Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Bapko napisał:

Orientujesz się w jakim stężeniu zastosować Meguaiers express wash żeby dogłębnie doczyscil lakier z pozostałości qd i innych szamponów rinseless?

Wlej podwójną dawkę szamponu, a dla pewności zrób to, co napisał @Gardor. Szampon to nie cleaner, ani produkt typu prep - pozostałości po szamponach z dodatkami usunie na pewno, ale z usuwaniem do czysta chemii zabezpieczającej może mieć problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlej podwójną dawkę szamponu, a dla pewności zrób to, co napisał @Gardor. Szampon to nie cleaner, ani produkt typu prep - pozostałości po szamponach z dodatkami usunie na pewno, ale z usuwaniem do czysta chemii zabezpieczającej może mieć problemy.

@Gardor @Eidos71 po ostatnim myciu przeleciałem całe auto IPA 50% ale nie za wiele to dało :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bapko napisał:

po ostatnim myciu przeleciałem całe auto IPA 50% ale nie za wiele to dało 😕

IPA to nie produkt typu prep. IPA odtłuści, ale nie usunie. Kup zmywacz silikonowy (wyjdzie taniej, niż typowy dwtailingowy prep), przemyj lakier i daj 30 minut na porządne odparowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPA to nie produkt typu prep. IPA odtłuści, ale nie usunie. Kup zmywacz silikonowy (wyjdzie taniej, niż typowy dwtailingowy prep), przemyj lakier i daj 30 minut na porządne odparowanie.

Ok! To zaraz zamawiam jakiś płyn inspekcyjny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po rinseless lubisz pomiziać, a robią się probley to używaj zestawu tej samej firmy. Jak używasz Wolfganga różowego, to możesz go rozcieńczyć jako QD i używać. Nie będzie problemu z mazami czy chmurkami. Woflgang rinseless = Wolfgang rozcieńczony jako QD. DodoJuice jako Rinseless = Future Armor albo Red Mist. Takie combosy zawsze mi się sprawdzały i nie generowały problemów. Jak mieszałem rinseless/waterless i QD to już różnie bywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 25.08.2019 o 21:58, ktm950 napisał:

@Gardor Wolfgang podbija kropelkowanie. N914 mam, ale jeszcze nie miałem okazji sprawdzić, jak to z nim jest.

Złota łopata dla mnie ale przeczytałem cały temat ze 3x i dopiero teraz rzuciło mi się to w oczy… udało się przetestować? Jakieś wrażenia? I skąd w ogóle go dorwałeś? Bo czasu minęło sporo a produkt dalej u nas niedostępny a bardzo ostrzę sobie na niego zęby… można zamówić z ebaya, sporo wychodzi ale jeśli jest w połowie tak dobry jak go chwalą to klikam w ciemno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kilka minut skończyłem mój pierwszy ever rinsless. Pod blokiem.

Najpierw oprysk składający się z 1,5l wody i 10ml Wolfganga czerwonego. Po jakiś 2 minutach umyłem z zaciśniętymi zębami auto gąbką Softa maczaną w 25ml Wolfganga na 10l wody. Wytarłem i poszedłem do domu. Nie będę szukał skutków 🙂🙂🙂

  • Lubię to 1
  • Super 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka minut skończyłem mój pierwszy ever rinsless. Pod blokiem.
Najpierw oprysk składający się z 1,5l wody i 10ml Wolfganga czerwonego. Po jakiś 2 minutach umyłem z zaciśniętymi zębami auto gąbką Softa maczaną w 25ml Wolfganga na 10l wody. Wytarłem i poszedłem do domu. Nie będę szukał skutków
Zawsze w drodze do domu możesz za przysłowiową dwójkę opłukać zgrubnie furę i do dzieła :)

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm….. nie macie przy Wolfgangu problemu z szybami po umyciu? Musiałem je dziś przetrzeć fibrą z płynem. Jakby woda z szamponem na szkle szybko przyschła. Zostały ślady mimo, że suszyłem wszystko zaraz po myciu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zaczynam z Wolfgangiem i gąbką softa. 
 

Dlaczego tylko BRS? 
 

wygląda na to, że jest bardziej twarda, mniej ergonomiczna i nie można jej używać do tradycyjnego mycia, w porôwnaniu to UBS. 
 

Dlaczego więc niby tylko BRS miałby się nadawać do mycia Optimum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
1 minutę temu, Strus napisał:

Na razie zaczynam z Wolfgangiem i gąbką softa. 
 

Dlaczego tylko BRS? 
 

wygląda na to, że jest bardziej twarda, mniej ergonomiczna i nie można jej używać do tradycyjnego mycia, w porôwnaniu to UBS. 
 

Dlaczego więc niby tylko BRS miałby się nadawać do mycia Optimum?

 

Nie twierdzę że "tylko BRS" jako jedyny produkt jaki zadziała z No Rinse, , ale bardziej jako produkt dedykowany i sprawdzony od lat.

 

Ja osobiście jestem bardziej za klasycznym myciem z pre washem, a no rinse bardzije jako sporadyczna ciekawostka ewentualnie do mycia frontów lakierowanych mebli :-).

Ale... obserwując zwolenników systemów OPT, gdzie często jak ktoś na coś narzeka to od razu jest wytykanie że jakiś element został zrobiony z poza systemu albo nie zgodnie ze sztuką OPT. I tak też jest tłumaczone przez szkoleniowców z OPT. To idąc tym tokiem myślenia żeby nie było potem zażaleń do systemu to jedyna dedykowana gąbka to BRS bo tylko taka jest na ich głównej stronie. Były już podejścia z gąbką niebieską która jest po prostu twarda i trzeba ja wcześniej "wygrzewać", teraz kolejne podejście z RAG która w sumie jest fajnie miękka ale czy nadal taka będzie po np 2 latach używania...    BRS jest od lat, sprawdzona przez tysiące użytkowników i takie połączenie działa bardzo dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam jest chyba tez lekki bajzel bo the rag company miało tez serie identycznych gąbek jak brs 

z niebieska sztuczka polega na wygrzewaniu aby robiła się delikatna 

a czarna hmm kolega używa od momentu ukazania dziennie pewnie z 20 autek obskakuje i nie widać żeby się jakoś ultra szybko zużywała

ja zaryzykowałem teraz zakup tej z ali która wyżej podlinkowałem zobaczymy co to będzie ;d  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieska gąbka na pewno nie jest tak trwała jak czerwona. Kupiłem niebieską później niż znajomy czerwoną , moja już ma drobne ubytki, jego wcale. Do tego myję rzadziej bez spłukiwania niż on. Chyba że ja nie umiem 🤣

Gąbka softa jest jak dla mnie trochę zbyt miękka, na śliskim lakierze aż tak tego nie czuć, bardziej na jałowym lub z tępym zabezpieczeniem. Biorąc pod uwagę cenę, jest to najrozsądniejszy wybór. 

Czarnej nie mam nawet zamiaru próbować, jak niebieską wykończę to kupuję czerwoną. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2021 o 14:15, AudiBlask napisał:

Czarnej nie mam nawet zamiaru próbować, jak niebieską wykończę to kupuję czerwoną. 

Ja kupilem czarną właśnie, nalotu na narazie kilkanaście myć ale narzekać na nią nie mogę poza tym, że nie widać na niej brudu więc ciężko powiedzieć czy się dobrze wypłukuje. zawsze dla pewności dobrze ją miętosze o gg. Zobaczę jak się będzie sprawować dalej. Ale jak miałbym coś teraz brać to Gold sponge z mck37 podobno jest jeszcze bardziej miękka no i na żółtym lepiej wszystko widać 😄 jak czarna zacznie się zużywać to pójdzie do felg zamiast mf jak teraz robie a wjedzie żółta 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
3 godziny temu, Adrian89 napisał:

podobno jest jeszcze bardziej miękka

Tylko czy szukanie jak najbardziej miękkiej myjki po pewnym progu z plusów nie zmieni się na minus.  Zbyt miękka może się mocno spłaszczać i wtedy znika nam struktura, nacięcia itp. i myjemy czymś co na styku z lakierem ma strukturę bardzo gładką/jednolitą i zbitą 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CAR CRAZY nie bardziej niż softowska, raczej w kierunku trochę bardziej od wypracowanego i ułożonego już BRS czy BBS, tyle, że od początku użytkowania. Tak to wygląda na filmach yt, które widziałem. Nie wiem jak w praktyce to wyjdzie ale mega mi się podoba i na pewno ją kupię choćby żeby się pobawić :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2021 o 13:51, CAR CRAZY napisał:

Taka cena za 11 myć???   Ech2o kosztuje niecałe 50zł, a jest go 500ml, albo choćby Duragloss 931, tańszy i w większej pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.