Skocz do zawartości

Najlepsze oleje syntetyczne ich dobór, filtry oraz dodatki do paliw i olejów - Zmienolej.pl


Rekomendowane odpowiedzi

@Lukasz-odkrywca sporo tzn ile km rocznie i jaka eksploatacja (autostrady, miasto, krótkie odcinki, gaz w podłodze, zapobiegawczo, ...)? To jest ważne, bo na oliwie przy odpowiedniej eksploatacji rzeczywiście możesz jeździć 15-20 tys km.

Castrol LL03 i Mobile 1 ESP - bdb oliwy, ale można trafić na olej "niższej jakości", chyba, że masZ pewne źródło.

I tak, jak ma być tanio, to Orlen i/lub Specol. Około 120pln/5L.

Drożej, Eurol FS 0w30 - 200pln/5L.

Do dowolnego oleju możesz się zdecydować (obowiązkowe to nie jest) na modyfikator tarcia w postaci archoil 9100 - 80pln/200ml.

 

Powizej to propozycje pewne z minimalna szansa na podrobe.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukasz-odkrywca na allegro jest "oficjalny dystrybutor", więc tam bym kupował Castrol. W Intercars ceny mają chore dla indywidualnych, ale to jest najpewniejsze źródło zakupu.

Ravenola nikomu nie polecam ...

@Dante05 z totalem już nie ma tak łatwo. Albo ic, albo nie wiem...

 

Ogólnie to ja szukam oficjalnych dystrybutorów na stronach producentów.

Dla przykładu Orlen:

https://www.orlenoil.pl/PL/Dystrybucja/Strony/AutoryzowaniDystrybutorzy.aspx

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukasz-odkrywca, Castrola raczej wybierz tego:
https://allegro.pl/oferta/castrol-edge-titanium-fst-ll-5l-5w-30-zawieszka-8969858797 (po ci CI mikrofibra ... ?)

Widzę że Mobil również uruchomił swój sklep i tam możesz kupować.

Ravenola kup w CzarnePaliwo, Petrostar, albo właśnie w GalonOleje.
I pamiętaj, że każda bańka R ma unikalny kod, który identyfikuje autentyczność oleju i datę produkcji - jest to opisane na bańce.

Co do oleju, to spośród tych trzech, które podałeś, kup dowolny. Spełniają ten sam lub bardzo podobny zestaw norm, więc są podobne.
 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie o dodatki AR9100 i AR9200 jest sens dolewać, jeśli tak to który auta poniżej?

Volvo V40 II 1,6 D2 olej EUROL FLUENCE FE 5W30

Citroen C5 X7 2,0HDI olej EUROL ULTRANCE PSA 0W30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Saczi napisał:

@Vujek na pewno na papierze. W silniku i w rzeczywistych warunkach, gdzieś ta "lepszosc" umyka. I właśnie o to chodzi z to olejami, że cyferki nie przekładają się wprost na to, jak olej pracuje w silniku i co potem wychodzi w analizie takiej oliwy.

Ok tylko zapomniałeś o jednym ważnym parametrze. Zwróć uwagę ile po interwale 10kkm ci odparuje i upali się Polecanego przez ciebie Orlena czy Lotosa a ile Ravenola. Różnica na pewno będzie spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vujek, na swoich 4 literach/cylindrach sprawdziłem:
https://www.oilclub.pl/index.php?threads/orlen-platinum-maxexpert-dex1-5w-30.1469/post-48171
Teraz mam Amsoila ASL i kolosalnej różnicy na pewno nie ma.
Porównujemy oleje, które są przebadane i DEX1 wg normy ma NOACK max 13% (w rzeczywistości stawiam na około 10%) i ASL wg deklaracji Amsoil - 6,7%.
 

Natomiast ja porównywalibyśmy parametry VMP i "jakiegoś Orlena", to dla XD deklarowany NOACK wynosi ... 5,5% (vs 6,4% dla R)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, peciu napisał:

Volvo V40 II 1,6 D2 olej EUROL FLUENCE FE 5W30

Jak silnik pracuje na tym oleju?  Lałem Valvoline Synpower FE, obecnie Millers'a, ale ceny tak podnieśli, że jednak zmienię ole i właśnie myślę nad tym Eurol'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kedar Nic niepokojącego nie zauważyłem ale to żony auto i rzadko mam okazję nim jeździć. Na pytanie jak po wymianie oleju żona odparła "Jest git"😂

Po wymianie miałem wrażenie, że silnik ciszej chodził ale to może efekt świeżego oleju, wcześniej był zalany EXTREME A.M.G VR2 5W-30 GTJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vujek nie bardzo rozumiem co masz na myśli.

Ja po prostu kupiłem 4L bańkę oleju, wlalem cała (akurat dokładnie 4L potrzebuję). Stan oleju ustalił się na max. Przy wymianie poziom był niższy może o 4mm. Teraz z amsoil jest bardzo podobnie, ale oczywiście nie ważę ile oleju wlałem, ile spuściłem. Ja dolewek nie potrzebuję. Rozmawiamy o silnikach, które nie pobierają oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem z Millersa na Amsoil w moim STI i nie bierze mi tak oleju jak na Millersie
Obecnie mam 5w50 a wcześniej lałem 10w60 co było trochę za hardcorowe do mojego ostatniego sposobu jazdy , kiedyś trochę się szalało , obecnie jazda spokojniejsza , jak na razie polecam Amsoil Signature series 5w50

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, peciu napisał:

Na pytanie jak po wymianie oleju żona odparła "Jest git"

🤣  i to mnie przekonało najbardziej  👍

2 godziny temu, Vujek napisał:

Dobry wybór.  Eurol Super olej. Wart swojej ceny.

Cieszę się, zatem nastąpi zmiana na takowy.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.