Skocz do zawartości

Najlepsze oleje syntetyczne ich dobór, filtry oraz dodatki do paliw i olejów - Zmienolej.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Niebawem będę musiał wymienić olej. Dotychczasowy Millers podniósł tak ceny, że czas zmienić na coś innego, tańszego, ale równie dobrego. Silnik 2.0tdci 140kM z przebiegiem 376kkm i wgranym wirusem.  Celuję w Valvoline Synpower FE , Motul 913D lub Shell AF , ale widzę sporo poleceń oleju firmy Eurol i się zastanawiam czy nie przejść na ten olej, pomimo, że nie znam w ogóle firmy.

Co polecacie jako dobrą alternatywę Millersa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Z uwagi, że interwał olejowy w obu autach się wziął i skończył, pytam - jakie filtry? Bosch, Knecht, Purflux? Filtron jakoś nie budzi mojego zaufania, kilkukrotnie różne filtry zakładałem i silnik się nie rozleciał, ale w internecie co jakiś czas spotykam się z negatywnymi opiniami. W sumie 7 różnych filtrów do kupienia, więc 15-20 złotych różnicy na jednym daje już jakiś pieniądz, ale jeśli rzeczywiście są wymiernie gorsze od konkurencji, odpuszczę. Zakładam, że Wy bardziej się znacie

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy jest jakaś sensowna alternatywa dla Millers CFS 5W40? Pacjent to C2 1.6 VTS (NFS TU5JP4S). Dostałem info, że Millers bardzo dobry jak ktoś czasem chce przez chwilę pokręcić wyżej ten silinik i dobrze działa na popychacze, tyle, że ceny ostatnio skoczyły do 250-260 zł za 5l. Jedną z alternatyw to Total Racing 10W50 ale jakoś obawiam się eksploatacji tego oleju zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MMCzysci napisał:

jakie filtry? Bosch, Knecht, Purflux? Filtron jakoś nie budzi mojego zaufania, kilkukrotnie różne filtry zakładałem i silnik się nie rozleciał, ale w internecie co jakiś czas spotykam się z negatywnymi opiniami.

To ciekawe - chętnie wysłucham jakiś konkretów na temat Filtrona. Co z nim nie tak? 
Od 8 lat (w 3 autach) stosuje tą markę z interwałem początkowo 15kkm, od 3 lat co 10kkm i silniki chodzą bez żadnych zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mówiąc ja też, prawdę powiedziawszy na ogół nikt konkretów nie przytaczał. Nutka niepewności się pojawiła, chciałem poznać Wasza opinie.

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzechu23 napisał:

To ciekawe - chętnie wysłucham jakiś konkretów na temat Filtrona. Co z nim nie tak? 
Od 8 lat (w 3 autach) stosuje tą markę z interwałem początkowo 15kkm, od 3 lat co 10kkm i silniki chodzą bez żadnych zarzutów.

To jest jak z olejami, aczkolwiek mam do czynienia z maszynami w przemyśle obróbczym i wszystkie maszyny są serwisowane na filtrach Mann.

Ponadto gdzieś w necie czytałem artykuł porównujący bibuły między różnymi firmami i Mann, Knecht wypadały zdecydowanie lepiej niż Filtron, no ale to było ładnych parę lat temu.

A jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Dążymy do wyboru jak najlepszego oleju, ale z Filtrami to już nie zawsze tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grzechu23 napisał:

To ciekawe - chętnie wysłucham jakiś konkretów na temat Filtrona. Co z nim nie tak? 

Jeżeli chodzi o filtry olejowe, to brak zastrzeżeń. Odkąd mam samochód, zawsze kupuję filtrowa. Ostatnie 4 lata jednak jeżdżę na mann, bo w ASO takie zakładają.

Natomiast jeżeli chodzi o kabinowe, to Filtron po prostu jest cienki:

https://astra5klub.pl/klimatyzacja-i-wnetrze-f11/kabinowka-mann-vs-filtron-t2671.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy olej TOTAL QUARTZ INEO C3 5W40 low saps jest dobry? Do tego dam ar9100. Jeżdżę na motulu 8100 X-CLEAN 5W40 C3 mid saps z ar9100 i nie jestem zadowolony mam wrażenie jakby zostawiał "brudek" w silniku.

Szukam oleju low saps 5w40 c3 z normą Fiata FIAT 9.55535-S2 i ten total spełnia wszystko oraz selenia k pe low saps, ale jej nie chce, problem z dostępnością i jest droga. Może low saps będzie lepszy niż mid saps?

Szukam oleju 6l do kwoty 250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2021 o 17:33, MMCzysci napisał:

Cześć. Z uwagi, że interwał olejowy w obu autach się wziął i skończył, pytam - jakie filtry? Bosch, Knecht, Purflux? 


 

Filtron teraz należy do Manna Hummel więc myślę że filtry nie różnią się zbytnio od siebie.Kabinowe faktycznie są trochę cieńsze i mniej sztywne, ale działają jak należy.Osobiście stosuję  we wszystkich naszych autach inną niemiecką markę - Hengst i nie mogę powiedzieć złego słowa.Klasa wykonania podobna do Knechta a cena trochę lepsza.Polecam.

Przy wymienionych tu markach spoko.

Wystrzegać się jedynie lipy jak Hart itp. chinoli.

36 minut temu, alexander.p napisał:

Czym zalać nie wymagający silnik fordowski 1.6 benzyna 2009 rok? Aktualnie mam Valvoline 5w30 synpower .

Dobrze się sprawdza Eurol Fortence 5W-30.Nawet moja kobita na tym śmiga i mniej się spala niż Ford Formuła F serwisowy.

W dniu 27.08.2021 o 02:05, Gold_Car napisał:

Panowie czy olej TOTAL QUARTZ INEO C3 5W40 low saps jest dobry? Do tego dam ar9100.

Szukam oleju 6l do kwoty 250 zł.
 

Jaki konkretnie samochód i silnik?

Osobiście mam złe wspomnienia co do Total.Wykonczylen na nim skrzynie w Merci.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vujek Nic specjalnego Fiat grande punto 1.4 8 zaworowy 77KM. Niby wymagane jest 5w40 z C3 i FIAT 9.55535-S2

Miałem już selenie k p.e. słabo dostępna (na allegro jest masę podróbek- trafiłem na 1) , vavoline syncpower mst c3 i motula 8100 c3 teraz myślałem kupić coś z low saps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.