Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, inspire napisał:

Jak polecacie wosk nastawiony na max lustro?  Typowy wosk na zloty 🙂

1. Jak lakier gruby i ma morkę to by osiągnąć lustro usunąć ją papierem plus polerka

2. Jak nie ma morki ale nadal można ciąć to polerka

3. Jak już za cienki lakier lub nie ma warunków to dobry cleaner z bajerami np. ValetPro Purple passion

 

Gwarantuję, że powyższe dadzą znacznie więcej połysku niż zastanawianie się nad woskiem, dopiero jak powyższe będą zrobione to zabezpieczenie będzie wiśnią na torcie. 

A czy wybierzesz szwajcarskie, amerykańskie, brytyjskie, niemieckie czy inne woski to sprawa drugorzędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lakier jest w stanie perfekt to nie nastawiaj się na spektakularne różnice. 

Kup ze 3 różne na próbę Wolfganga DGPS, Zymola Carbona, angelwaxa desirable. A potem napisz koniecznie ile minut się wpatrywałeś żeby zobaczyć różnice na złotym po zakupie tych 3, poważnie mówię 😉 choć od fusso każdy powyższy powinien lepiej błyszczeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, inspire napisał:

Takie rzeczy to już bardzo dawno są zrobione

I tu właśnie specjalna uwaga. Ten efekt nie utrzymuje się na stałe 😁

Jest stan lakieru jest chociaż minimalnie "kiepski" to Prima Amigo + Prima banana ! 🙂

a faktycznie jest ideolo to nie wiem może Pete's że względu na przyjemność z aplikacji 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, analyzator napisał:

@inspire a jaki lakier jaki stan?

Lakier AH3 (czerwona perła, nissan poczatek lata 80/90). Ogólnie jest lustro, kilka głębszych rys musiało zostać bo miejscami ryzykownie już. Fusso fajnie siada na nim i długo na nim siedzi (może dlatego że auto stoi w garażu i rocznie robi 200km :D). Muszę go umyć bo jestem mega ciekaw czy fusso dalej siedzi, aplikowałem w maju 2018 a w te wakacje jeszcze był 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@inspire na takie przebiegi i jak nie chcesz nic chować ... to albo zostaw sobie fusso albo dla fanaberii zrób max look = cleaner/glaze + petes53

https://www.docdroid.net/QIkJuEy/pro-detailer-magazine-mega-wax-test-2016.pdf

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2020 o 00:12, analyzator napisał:

Trochę analizowałem ten test pod różnymi względami ale skupiając się na wyglądzie postanowiłem posortować listę.

 

Połysk (%) od najlepszego:

Scholl Concepts Vintage - 95

Power Maxed Tsunami - 92

Chemical Guys Petes - 85

Meguiars Ultimate Paste Wax - 75

R222 Concours Look - 74

Soft99 King of Gloss - 73

Autoglym Hd - 67

Fireball Fusion - 65

WaxPlanet Oblivion - 65

AutoGlanz Ceara - 63

WaxPlanet iWax - 62

Soft99 Fusso - 61

Bouncers Sherbet Fizz - 51

PowerMaxed Monsoon - 50

Swissvax Shield - 50

Csp carnauba - 49

Britemax vantage - 46

Angelwax Enigma - 45

Durub dubwax - 44

Dodo juice blue velvet - 43

Odk concours - 40

AutoFinesse Fusion - 39

Autoperfekt Ayrshire - 39

Dodo juice supernatural hybrid nano - 35

Finish kare 1000p - 31

 

 

Zastanawiające, że SV wypadł biednie, nawet gorzej niż oba S99.

 

Powiedzcie mi, czy ten Meguiars rzeczywiście taki fajny? Wysoki wynik glossu, a w dodatku łatwość użycia lepsza niż shield.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ghost napisał:

Powiedzcie mi, czy ten Meguiars rzeczywiście taki fajny? Wysoki wynik glossu, a w dodatku łatwość użycia lepsza niż shield.

To jest ciekawy wosk. Za gloss odpowiadają w tym wypadku oleje polerskie i specjalne polimery , które po utwardzeniu dają fajny gloss. Trwałość oceniłbym na okres 3 miesięcy. Duży plus, nakładanie w upale i słońcu nie sprawia problemów z docieraniem. Nakładanie i polerowanie bardzo przyjemne. Generalnie wosk ten lepiej  wygląda na lakierach metalizowanych. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest jeszcze trochę dodatkowych informacji. Np że generalizując woski z dodatkami mają lepszy gloss niż te bez 😉

Spróbuję nabyć tsunami. Jak jest taki kozak to może potnę na kawałki i powysyłam do testu 🙂 Ile razy mówiłem, że fusso wygląda? 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Berd napisał:

To jest

Opis zachęcający, powiedz mi jeszcze jaki ma zapach?

 

3 godziny temu, ad.am napisał:

Wychodzi na to, że do Scholla CV bez przyciemnianych okularów nie ma co.

 

To nie tak do końca 🙂 Wg opisu przebiegu testu, na powierzchniach o wysokim połysku czyli mniej więcej jak mamy w samochodach, maksymalny przyrost wyniósł 6% GU. 

Test dla zwiększenia różnic był wykonany na powierzchniach zmatowionych P3000.

Robiąc założenie trochę na wyrost, że różnice w przyrostach na różnych powierzchniach są proporcjonalne. 

To najgorszy wosk dał Ci 2% zysku a najlepszy 6%. Już przy wysokich wartościach wyjściowych tylko wprawne oko to dostrzeże. Ale sąsiad, nie-detailer nie ma szans, niezależnie czy w Ray-Ban'ach czy bez 🙂

 

2 godziny temu, analyzator napisał:

Spróbuję nabyć tsunami

Jak polujesz w UK to wrzucam tylko jako ciekawostkę, limitowana seria

https://www.cleanandshiny.co.uk/products/valetpro-aurora-show-wax-250ml

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry  na wstępie witam wszystkich serdecznie,

Jako osoba ,która ma bardzo słabe obeznanie w doborze wosku zwracam się z prośbą  o poradę, Od około 2 miesięcy mam oklejone auto folią w kolorze apollo blue

jaki wosk do takiego lakieru może ktoś polecić ? do 100 zł  i czy to musi być wosk na mokro czy może być pasta do takiego lakieru. Masa stron do czytania więc szybciej chyba będzie jak ktoś napisze 🙂

od razu zapytam (kilka stron przeczytałem )  czy takie coś by się nadawało 

https://allegro.pl/oferta/finish-kare-1000p-hi-temp-paste-wosk-twardy-412-g-8129115245

 

pozdrawiam

 

 

 

IMG_20200120_115615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2020 o 14:51, ghost napisał:

Trochę analizowałem ten test pod różnymi względami ale skupiając się na wyglądzie postanowiłem posortować listę.

 

Połysk (%) od najlepszego:

 

Finish kare 1000p - 31

Tak mało? A tak to zawsze co czytam to ludzie mówią że daje duże szkło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukaso dużo zależy 🙂 strona 88, pierwszy podpunkt. Gloss był mierzony na panelu przejechanym papierem 3000. Zgodnie z opisem, na perfekcyjnym lakierze różnice były mniejsze + ten rozstrzał 30 - 90% to też jest skala do testu. Potwierdza się stara prawda, że wygląda stan lakieru a wosk t wisienka na torcie. Mogę postawić tezę, że na lakierze przelecianym 3000ką testowaliśmy trochę krycie i trochę grubość warstwy wosku.

Nie mam miłości do looku po FK ale to nie znaczy, że wygląda słabo i że za komplet zdolności bym nie polecił. Jon sam mówił, że jest obowiązkowy u każdego detailera. To jest mocny sealant za grosze to ja cie proszę 🙂

Pewnie dla "looku" będziemy szukać mniej "color stable" bo jest szansa, że na danym lakierze po prostu najwięcej zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwałość FK u mnie to kupa. Ja chyba naprawde mam z tym problem albo nie umiem w te woski, ale przyznać muszę że chyba nie ma lepszego wosku dla nowicjusza niż FK 1000p. Aplikacja dla mnie lepsza niż Pete's 53, śliskość po aplikacji również, docieranie bajka. Może hydro nie ma szału ale zabezpieczenie woskowe nadal jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2020 o 14:51, ghost napisał:

Powiedzcie mi, czy ten Meguiars rzeczywiście taki fajny? Wysoki wynik glossu, a w dodatku łatwość użycia lepsza niż shield.

 

W dniu 16.01.2020 o 16:59, Berd napisał:

To jest ciekawy wosk. Za gloss odpowiadają w tym wypadku oleje polerskie i specjalne polimery , które po utwardzeniu dają fajny gloss. Trwałość oceniłbym na okres 3 miesięcy. Duży plus, nakładanie w upale i słońcu nie sprawia problemów z docieraniem. Nakładanie i polerowanie bardzo przyjemne. Generalnie wosk ten lepiej  wygląda na lakierach metalizowanych. 

 

W dniu 16.01.2020 o 20:51, Berd napisał:

@ghost 
 

Jestem słaby z wyczuwania nut zapachowych.

Moim nosem Megs pachnie słodko, owocowo tak trochę egzotycznie. Moja żona wyczuwa dodatkowo delikatną nutę kokosa

Mogę dodać od siebie, że także testowałem ten wosk, w moim przypadku był to czarny dosyć zmęczony lakier który chciałem ogarnąć jak najlepiej bez korekty i bez użycia maszyny.

Zastosowałem go w parze z dedykowanym glazem Ultimate Polish. Pierwszym krokiem było zastosowanie Ultimate compound w celu pozbycia się w miarę możliwości zmatowienia lakieru i drobnych rys. Następnie położyłem Ultimate Polish oraz na koniec dwie warstwy Ultimate Paste Wax w kulkunastogodzinnym odstępie czasowym.

Muszę przyznać że pomimo pracochłonności tego zabiegu efekt był rewelacyjny. Samochód wyglądał świetnie, ten zestaw nadał lakierowi bardzo wyraźnego blasku i efektu lustra. Dodatkowo drobne zarysowania których było pełno na całej powierzchni lakieru zostały niemal całkowicie przykryte, widoczne pozostały jedynie te głębsze.

Aplikacja tego wosku i docieranie nie sprawiło mi żadnych problemów, kladlem wosk na całej powierzchni samochodu i dopiero zaczynalem go polerować.

Zapach przy aplikacji bardzo przyjemny, stosunkowo słodki, mi kojarzy się z czymś w rodzaju wanilii

Co do trwałości niestety nie mogę się wypowiadać gdyż samochód na który go polozylem nie był mój lecz przypuszczam że ultimate polish na pewno obniżył żywotność wosku.

W powyższym zestawieniu widzę że wosk ten uplasował się w pobliżu King of Glossa, który jest z kolei obecnie moim ulubionym woskiem z uwagi na jego aplikację, zapach (przyjemny cytrusowy, mimo że odczuwalnie chemiczny to jednak zawsze bardziej znośny od Fusso) oraz efekt jaki jest w stanie oddać na moim srebrnym lakierze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.