcienczenie do rinseless, do tego jako prespray wedle uznania, ja uzywam zaleznie od humoru 1:20 do 1:60.
 
Ja jestem z tego niezmiennie zadowolony.



Jakich microfibr najlepiej użyć? Ile wlać Ech2o na wiaderka do moczenia fibr? Może kolega zdradzić swój patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanko takie do Panów myjących metodą rinseless.

Jakich ręczników używacie do suszenia lakieru, po myciu ów metodą?

Mam wrażenie, że lepiej spisuje się twisted pile jesli nie używamy żadnego "wspomagacza" osuszania.

Jeśli używamy jakiś "wspomagacz" osuszania, to lepiej działają tradycyjne ręczniku typu Fluffy etc.

Jak u was to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D@ViD - Używam ręczników "twisted pile", niezależnie od tego, czy auto posiada zabezpieczenie lakieru, czy nie. Ręczniki typu "fluffy" praktycznie leżą nieużywane, ewentualnie używam ich do osuszania progów, wnęk itp. po czyszczeniu z pomocą parownicy.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 godzin temu, D@ViD napisał:

Jakich ręczników używacie do suszenia lakieru, po myciu ów metodą?

tego bym przygarnał 😄

https://www.instagram.com/reel/CXlWwhQI-7h/?utm_source=ig_web_copy_link

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel patrzyłem na niego wiele razy ale troche morduje ceną chociaż, kto wie… może wpadnie z którymś zamówieniem z SCS


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 minut temu, CAR CRAZY napisał:

OOO to teraz mam dylemat czy ten czy PIN Towell z Fireball 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
4 minuty temu, Domel napisał:

OOO to teraz mam dylemat czy ten czy PIN Towell z Fireball 😄

proponuje poczekac i nie długo powinien byc :

 

https://showcarshine.pl/reczniki-do-osuszania/showcarshine-microfiber-double-twisted-dryer-1400-gsm-80x50-najbardziej-chlonny-recznik.html

 

o wymiarze 125 x 75   😎 

Ogólnie ten ręcznik powyżej z wszystkich Twisted Pile jest moim nr 1, a jak będzie w większym rozmiarze to nic więcej nie potrzebuję :-) 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
20 godzin temu, D@ViD napisał:

@CAR CRAZY a mnie interesuje ten ręcznik. Szkoda tylko ze rozmiar mały 😕

 

 

Tego na razie większego nie będzie i moim zdaniem tez nie ma sensu ponieważ, ten ręcznik jak widać ma pasy zrobione z delikatnych włókien typu BOA/Fluffy, przy takich włóknach mamy większa delikatność "w dotyku" ale moim zdaniem gorzej spisuje się podczas osuszania "przesuwanego" ręcznik przez te delikatne włókna "przykleja" się bardziej do wilgotnego lakieru. Jeżlei lubimy opcję osuszania "przesuwanego" najlepiej do tego spisują się włókna twisted pile ewentualnie ręcznik waflowy.  Oczywiście przy fluffy/boa tez jest to do zrobienia ale moim zdaniem mniej komfortowo  :-)  Każdy jest w stanie dobrać sobie odpowiedni ręcznik i metodę bo np mam sporo klientów którzy wolą Boa/fluffy bo twierdzą że wydaje im się że twisted pile są zbyt mało delikatne 🤔

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.12.2021 o 08:06, lodowa napisał:

Czy ktoś z was zauważył że przy myciu ONR wosk przymula w newralgicznych punktach (doły drzwi I zderzaki)? 

Powodują to polimery, zawarte w tym szamponie. Sam szampon nie jest agresywny, ale polimery mają wpływ na bazowe zabezpieczenie, zmieniając właściwości powierzchniowe zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was zauważył że przy myciu ONR wosk przymula w newralgicznych punktach (doły drzwi I zderzaki)? 

A co tam u Ciebie leży na aucie? Bo dawno nie sypali aż tak piachem i solą, może po prostu bardzo szybko Ci sie LSP zdegradowało w tych miejscach, które najbardziej obrywają?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładłem fusso jakoś na początku listopada może koniec października.
Do tej pory dwa mycia za pomocą ONR z osuszaniem przy pomocy opti seal 
W międzyczasie dwa może trzy mycia na bezdotyku przy pomocy citrus oil

No to LSP raczej nie klęka Może optiseal dalej „siedzi” a stracił hydro?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@DViD no patrz mnie uprzedziłeś o parę sekund ja dzisiaj też zamówiłem oba i nie tylko rzecz jasna


BTW.


Miałem nazbierać więcej zdjęć i zrobić porównanie gąbek/szamponów a w konsekwencji zapomniałem zrobię jak będzie mniej na głowie a przy okazji jakby się ktoś zastanawiał.
Niedawno wziąłem BRS do mckee’sa - chciałem zobaczyć czy rzeczywiście materiał gąbki ma jakiś wpływ na wypłukiwanie brudu. Otóż nie ma więc jeśli ktoś ma BRS/BBS to nie musi się obawiać prawdopodobnie będę pierwszym i pozostanę jedynym użytkownikiem kanarkowego BGS w kraju nad Wisłą

PS. Brud zbierany z progów - aż takim kamikaze nie jestem żeby za każdym razem myć mega usyfione auto bez płukania

4fd15c3f5903933372cf8ab30a80744b.jpg

3db73d6f07eb97a8e02d864f6f7c037a.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Okay 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.