Skocz do zawartości

Najlepsze oleje syntetyczne ich dobór, filtry oraz dodatki do paliw i olejów - Zmienolej.pl


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.05.2021 o 07:32, Streat napisał:

@Vujek A co sądzisz o oleju AMSOIL 5W40 European Car Formula Full Saps (EFM) do civica? Nie mam przekonania do 0w30 

Olej b dobry ale nie wiem czego się boisz 0w skoro dedykowany tego motoru i będziesz miał mniejsze spalanie, szybsze nagrzewanie i ogólnie lepsze parametry.

Przy tak niewielkim przebiegu płukanka i bez obaw lałbym 0w30.

Niektóre serwisy i handlarze leją z oszczędności oleje o najniższych dopuszczalnych parametrach że względu na oszczędności. Stąd pewnie u Ciebie taki olej.

Ostatnio znajomego nową Kie Rio hybrydę w ASO zalali Orlenem 5w30.z filtrem go skroili na 380pln bez przeglądu, tylko oliwę pierwszy raz zmieniał po 3tys.km🤣

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze. Mam Scenic'a z 2004 roku 2.0 26v i drugiego z 2006roku 1.6 16v. Planuję zmianę oleju w obu. Jednym jak i drugim był zalany Elf 10w40. Co polecasz na zmianę. Planuje jeszcze zmienić olej w skrzyni biegów. Jaki polecasz? Bo różne opcje czytałem i nie wiem na co się zdecydować by było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vujek napisał:

To jeden z najlepszych 5w40 w znakomitej cenie.

Za tą kasę nie kupisz nic lepszego.

Jak ma się ten Extreme do Ravenola VST 5w40, po parametrach widzę że bardzo podobnie. Wiesz może coś więcej? Cenowo wychodzi trochę korzystniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VST jest b.dobry ale muszę z bulem to powiedzieć że AMG jest lepszy. 
Czemu z bólem? Mi się ravenol wydawał trochę mocno przereklamowany. Na zagranicznych forach na temat olejów nie zawsze wypowiadają się o nim dobrze a czasami nawet w ogóle.
Kiedyś patrząc na jego cenę ok 120-130zl/5l to można by powiedzieć bezkonkurencyjny ale przy 190zl/5l już jest dość średnio. Nie twierdzę że to zły olej bo sam go leję ale zastanawiam się jednak nad czymś innym. Może spróbuję tego AMG

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało o nim wspominają bo to jeszcze niszowa firma nie masówka.Ja 5w40 przerobiłem na prawdę sporo.Jeszcze godne uwagi są Meguin i Synthoily od LM.Choć na VST i AMG wyraźnie lepiej wygląda Noac ( mniej ich odparowuje-ubywa).Z chwalonych nie miałem jedynie Fuchs więc się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Vujek a zapytam jeszcze jakbym chciał pozostać przy 5w40 w swoich autach (Civic i CRV) to jaki olej 5w40 polecasz do wolnossących? CRV typowo po mieście natomiast Civic typowo jeździ w dłuższe trasy 🙂 zastanawiam się nad ravenolem ewentualnie amsoil 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2021 o 08:55, Vujek napisał:

Mało o nim wspominają bo to jeszcze niszowa firma nie masówka.Ja 5w40 przerobiłem na prawdę sporo.Jeszcze godne uwagi są Meguin i Synthoily od LM.Choć na VST i AMG wyraźnie lepiej wygląda Noac ( mniej ich odparowuje-ubywa).Z chwalonych nie miałem jedynie Fuchs więc się nie wypowiem.

Zastanawiam się nad tym AMG bo moja A6 C6 2.4 lubi trochę wziąc oleju a jeśli mialoby to ograniczyć spalanie to może wartoby zainwestować 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej odczujesz różnice  na ilości spalanego oleju po płukance nie po samym przejściu na lepszy olej.

Ostatnio miałem do czynienia z Fordem 1.4 który z założenia bierze sporo oleju i po płukance oraz przejściu na Eurol Fortence przestał łykać, ku zdziwieniu właścicielki.To potwierdzone niejednokrotnie.

Ile nahulane?Bo jak rozsądnie czyli do 300~350kkm po płukance polecam 0w40 bo te motory to lubią zwłaszcza z LPG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie AMG najtańszy.

Co do reszty, bez obaw bo to wysoka półka.Kazdy wart swojej ceny.

Jesteś kolejnym przykładem że w Polsce 0w40 są jeszcze mało popularne a to znakomite oleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2021 o 06:24, Vujek napisał:

Ostatnio znajomego nową Kie Rio hybrydę w ASO zalali Orlenem 5w30.z filtrem go skroili na 380pln bez przeglądu, tylko oliwę pierwszy raz zmieniał po 3tys.km🤣

I tutaj jesteś w błędzie...

Orlen produkuje bdb oleje, niczym nie odstające od zachodniej konkurencji.

Cena zapewne wynikała z faktu, że zakup był w ASO, a po drugie, zapewne była to seria pro, która akurat ma ceny przesadzone.

Jednak już seria MaxExpert ceny ma rewelacyjne.

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.