Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

@Bapko nie wiem, ale myłem Ech2o, myłem ten ONRem i w żadnym wypadku takiej skali zniszczenia nie zauważyłem.
A też mam czarny lakier.
Chyba że to kwestia techniki mycia, nie wiem...
Chyba w końcu muszę zrobić filmik albo chociaż fotki z mojego lakieru po roku cotygodniowego mycia waterless/rinseless, tylko ciągle coś stoi na przeszkodzie - teraz akurat jestem chory

Ja tez myje jednym i drugim a takze Wolfgangiem i Meguaiers express rinse free i przy żadnym nie zauwazylem dodatkowych rys może coś źle robię
[mention]powerf [/mention] zdrowia życzę i zachęcam do filmu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, powerf napisał:

A też mam czarny lakier.

Chyba że to kwestia techniki mycia, nie wiem...

Chyba w końcu muszę zrobić filmik albo chociaż fotki z mojego lakieru po roku cotygodniowego mycia waterless/rinseless, tylko ciągle coś stoi na przeszkodzie - teraz akurat jestem chory 🙂

PRzydałby sie taki filmik lub zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Bapko napisał:


Ja tez myje jednym i drugim a takze Wolfgangiem i Meguaiers express rinse free i przy żadnym nie zauwazylem dodatkowych rysemoji2371.png może coś źle robię emoji28.png
[mention]powerf [/mention] zdrowia życzę i zachęcam do filmu emoji1362.pngemoji4.png

Wydaje mi się że źle używamy tych produktów, nie tak jak pro-detailerzy więc pewnie dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
1 godzinę temu, KUBA46 napisał:

Oglądaliście cały film? John tłumaczy, że specjalnie wziął taki panel testowy, a nie np. część karoserii, tak aby móc lepiej ukazać różnice w tych produktach.

Dokładnie, jest to panel z tworzywa sztucznego który prawdopodobnie od samej najdelikatniejszej fibry tez będzie zarysowany. Test trochę w skali makro i 90% tych zarysowań na lakierze samochodowym nie będzie widocznych, nie mniej jednak różnice w poszczególnych produktach widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KUBA46 napisał:

Oglądaliście cały film? John tłumaczy, że specjalnie wziął taki panel testowy, a nie np. część karoserii, tak aby móc lepiej ukazać różnice w tych produktach.

Nie zdziwiłbym się gdyby ten jego czarny testowy akryl był podobnej twardości co słupki piano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania mógł wykonać jeszcze, na identycznym panelu, mycie i osuszanie metodą tradycyjną - wtedy byłoby to kompletne porównanie metod mycia i ukazanie ich efektów uszkodzeń powłoki lakierniczej.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, ghost napisał:

ten jego czarny testowy akryl był podobnej twardości co słupki piano

No otóż to... wygląda jak typowy materiał sctricte ze słupków piano, które jak wiemy rysują się od samego pędu powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według moich obserwacji Ech2o ma wręcz tendencję do maskowania mikro rysek, a nie rysowania. Dodatkowo John mówi, że test polegał na spryskaniu elementu roztworem szamponu i przejechaniu 10 razy gąbką po polu testowym najpierw i dopiero wytarciu mikrofibrą. Moim zdaniem to może być problemem w pierwszej kolejności, a nie brak ochrony ze strony produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23 myłem rinseless nowe auto mojego ojca, które ma słupki piano.

Ryski się zrobiły ale nie od mycia tylko od suszenia mikrofibrą - w ich przypadku choćbyś najdelikatniejszą fibrą przecierał to i tak ryski powstaną.

Pozostaje suszyć wilgotną fibrą, wtedy rysek jest zdecydowanie mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i wczoraj wieczorem pojechałem sprawdzić jak spisuje się ONR.

Renault GSII, korekta miesiąc temu na samochodzie testowo leży TRIZ z SOFT99.

Średnie zabrudzenia, opłukane na myjce za 2zł.

Mycie gąbką bardzo przyjemne chociaż strach był.

Osuszanie Opti-Seal + fluffy,  1 ręcznik starczył na całe auto.

 

Po wszystkim w kilku wyznaczonych obszarach testowych brak zarysowań.

Auto będzie myte w ten sposób co tydzień/dwa za każdym razem będą robione zdjęcia.

Jestem ciekawy efektu po 2-3 miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i wczoraj wieczorem pojechałem sprawdzić jak spisuje się ONR.
Renault GSII, korekta miesiąc temu na samochodzie testowo leży TRIZ z SOFT99.
Średnie zabrudzenia, opłukane na myjce za 2zł.
Mycie gąbką bardzo przyjemne chociaż strach był.
Osuszanie Opti-Seal + fluffy,  1 ręcznik starczył na całe auto.
 
Po wszystkim w kilku wyznaczonych obszarach testowych brak zarysowań.
Auto będzie myte w ten sposób co tydzień/dwa za każdym razem będą robione zdjęcia.
Jestem ciekawy efektu po 2-3 miesiącach.

Gąbka BRS czy jakaś inna?

Tak czy siak kibicuje i zdawaj relacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ktm950 napisał:

To nie jest niestety ta sama gąbka tylko w innym kolorze. Jest z trochę innej, twardszej gąbki.

Miałeś porównanie?. Wg mnie to ta sama piana lub o tych samych parametrach - czerwoną użyłem tylko u znajomego (spodobał mi się waterless), natomiast ze względu na małą dostępność trafiły się niebieskie na promocji po 120 zł i wziąłem w ciemno (tym niemniej uważam że za spienione tworzywo nacięte laserowo cena jest mocno przesadzona) - myłem już trzy auta i nie zauważyłem żadnych zarysowań - jednak nie były mega brudne. Z tego co słyszałem  dodawany jest inny barwnik podczas spieniania ze względu na zastrzeżony wzór użytkowy. Czarna z testów na youtube widać że będzie miększa i bardziej chłonna aby dało się nią myć klasycznie co ponoć domagali się użytkownicy w stanach  i czarna żeby .... nie znać było brudu na gąbce.

Była promocja kod: miłośnicy - obecnie chyba tylko na zestawy

https://cardna.pl/zestawy-c-86.html

gąb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś porównanie?. Wg mnie to ta sama piana lub o tych samych parametrach - czerwoną użyłem tylko u znajomego (spodobał mi się waterless), natomiast ze względu na małą dostępność trafiły się niebieskie na promocji po 120 zł i wziąłem w ciemno (tym niemniej uważam że za spienione tworzywo nacięte laserowo cena jest mocno przesadzona) - myłem już trzy auta i nie zauważyłem żadnych zarysowań - jednak nie były mega brudne. Z tego co słyszałem  dodawany jest inny barwnik podczas spieniania ze względu na zastrzeżony wzór użytkowy. Czarna z testów na youtube widać że będzie miększa i bardziej chłonna aby dało się nią myć klasycznie co ponoć domagali się użytkownicy w stanach  i czarna żeby .... nie znać było brudu na gąbce.
Była promocja kod: miłośnicy - obecnie chyba tylko na zestawy
https://cardna.pl/zestawy-c-86.html
2098329470_gb.jpg.8295b5f921ca646a2c8eb7a2a124904d.jpg

Jest jeszcze opcja Big Gold Sponge od Mackee’37 (nie wiem czy dostępna w Polsce) która w kształcie BRS ale podobno delikatniejsza gąbka. Jak coś na YT gość porównuje BRS BGS i ta najnowsza czarna ultra

Jest jeszcze opcja Big Gold Sponge od Mackee’37 (nie wiem czy dostępna w Polsce) która w kształcie BRS ale podobno delikatniejsza gąbka. Jak coś na YT gość porównuje BRS BGS i ta najnowsza czarna ultra

I co prawda pisałem już tu wcześniej ale myśle ze warto powtórzyć ze można normalnie kupic na amazonie z USA i z przesyłka wyszło mi 115zl za BRS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bapko napisał:


Jest jeszcze opcja Big Gold Sponge od Mackee’37 (nie wiem czy dostępna w Polsce) która w kształcie BRS ale podobno delikatniejsza gąbka. Jak coś na YT gość porównuje BRS BGS i ta najnowsza czarna ultra
I co prawda pisałem już tu wcześniej ale myśle ze warto powtórzyć ze można normalnie kupic na amazonie z USA i z przesyłka wyszło mi 115zl za BRS emoji1362.png

To można już zamówić czarną 😆

https://www.amazon.com/Rag-Company-Detailing-Perfect-Rinseless/dp/B08BG7P9NM/ref=pd_di_sccai_1/138-8001926-9185310?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B08BG7P9NM&pd_rd_r=236cb6da-7a0c-4c70-b7ac-cd786ff85f7b&pd_rd_w=y49nU&pd_rd_wg=hmdm9&pf_rd_p=5415687b-2c9d-46da-88a4-bbcfe8e07f3c&pf_rd_r=FSEVC6DBKCHTNN1MDAB7&refRID=FSEVC6DBKCHTNN1MDAB7&th=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i tak! Jednak mnie jakoś ona nie przekonuje. Jest tyle alternatyw gąbek padów i rękawic do mycia na 2 wiadra ze nie musiał być tego robic ta sama gąbka co do mycia rinseless. Wg mnie możliwość mycia czarna gabaka na 2 wiadra to tylko wymysł pod amerykańska klientele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bapko napisał:

Można i tak! Jednak mnie jakoś ona nie przekonuje. Jest tyle alternatyw gąbek padów i rękawic do mycia na 2 wiadra ze nie musiał być tego robic ta sama gąbka co do mycia rinseless. Wg mnie możliwość mycia czarna gabaka na 2 wiadra to tylko wymysł pod amerykańska klientele

Jednak ma być miększa - bezpieczniejsza dla lakieru - no i kształt jest bardziej ergonomiczny - mi nie zawsze dobrze się trzyma klasyka. Jak ktoś teraz kupuje może się zastanowić. Są jeszcze też fajne gąbki softa, kupowałem w zeszłym roku na BF chyba po 2 dychy

gaa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cardna mi napisało że BBS i BRS to ta sama gąbka. Czarne będą mieli ale w kształcie i z tego samego materiału co wyżej wymienione. 

Dopiero zakupiłem niebieską... Miało być to samo 🤣 napisze do MxNowicki czy porównywali 

Gąbki softa również kupowałem na black friday ale już mają spore oznaki zużycia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cardna mi napisało że BBS i BRS to ta sama gąbka. Czarne będą mieli ale w kształcie i z tego samego materiału co wyżej wymienione. 
Dopiero zakupiłem niebieską... Miało być to samo  napisze do MxNowicki czy porównywali 
Gąbki softa również kupowałem na black friday ale już mają spore oznaki zużycia. 

Niestety mniej trwałe są i jednostronne co no mi przeszkadza:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.