Jump to content

333knn

Użytkownik
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralna

About 333knn

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @PawelKRZ nie mam pojęcia. Ja mam żółtą i w zestawie była suszarka i trzy różne końcówki z czego używam tak naprawdę tylko jednej.
 2. @PawelKRZ ja również używam w dalszym ciągu i jestem bardzo zadowolony, problem krótkiego kabla rozwiązuje przez długi przedłużacz a używam go do osuszania całego samochodu
 3. @Grzechu23 po nałożeniu wosku przez pierwsze dwa tygodnie zrobiłem około 1000 km samochód był mocno zakurzony. Podczas pierwszego mycia zauważyłem że wosk lekko się przytkał, po spłukaniu piany (fireball active snow foam) krople były "takie o" natomiast podczas mycia na dwa wiadra wyraźnie odżył i pojawiło się mocne, kształtne kropelkowanie i bardzo dobry zrzut wody. Generalnie podczas mycia na dwa wiadra miałem wrażenie jak w przypadku samochodu pokrytego ceramiką - głównie mam na myśli odprowadzanie wody i sliskosc lakieru. Wygląd jaki daje ten wosk jest moim zdaniem bardziej zbliżony do wosków naturalnych, jednak przydałaby się tu opinia kogoś, kto kładł go na jakiś ciemny lakier bo mój samochód jest w kolorze srebrny metalik. Jedno wiem na pewno - do tej pory na swoim lakierze nie udało mi się uzyskać jeszcze tego rodzaju efektu jaki mi dał ten wosk gdyż podbił mocno wygląd poprzez wyraźne wzmocnienie efektu lustra. Po myciu i wysuszeniu następnego dnia zgodnie z planem nałożyłem powłokę Tourbillon nr 2. Po około 48 godzinach wyjechałem z garażu na słońce żeby ocenić efekty i odniosłem wrażenie że podbiła ona wygląd jeszcze o kilka procent, na pewno zauważyłem różnicę. Z uwagi na brak czasu samochód czeka teraz na kolejne mycie ale pomimo kilku deszczy wygląda bardzo dobrze gdyż lakier bardzo przyzwoicie "samoczyści się", dodatkowo bardzo ładnie kropelkuje. Czekam jednak na możliwość umycia żeby móc ocenić to na czystym lakierze.
 4. @Sinus myślę że kolega @RoBee wyczerpał temat. Czasem można się też niemiło zaskoczyć zaglądając pod wykładzinę w tym miejscu. Dodatkowo właśnie w fordach bywa tam wybity VIN i gdy natrafimy na nadgorliwego diagnostę zaczynają się niezłe jaja.
 5. @Sinus standard w fordach Adbl tire dressing czy soft 99 black black - który z nich jest bardziej błyszczący?
 6. @Fireball Przetestowałem opisywaną wyżej metodę. Po przygotowaniu lakieru nałożyłem wosk możliwie jak najcieńszą warstwą ale na tyle grubą, żeby po nałożeniu wosk był dobrze widoczny na lakierze. Po powrocie rano (po około 9-ciu godzinach) zacząłem docierać wosk. Szczerze mówiąc byłem zaskoczony łatwością z jaką udało się go dotrzeć. Wosk polerował się rewelacyjnie, bez żadnego wysiłku. Dla mnie aplikacja tego wosku to poziom wosków takich jak np. SV czy Zymol. Dodatkowo zauważyłem też, że nie występowało tutaj absolutnie żadne pylenie, a także to, że wosk pomimo, że leżał tak długo, to dzięki swojej oleistej konsystencji nie odkładał się w szczelinach, co dodatkowo ułatwiało jego docieranie. Pracę dodatkowo umila jego przyjemny, mocno słodki zapach, który nie jest na szczęście przesadnie intensywny. Początkowo nie byłem przekonany do proponowanej przez producenta metody aplikacji przy pomocy dołączonego aplikatora i plastikowych łyżeczek do jego nakładania, jednak postanowiłem dać jej szansę. Aplikator sprawdził się doskonale, natomiast nabieranie wosku łyżeczką pozwala na bardzo dokładną kontrolę ilości nakladanego wosku i zapobiega rozmazywaniu się go po słoiczku lub krawędziach aplikatora podczas pobierania. Wosk jest także bardzo wydajny - na sedana wystarczyło tylko kilka małych łyżeczek przez co ubytek wosku w słoiczku był niemal nieodczuwalny. Efekt końcowy po dotarciu także bardzo mi się spodobał, gdyż pomimo mało detailingowego koloru jakim jest srebrny metalik udało się z niego wykrzesać "coś nowego" udało się uzyskać bardzo wysoki połysk oraz mocny efekt lustra, natomiast lakier jest bardzo śliski. W związku z tym, że jestem świeżo po nałożeniu tego wosku siłą rzeczy nie mogę powiedzieć jeszcze absolutnie nic na temat jego trwałości ani nie sprawdzałem jeszcze jego hydrofobowości.
 7. @powalla Chciałem się dowiedzieć czy ktoś pokusił się o porównanie. Przykładowo w przypadku Fusso gdy dokonywałem porównania nie zauważyłem żadnej różnicy (połowa maski wymyta, na drugiej połowie wosk kładziony na cleaner)
 8. @Fireball Dzięki za informację, według instrukcji zalecane jest także odtłuszczenie lakieru przed aplikacją. Posiadacie może jakieś doświadczenie w tej kwestii? Czy jałowy lakier wpływa na trwałość lub aplikację wosku?
 9. W związku z tym, że w niedalekiej przyszłości mam zamiar kłaść ten wosk po raz pierwszy bardzo chętnie wypróbuję tę metodę tym bardziej, jeżeli pozwala na uzyskanie lepszego efektu końcowego. Chciałbym zapytać też jak w przypadku tego wosku wygląda kwestia warstwowania? Tak/nie/bez sensu? Jeżeli tak to jaki byłby optymalny odstęp czasu pomiędzy kładzeniem kolejnych warstw? W planach mam także zastosowanie Tourbillona nr 2.
 10. @happy Odkopuję temat. Borykałem się z tym samym problemem, również w Toyocie, w moim przypadku najprawdopodobniej także wywołało to stosowanie deironizerów. Rdzawy nalot pojawiał się nawet po zwykłym myciu pianą aktywną i szamponem. Od pewnego czasu stosuję deironizery jedynie na zdjętych felgach. Przygotowując samochód do ostatniej zimy przy okazji zabezpieczania felg powłoką CarPro dlux oczyściłem zaciski szczotką na wkrętarce, potem odtłuściłem je ipą i zabezpieczyłem przy pomocy dluxa. Od tego czasu po kilkukrotnym myciu i przejechaniu około 6 tysięcy kilometrów jak narazie problem nie wraca.
 11. Czy ktoś z kolegów ma może jakieś doświadczenia z woskiem hybrydowym Fireball Fusion Wax? Interesuje mnie też kwestia dedykowanych do niego boosterów: Tourbillon no. 1 (hydrofilowy) lub Tourbillon no 2 (hydrofobowy)
 12. @Berd to bardzo dobra wiadomość muszę w takim razie przetestować ten zestaw na swoim samochodzie
 13. @Berd Rzeczywiście jakoś niejasno to napisałem. Miałem na myśli fakt, że po nawoskowaniu samochodu oddałem go znajomemu i przez dłuższy czas go nie widziałem przez co nie jestem w stanie ocenić żywotności tego wosku. Chciałem też podkreślić to, że używałem tego wosku w połączeniu z glazem przez co efekt, który osiągnąłem był lepszy niż w przypadku gdybym zastosował sam wosk ale na pewno odbiło się to na żywotności tego zabezpieczenia gdyż moje doświadczenie z glazeami na to by wskazywało.
 14. Mogę dodać od siebie, że także testowałem ten wosk, w moim przypadku był to czarny dosyć zmęczony lakier który chciałem ogarnąć jak najlepiej bez korekty i bez użycia maszyny. Zastosowałem go w parze z dedykowanym glazem Ultimate Polish. Pierwszym krokiem było zastosowanie Ultimate compound w celu pozbycia się w miarę możliwości zmatowienia lakieru i drobnych rys. Następnie położyłem Ultimate Polish oraz na koniec dwie warstwy Ultimate Paste Wax w kulkunastogodzinnym odstępie czasowym. Muszę przyznać że pomimo pracochłonności tego zabiegu efekt był rewelacyjny. Samochód wyglądał świetnie, ten zestaw nadał lakierowi bardzo wyraźnego blasku i efektu lustra. Dodatkowo drobne zarysowania których było pełno na całej powierzchni lakieru zostały niemal całkowicie przykryte, widoczne pozostały jedynie te głębsze. Aplikacja tego wosku i docieranie nie sprawiło mi żadnych problemów, kladlem wosk na całej powierzchni samochodu i dopiero zaczynalem go polerować. Zapach przy aplikacji bardzo przyjemny, stosunkowo słodki, mi kojarzy się z czymś w rodzaju wanilii Co do trwałości niestety nie mogę się wypowiadać gdyż samochód na który go polozylem nie był mój lecz przypuszczam że ultimate polish na pewno obniżył żywotność wosku. W powyższym zestawieniu widzę że wosk ten uplasował się w pobliżu King of Glossa, który jest z kolei obecnie moim ulubionym woskiem z uwagi na jego aplikację, zapach (przyjemny cytrusowy, mimo że odczuwalnie chemiczny to jednak zawsze bardziej znośny od Fusso) oraz efekt jaki jest w stanie oddać na moim srebrnym lakierze.
 15. @Soft99 Chciałbym zapytać czy może już wiadomo coś na temat Piano Black Restoration Kit i jego ewentualnej dostępności w Polsce ?

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.