Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Pytanie do właścicieli UBS's, czy macie może jakieś tipy odnośnie prania? Czy też wrzucacie to do jednego wora z resztą fibr?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Tych gąbek się raczej nie pierze- bardziej czyszczenie jak pady polerskie. U mnie idealnie sprawdza się przy czyszczeniu BRS apc greenstar 1:15 i idealnie cały brud wychodzi, a po wszytskim gąbka jak nowka. Polecam !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

uwierzcie mi lub nie ale przeczytałem będąc w pracy ostatnie 12 stron tematu ;d 

ogólnie za namowa kuzyna zdecydowałem się pożyczyć od niego pakiet No rinse plus gąbka BRS i do tego opti seal jako wspomagacz osuszania . 

na start wpadl pre wash od sg i potem jazda do domu 

ONR nanosiłem za pomocą zwykłego kwazara 

gąbka namoczona w roztworze i jazda ... 

pierwsze myśli ' co ja ku*wa robię ' ale ok obleciałem całe auto i robiłem to element po elemencie ... 

ok widzę ze auto ma placki wody wiec w rękę ręcznik ( czysty miałem tylko od sg ten fioletowy ) psik psik opti seala i wycieram ...

no i tu największe zaskoczenie gdyż na horyzoncie pojawiła się zona i stwierdziła ze auto nabrało znacznego blasku . 

jak dla mnie dla kogoś kto jednak nie ma warunków jak klasycznie myc wóz to metoda bardzo dobra 🙂 

ale z czystej ciekawości jakie inne kombo możecie zaproponować czy jednak to jest najlepsze i najbardziej sprawdzone ? 

w późniejszym czasie pewnie opti seala zastąpię innym QD lub QW 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lodowa Ja używam do mycia rinseless CarPro Ech2o z fibrami zamiast gąbki, a po wszystkim jako osuszanie / zabezpieczenie mix Ech2o + BSD + woda demineralizowana w proporcjach:

Ech2o: ~1:17, BSD: ~1:3 (250ml wody + 90 ml BSD + 20 ml ECH2O)

I jest gitara 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lodowa Ja do rinseless korzystałem do tej pory z Wolfgand Uber. Gąbka od Soft99 albo rękawica WS. Po wszystkim mix od @powerf Dzięki udzielonym konsultacjom zamierzam teraz sprawdzić rinseless z użyciem Ech2o : )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lodowa napisał:

w późniejszym czasie pewnie opti seala zastąpię innym QD lub QW

Jednak warto dać te 70+ zł za tego opti seala bo to wystarczy na bardzo długo (nawet mizerna flaszka 50ml). Jeden strzał na panel i to wystarczy. Ciężko dobrać lepsze combo na rinseless zwłaszcza jak masz cały komplet. Oczywiście można zastąpić innym qd qw ale żona nie będzie już tak zadowolona 😉 co do samego szamponu na wymianę to śmiało ech2o lub Wolfganga na wymianę. Wszystkie są ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 godzin temu, czester napisał:

@lodowa Ja do rinseless korzystałem do tej pory z Wolfgand Uber. Gąbka od Soft99 albo rękawica WS. Po wszystkim mix od @powerf Dzięki udzielonym konsultacjom zamierzam teraz sprawdzić rinseless z użyciem Ech2o : )

 

Jedyne co, to przy ech2o musisz uważać na koncentrację w wiaderku - łatwo zrobić zbyt tłusty roztwór i później lubi się mazać przy myciu i wycieraniu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy myciu ONR np lubię zrobic sobie oprysk całego auta umyc polowe albo czasami i cały i dopiero osuszać. O ile z ONR nie ma problemu to ech2o szybciej przysycha i po osuszaniu moga zostawać hologramy. Ale wystarczy oblecieć np 2 elementy osuszyć i nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się ostatnio czy by nie kupić Microfibre Madness Wash pad do mycia rinseless. Myślicie że to dobry pomysł? Pewnie przydałby się również czasem przy myciu tradycyjnym.

Mam go i mam odpowiedniki z Ali za ~10zl oczywiście MM jest bardziej gesty i zbity ten włos ale różnica nie jest warta ceny, napewno nie do rinselessa. Kup sobie 2x pad z Ali i będziesz miał jeden do tradycyjnego jeden do rinselessa i jeszcze zaoszczędzisz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czester  Moim zdaniem bez sensu, pad masz tylko 2 strony. Ja bym polecił te fibre https://showcarshine.pl/mikrofibry-do-polerowania-czyszczenia/showcarshine-microfiber-first-class-buff-and-drying-1450-gsm-towel-46x46-blue.html?search_query=scs+pad&results=10 Możesz przekładać kilka razy, mega puchatek. W tej kasie nic lepszego nie kupisz. Tylko napisz do Mariusz z SCS kiedy będzie miał towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hejka,

 

pojawiło się coś nowego ciekawego z waterless? Mój Wolfgang jest na wykończeniu, do Rinselessa mam Dodo, ale przydałoby się jakiegoś waterlessa kupić. Wolfgang wypuścił SiO2, ale jakoś mnie nie kręci, coś jeszcze się pojawiło? Może jakaś nasza rodzima firma wypuściła coś ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, alfaJersey said:

Hejka,

 

pojawiło się coś nowego ciekawego z waterless? Mój Wolfgang jest na wykończeniu, do Rinselessa mam Dodo, ale przydałoby się jakiegoś waterlessa kupić. Wolfgang wypuścił SiO2, ale jakoś mnie nie kręci, coś jeszcze się pojawiło? Może jakaś nasza rodzima firma wypuściła coś ciekawego?

Hej. To może spróbuj Ech2o jeśli nie używałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,
 
pojawiło się coś nowego ciekawego z waterless? Mój Wolfgang jest na wykończeniu, do Rinselessa mam Dodo, ale przydałoby się jakiegoś waterlessa kupić. Wolfgang wypuścił SiO2, ale jakoś mnie nie kręci, coś jeszcze się pojawiło? Może jakaś nasza rodzima firma wypuściła coś ciekawego?

Odnośnie Wolfganga z SIO2 to wiele nie powiem bo dopiero 2 mycia ale:
-zapach super! Guma balonowa. Z butelki super po rozróżnieniu bardzo delikatny zapach.
- bardzo fajna ślisko po myciu!
- jako qd tez super śliskość porównywalna z Gyeon qd ceramic o ile nie lepsza!
- przy aplikacji 2 strzały na panel, bezproblemowa aplikacja fibra waxpro z krótkim włosiem chodź wrażenie jakbym aplikował wodę
- kropelki ładne ale obiektywnie nie powiem bo i bez tego mam b. Dobre hydro na aucie
To takie pierwsze wrażenia
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak domywa i czy nie pozostawia smug? Lepiej niż ONR? 

Z domywaniem na zabezpieczonym lakierze nie ma problemu jeśli o smugi chodzi to używałem ręcznika z twisted pile i to którym raz już osuszalem po rinseless i na szybach lekkie zostały mazy ale bez problemu wszystko elegancko zeszło przy uzyciu qd Wolfganga ale jak mówię za mało myć by jednoznacznie stwierdzić, wszystko w trakcie testów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj pierwszy raz ech2o jako rinseless i mam wrażenie że pomimo dosyć dynamicznego mycia (całe auto ok. 15 minut) po osuszeniu miejscami porobiły się drobne waterspoty. Nie żałowałem materiału i raczej nie dopuszczam do zachnięcia. Też tak macie? Generalnie nie jest to problem bo qd załatwił sprawę i wszystko znikło ale mimo wszystko chyba zostanę przy onr bo oblepia syfem gąbke i ma trochę gorszy poślizg niż ech2o ale już tak się do niego przyzwyczaiłem że chyba kupię całą bańkę bo znam go na pamięć. Generalnie latem to każdy rinseless będzie szybko wysychał ale myślę że z ech2o trzeba odrazu po myciu osuszać panel więc w cieplejsze dni może być kłopot a dzisiaj było dosyć chłodno z wieczora temperatura około 10°. Z onr nie miałem wogole waterspotow. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj pierwszy raz ech2o jako rinseless i mam wrażenie że pomimo dosyć dynamicznego mycia (całe auto ok. 15 minut) po osuszeniu miejscami porobiły się drobne waterspoty. Nie żałowałem materiału i raczej nie dopuszczam do zachnięcia. Też tak macie? Generalnie nie jest to problem bo qd załatwił sprawę i wszystko znikło ale mimo wszystko chyba zostanę przy onr bo oblepia syfem gąbke i ma trochę gorszy poślizg niż ech2o ale już tak się do niego przyzwyczaiłem że chyba kupię całą bańkę bo znam go na pamięć. Generalnie latem to każdy rinseless będzie szybko wysychał ale myślę że z ech2o trzeba odrazu po myciu osuszać panel więc w cieplejsze dni może być kłopot a dzisiaj było dosyć chłodno z wieczora temperatura około 10°. Z onr nie miałem wogole waterspotow. 

Mi ONR tez się najlepiej myje polecam tez spróbować Megsa rinse free express wash
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.