Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Nabyłem drogą kupną coś co jeszcze 3 lata temu dla mnie było chore, niestosowne i abstrakcyjne. Kupiłem gąbke do mycia samochodu za kilkanaście $. Oczywiście nikomu nie przyznam się ile te czarne ścinki kosztowały, bo by mnie zawinęli w ekspresowym tempie w kaftan.

Dzisiaj nadszedł dzień testów, więc Citrus Oil(ver.1) od Shiny Garage przygotowany w opryskiwaczu, ciepła woda i lecimy na bezdotyk. Ciesze się, że wyciągnąłem CO z końca szafki, bo już zapomniałem jak świetnie domywa.

Wjazd na garaż, rozrobienie Optimum No rinse i lecimy. Z takim sprzętem czułem się jak guru mycia bezwodnego/bezspłukiwania. Pierwsze pociągnięcie gąbką no i coś tępo. Mówie ok, jest nowa, musi troche się ułożyć. No, ale coś za bardzo nie chciała współpracować. Wziąłem dla porównania rękawice chińczyka mikrofibrową z krótkim włosiem i nagle pojawił się poślizg, brud był lepiej kapsułkowany itp.

Czekam na wasze opinie po przesiadce z domowych sposobów ONR na "profesjonalny" sprzęt do tego typu zastosowań.

Nie powiem jestem troche zawiedziony. Będe się jeszcze tym bawił, ale wątpie żeby się coś zmieniło.IMG_1594.jpg.c17eb947753a84585127e74386b49c62.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KUBA46 napisał:

Czekam na wasze opinie po przesiadce z domowych sposobów ONR na "profesjonalny" sprzęt do tego typu zastosowań.

Myję metodą "bez spłukiwania" od 2-3 lat, a "profesjonalną" BRS od 1,5 roku (?) i mam inne odczucia - nie wiem tylko, czy wykonujesz takie mycie "zgodnie ze sztuką", tzn. najpierw oprysk 2-3 elementów roztworem szamponu i wody (np. ONR), później gąbka z wiadra z roztworem, lekkie odciśnięcie i mycie spryskanych elementów ruchami poziomymi. Przy ONR, Duragloss i Wolfgang nie narzekam na "poślizg" - nieco gorzej jest w przypadku Meg'sa i Feynlab (chyba dlatego, że w szamponach tych producentów ograniczono dodatek polimerów/lubrykamtów, aby były to maksymalnie "czyste" szampony). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 tak wszystko zgodnie ze sztuką. Oprysk roztworem, delikatne wyciskanie i mycie totalnie bez docisku. Jakiś tam poślizg oczywiście jest, ale nie tak dobry jak ww rękawicą.

Myłem auto zabezpieczone Fusso F7 i na próbę również auto z UNCR. Na UNCR było trochę lepiej, ale wciąż bez szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gąbka musi przerobić kilka myć żeby nabrać swoich pełnych „właściwości”?
Pamietam jak pierwszy raz myłem BRS jakaś taka twarda, słaby poślizg wydawała mi się mało delikatna a po roku mycia jest miodzio! Robię tak ze jadąc na bezdotyk odrazu rozrabiam sobie w wiadrze ONRz gorąca woda i tam wrzucam BRS żeby trochę rozmiękłe zostawiam w garażu. Po powrocie taka przesiąknięta roztworem gąbeczka jest super delikatna i super poślizg! Spróbuj tak zrobic może pomoże !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KUBA46 napisał:

@Bapko dzięki za tipa. Następnym razem namocze ją dłużej przed użyciem.

Zdecydowanie namocz. Zwłaszcza nową. Szczerze mówiąc ceny tych gąbek są tak chorendalne że raczej się nie zdecyduje na zakup. Lecę tą od softa i w sumie nie narzekam. Też chwilę moczę. Ale co do onr to uważam że jednak ma średni ten poślizg ogółem. Wolfgangiem zdecydowanie lepiej się myje moim zdaniem. Po za tym nie oblepia tak brudu wokół gąbki i wypłukuje się gąbkę do czysta. Ale i tak lubię onr za ten połysk po myciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie namocz. Zwłaszcza nową. Szczerze mówiąc ceny tych gąbek są tak chorendalne że raczej się nie zdecyduje na zakup. Lecę tą od softa i w sumie nie narzekam. Też chwilę moczę. Ale co do onr to uważam że jednak ma średni ten poślizg ogółem. Wolfgangiem zdecydowanie lepiej się myje moim zdaniem. Po za tym nie oblepia tak brudu wokół gąbki i wypłukuje się gąbkę do czysta. Ale i tak lubię onr za ten połysk po myciu.

To w takim razie jak nie próbowałeś jeszcze to polecam ech2o 1:200! Super śliskość podczas mycia jak i po osuszeniu, zajebisty powłokowy połysk! Jak dorzucisz Elixira jako wspomaganie osuszania ale jako qd to wogole mistrzostwo świata!
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bapko napisał:


To w takim razie jak nie próbowałeś jeszcze to polecam ech2o 1:200! Super śliskość podczas mycia jak i po osuszeniu, zajebisty powłokowy połysk! Jak dorzucisz Elixira jako wspomaganie osuszania ale jako qd to wogole mistrzostwo świata!emoji6.png

W sumie to tak mi teraz przypomniałeś że leży w szafie ech2o tylko do innych celów ale jako rinseless nie próbowałem powiem szczerze więc sobie zarzuce a co 😉 ostatnio leciałem właśnie onr + elixir do osuszania i powiem Ci również nie jest źle. Wgl ja to jestem psychofanem elixira także upycham go gdzie tylko mogę 😛 Ale tak w sumie myślę że po ech2o faktycznie może być lepiej. Zrobilem też tą samoróbkę ech2o+reload+woda. Urwało mi oczy po kilku godzinach. Wiem że u niektórych to nie działa ale moje auto bardzo lubi ech2o 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KUBA46 kupilem ostatni UBS W@AutomotiveCare.pl ale też mam pożyczona UBS od @peciu. On ja kupił na amazonie z USA.

Mylem ta gąbka UBS od pieciu z szamponem Megsa i byłem mega zadowolony po przejściu z rękawicy megsa. 

Jak moja gąbka doszła, to się zdziwiłem, bo zdecydowanie sztywniejsza, ale to pewnie dlatego że jest nowa. Jeszcze swoją gąbka nie mylem, ale po twoim poście jutro zamoczę ja na dwa dni. Pewnie po paru myciach juz będzie ideolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D@ViD koniecznie zdaj relacje.
Po przejrzeniu yt faktycznie w moim przypadku może chodzić o brak odpowiedniego nasączenia gąbki. 

Pogoda teraz sprzyja garażowemu rinselessowi, więc będzie okazja na kolejne próby.

Też kupiłem w @AutomotiveCare.pl. Źródło inne niż u @peciu, ale wykluczam podróbke czy lewą partie z importu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KUBA46 Niestety mycia rinseless nie poczyniłem, ale gąbke pomęczyłęm w gorącej wodzie + ocet i zrobiła się elegancka- miękka i chłonna 😉 polecam 🙂 pewnie przy produkcji jest czymś pryskana, konserwowana

16C9070A-D1A0-4296-AC66-51BF972AD10B.jpeg.739b0aa30c5d69b9652b74a2e0770bd1.jpeg

DC49CFAA-2897-424E-8B6C-E05FD71099EE.jpeg.e4c0395c275803f5e4a1766f549856d6.jpeg

9E5E233C-D143-4320-96EA-227D9FCE3156.jpeg.1099ce823387ff4890143fcf55ad02a9.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Zrobilem też tą samoróbkę ech2o+reload+woda. Urwało mi oczy po kilku godzinach. Wiem że u niektórych to nie działa ale moje auto bardzo lubi ech2o 


Mógłbyś zdradzić jakich proporcji użyłeś? Zrobiłem sobie też ostatnio takiego mixa, ale jakoś tak się mazał, był ciężki w dotarciu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, raafal91 napisał:

Mógłbyś zdradzić jakich proporcji użyłeś? Zrobiłem sobie też ostatnio takiego mixa, ale jakoś tak się mazał, był ciężki w dotarciu?

50ml ech2o/50ml reload/500ml woda. Nie było nic takiego, raczej aplikacja bezproblemowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50ml ech2o/50ml reload/500ml woda. Nie było nic takiego, raczej aplikacja bezproblemowa. 

Zaciekawisiscie mnie tym qd! Ale się tak zastanawiam czy jest sens się bawić w takie mieszanie jak mam CP Elixir który się składa właśnie z wymienionych wyzej produktów + dodatkowo Hydr2o?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bapko napisał:


Zaciekawisiscie mnie tym qd! Ale się tak zastanawiam czy jest sens się bawić w takie mieszanie jak mam CP Elixir który się składa właśnie z wymienionych wyzej produktów + dodatkowo Hydr2o?emoji848.png

Także posiadam elixir jednak ten mix jest całkiem inny. Elixir bardzo przyciemnia. Mix nie przyciemnia wcale, typowe szkło. Spróbuj 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rekomendacji @peciu i @PawelRDM ja również skusiłem się na zakup Ultra Black Foam bezpośrednio z Amazon. Jakby kogoś interesowało to zamówienie złożyłem 20 stycznia (z revolutem wyszło 129 zł), a dzisiaj kurier dostarczył mi paczkę. Pójdę w ślady Dawida i zrobię czary mary z gorącą wodą i octem, żeby nie było niespodzianki przy pierwszym użyciu. 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 minuty temu, 126tomek napisał:

Ultra Black Foam polecacie bardziej od Red Sponge? Wogóle to przymierzam się już do takiego mycia od 2 lat ale ciągle mam stracha 🙂

Jesli wczesniej spłukasz porzadnie auto - nie ma sie czego bac.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.