Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, 126tomek napisał:

Albo się na nią skuszę albo zamówię Ultra Black Sponge. Półki co muszę sobie samemu przetłumaczyć że ta metoda daje radę :-)

Do tej metody dołóż Opti-Seal i jakiegoś Monstera / Bestie / Prince od Work Stuffa 🙂 

Metoda świetna, choć zwracaj uwagę na dokładne spłukanie auta przed myciem + wiatr i drzewa w pobliżu -> tak by nic nie dostało się między gąbkę a lakier 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 126tomek napisał:

Szukam troszkę tańszej alternatywy dla Red Sponge.

Soft99 Smooth Egg. Bardzo delikatna i ultra miękka.
Trzeba uważać podczas mycia na wszelkie wystające krawędzie typu emblematy i będzie służyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, FilipO napisał:

Do tej metody dołóż Opti-Seal i jakiegoś Monstera / Bestie / Prince od Work Stuffa 🙂 

Metoda świetna, choć zwracaj uwagę na dokładne spłukanie auta przed myciem + wiatr i drzewa w pobliżu -> tak by nic nie dostało się między gąbkę a lakier 🙂 

Dziękuję serdecznie, właśnie zastanawiam się jaki wziąć teraz ręcznik  tej metody mycia ponieważ  do tej pory wycierałem auto przyklepując jedynie ręcznik bez ,,jeżdżenia'' po lakierze.

36 minut temu, peciu napisał:

@126tomek ja polecam UBS, jak dla mnie jest wygodniejsza i poręczniejsza od Softa

Kupowałeś na Amazonie? Zastanawiam się czemu CarDna nie ma tego w ofercie jeszcze 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałeś na Amazonie? Zastanawiam się czemu CarDna nie ma tego w ofercie jeszcze

Ja używam zarówno ręczniki z twisted pile (King, dhydrate, pin towel, malutki Chińczyk, jeszcze prince do mnie idzie) jak i waflowych noname niebieskich z Allegro za 20zl/szt. Zarówno jednym jak i drugim typem dobrze się dociera chociaż ja chyba wole te z twisted pile. Polecam na początku osuszać szyby dla zwilżania ręcznika chociaż ja ostatnio opryskalem go roztworem wody z szamponem rinseless którym związałem wstępnie lakier i jeszcze lepiej zbierał wodę z auta - osuszał
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myję od jakiegoś czasu rinseless (met. Garrego Deana) ale szukałem jednak sposobu na mycie jeszcze szybsze (i równie bezpieczne) i tak oto wczoraj zamówiłem z Amazona UBSa skuszony waszymi pozytywnymi doświadczeniami 🙂 Dam znać jak przyjdzie i ją wypróbuję, choć przy pierwszym myciu strach w oczach na pewno będzie 😉

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się jeszcze zastanawiam nad kompatybilnością Ultra Black Sponge'a z ONR którego obecnie posiadam na stanie. Ktoś wyżej pisał, że brud dość mocno oblepia gąbkę i są trudności z wypłukiwaniem? Czy wobec tego lepiej używać np. Wolfgang Uber'a / CP Ech2o? 🙂

Do tej pory do osuszania aplikowałem Bead Maker'a, ale z racji tego, że mi się kończy chętnie spróbuję czegoś innego - myślałem albo nad CP Elixir, albo CC Water Gold (na minus cena). Propozycje? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, flaszer napisał:

 Czy wobec tego lepiej używać np. Wolfgang Uber'a / CP Ech2o? 🙂

Do tej pory do osuszania aplikowałem Bead Maker'a, ale z racji tego, że mi się kończy chętnie spróbuję czegoś innego - myślałem albo nad CP Elixir, albo CC Water Gold

Niby brud oblepia gąbkę ale nie widać nic niepokojącego na aucie. Jak dobrze splukasz wcześniej auto nie powinno się nic dziać. Wolfgang lepszy dla mnie. 

Do osuszania chyba Wg będzie lepszy. No niby elixirem też osuszam teraz ale trzeba go trochę bardziej wypracować niż wg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o Wolfganga chodzi to wiele osób go chwali ze fajnie się nim myje, ładnie pachnie, dobry look i fajna śliskość ale niewiele osób mówi ze ma w składzie wosk dzieki poniekąd ma swoje właściwości, ale słabo jest go stosować na auta zabezpieczone powłokami gdyż je zapycha i przejmuje ich właściwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
14 godzin temu, Bapko napisał:

Jeśli o Wolfganga chodzi to wiele osób go chwali ze fajnie się nim myje, ładnie pachnie, dobry look i fajna śliskość ale niewiele osób mówi ze ma w składzie wosk dzieki poniekąd ma swoje właściwości, ale słabo jest go stosować na auta zabezpieczone powłokami gdyż je zapycha i przejmuje ich właściwości emoji2371.png

Skąd masz info o wosku? wszędzie jest info o polimerach tak jak w praktycznie każdym innym rinslessie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz info o wosku? wszędzie jest info o polimerach tak jak w praktycznie każdym innym rinslessie ? 

Kurcze pamietam ze gdzieś wyczytałem o tym ale za cholery nie pamietam gdzie jak znajdę to podeśle!

Kurcze pamietam ze gdzieś wyczytałem o tym ale za cholery nie pamietam gdzie jak znajdę to podeśle!

Albo…. Mi się pomyliło z innym rinselesem duragloss-em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem coś znaleźć na temat obecności wosku w WGUR ale wszędzie piszą tylko o tych "niesamowitych" polimerach 🙂 Na ten moment siedzi u mnie powłoka (polimerowa) Fx Protect Vision i mam wrażenie, ze ani ONR, ani BM specjalnie jej nie zaburzają i tego samego spodziewałbym się po Wolfgangu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez probowalem znaleźć ta wstawkę o wosku ale nic nie doszukałem sie… jak pisałem wyzej, może mi się z Duraglossem pomyliło
No nic schodzę do piwnicy myć auto Wolfgangiem to tez będę badał sprawę
IMG_4876.thumb.jpg.6b782329e0ee1fcd29a6c2634bc1a568.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak sobie czytam co któryś post w ramach jakby ciekawostki 🙂  i nadal nie kumam sensu tych metod. Skoro trzeba najpierw opłukać, potem umyć, do tego ręczniki i tak idą w ruch to ja tu nadal nie widzę absolutnie żadnych zalet. Wręcz minusy bo chemia i gąbki są relatywnie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
19 minut temu, Strus napisał:

Tak sobie czytam co któryś post w ramach jakby ciekawostki 🙂  i nadal nie kumam sensu tych metod. Skoro trzeba najpierw opłukać, potem umyć, do tego ręczniki i tak idą w ruch to ja tu nadal nie widzę absolutnie żadnych zalet. Wręcz minusy bo chemia i gąbki są relatywnie drogie.

Temat rzeka. Śledzę rożne fora z juesej, i tam zaś maja ogromne problemy z woda. Kilka dni temu był post, że w teksasie jest totalny ban na mycie auta. Te metody są właśnie dla tych rejonów albo ludzi co nie maja łatwego dostępu do bezdotyku/myjni lub własnego placu z woda więc na "szybko" można sobie auto ogarnąć.

Albo np odpicowałeś auto i akurat zaczęło padać a żona kazała Ci jechać do biedronki po jajka - i nie masz ochoty pierniczyć się zaś na myjni - więc szybki waterless/rinseless załatwi sprawę.

Opcji jest wiele, kwestia potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Domel napisał:

Kilka dni temu był post, że w teksasie jest totalny ban na mycie auta.

Dla ciekawostki to samo tyczy się niektórych jurysdykcji w Kalifornii. Zakaz mycia tradycyjną metodą z wężem/myjką pod domem.

Ratują ich takie metody.
 

9 godzin temu, Domel napisał:

Nowości od McKee

Cenowo wypada nawet fajnie - w przeliczeniu około 80 zł za 946 ml.
Brak 473 ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo wypada nawet fajnie - w przeliczeniu około 80 zł za 946 ml.
Brak 473 ml

Znalazłeś gdzieś w Polszy? Jak sklepy zacza sprowadzić dojdzie marzą i cło to ze 120 wyjdzie:/
Tak sobie czytam co któryś post w ramach jakby ciekawostki   i nadal nie kumam sensu tych metod. Skoro trzeba najpierw opłukać, potem umyć, do tego ręczniki i tak idą w ruch to ja tu nadal nie widzę absolutnie żadnych zalet. Wręcz minusy bo chemia i gąbki są relatywnie drogie.

Szybkie płukanko na bezdotyku z jakimś prewashem za 5zl (od wiosny do jesieni jak tylko zakurzony to nawet i be tego!) i resztę filmu drogowego ściągam rinselesem w ciepłym garażu podziemny. Jak DLA MNIE blokersa fajniejsza opcja niż mycie na bezdotyku albo wcześniej rano albo w nocy żeby nie blokować stanowiska jeśli o koszty chodzi to tanio nie jest ale np galon Meguaiersa rinse free express wash (którego idzie 30ml na mycie) można znaleźć za ok 120-140zl + np kilka mikrofibr/rękawica mikrofibrowa/ gąbka np soft99 i wcale jakoś super drogo nie wychodzi nie trzeba się pchać odrazu w najdroższe szampony o np BRS polecam spróbować przynajmniej z ciekawości!
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bapko napisał:

Jak DLA MNIE blokersa

Jak dla mnie, blokersa, bez garażu podziemnego, nie ma znaczenia czy umyję na myjni czy pod blokiem skoro i tak na myjnię muszę pojechać, żeby opłukać lub pre-wash'ować.

Te metody chyba nigdy mnie nie skuszą nawet na test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.