Skocz do zawartości

RR Customs - szampon i inne kosmetyki


majster-b

Rekomendowane odpowiedzi

Nie żebym bronił RRC , ale mam małą buteleczkę zakupioną od sprzedawcy X na allegro i takich problemów z tym środkiem do plastików nie miałem nigdy.

Czy to kwestia plastiku? Mała buteleczka z pierwszej serii? Nie wiem , ale spełnia swoje zadanie i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Przem@S napisał:

Nie żebym bronił RRC , ale mam małą buteleczkę zakupioną od sprzedawcy X na allegro i takich problemów z tym środkiem do plastików nie miałem nigdy.

Bo ty masz wersję 1589 produktu, kolega zapewne pisał o wersji poprawionej v2.1666.850 stąd te różnice. 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, maajkeelo napisał:

Ja tam mam wheel gel z RRC czy QD+ czy Dressing, wiele opinii  negatywnych typu "plamki", "nie daje efektu" a mi daje i nie robi zaskoczeń, ale oczywiście nie zamykam się na inne marki 🙂

Lepiej dopłacić do dobrej, sprawdzonej chemii i mieć spokój, niż potem się męczyć i tracić swój czas. Nikt Wam nie zagwarantuje, że nawet jeśli produkt działa dobrze teraz, to że po dłuższym okresie stosowania nie wyskoczą jakieś nieodwracalne szkody 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mat06 napisał:

Lepiej dopłacić do dobrej, sprawdzonej chemii i mieć spokój, niż potem się męczyć i tracić swój czas. Nikt Wam nie zagwarantuje, że nawet jeśli produkt działa dobrze teraz, to że po dłuższym okresie stosowania nie wyskoczą jakieś nieodwracalne szkody 😉 

Wheel Gel czy QD+ bądź Inter Cleaner od wakacji 2k19 działa bez żadnych zarzutów, zobaczymy jak dressing. 

Oprócz ABDL jaką chemie do kokpitu byś Ty polecił, możesz na priv napisać, jestem początkujący. Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam irona do felg od rrc. Jeden z niewielu produktów które krwawi ale na moje oko nic nie robi. Być może ja nie rozumiem tego produktu i ma to być czysty iron bez żadnych zdolności do mycia. każdy inny którego używałem na felgach mogłem wrzucić na felgi brudne i uzyskać również funkcję pre-wash. Ten od rrc niby coś tam sobie krwawi i robi natomiast nie ściąga nawet świeżego luźnego pyłu z klocków na nawoskowanych felgach. Próbowałem na felgach które były czyszczone do zera i woskowane tydzień wcześniej.

Świetna ta chemia 🙂

A a i zapomniałem o zapachu. no więc zapach jest pachnie to śmiercią nie da się tego umieścić w żadnym zamkniętym pomieszczeniu bo potem nie da się wejść do niego. Oczywiście produkt zamknięty 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maajkeelo napisał:

Ja tam mam wheel gel z RRC czy QD+ czy Dressing, wiele opinii  negatywnych typu "plamki", "nie daje efektu" a mi daje i nie robi zaskoczeń, ale oczywiście nie zamykam się na inne marki 🙂

Do czasu... u ciebie będzie ok. Przyjedzie kolega z autem innej marki z innymi plastikami i zaliczysz wtopę bo gównem mu auto wysmarujesz i wyjdą białe plamy. Każda firma miała mniejsze lub większe wtopy. RRC raczej tylko te większe. Podziwiam ludzi którym szkoda dołożyć kilku zł do czegoś sprawdzonego. Czegoś co działa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako początkujący nie mając za dużo wiedzy kupiłem trochę ich produktów jak robiłem szczura który stał dwa lata. 

 

Apc - naprawdę mogę polecić. Używałem też SG i adbl. Jest naprawdę ok. Chociaż przerzuciłem  się na adbl z racji na kolor I zapach. Cenowo też mam adbl taniej bo znajomy bierze 5l I odkupuje od niego litr. 

 

Wheel gel sprawdza się naprawdę dobrze. Mam teraz problem z zaciskami i nie cofają jak trzeba a tarcze nacinane więc klocki pyla potężnie. Fajnie na bezdotyku pomaga ogarnąć felgi.

 

Tire & rubber cleaner. Czyści fajnie oponki ale najlepiej na powietrzu używać. 

 

Leather cleaner strong. Kupiłem fotele szczury za grosze żeby sobie ogarnąć i wrzucić. Zrobił robotę ale trzeba naprawdę uważać żeby lakieru nie zmyć. 50/50 ostatnio robiłem z znajomym z rok temu rozrobionej próbki poniżej zalecanego stężenia i nie było widać różnicy między rrc a colourlock. Zalecane stężenie niszczy lakier i nie jest to mit. Fotele z toledo II / Leona 1. 

 

 

Adhesive remover bardzo fajnie sprawdza się na klej ale cena trochę spora. Miałem ślady po taśmie która 2 lata szybę trzymała i wszystkie udało się fajnie usunąć. 

 

Pianka do szyb bardzo fajna. Do tego ręczniki bezpyłowe. Używam epapierosa więc szybki często myje od wewnątrz tym. 

 

Hardcore, to jest bajka. Silniki można na błysk nim fajnie ogarnąć. Moc ma konkretną. Chyba ich najlepszy produkt. 

 

Interior Detailer, jak dla mnie efektu nie dawał żadnego. Tutaj adbl przynajmniej na moich plastikach był dużo lepszy. 

 

Szczotka do skór i pianowniczki całkiem ok. 

 

Tire paint, robi co ma robić. Użyłem póki co raz i opony po 3 myciach nadal czarne ładnie. 

 

Alcantara cleaner jeszcze nie testowałem ale niedługo będę bo man półskóry. 

 

Plastic conditioner. Jak zobaczyłem co robi u innych to oddałem za free komuś i kupiłem owatrol polytrol. Cena znacznie większa ale produkt sprawdzony. 

 

Perfumy do wnętrza mi nie podeszły. Morning dew czy Qd1 prezentują znacznie lepszy poziom.

 

 

Qd I ten qd+ czy jakoś tak dla mnie lipa ale też porównywałem do znacznie droższych preparatów. Soft99 fokupika, SG icy ceramic Detailer czy adbl ssw sprawdzają się dużo lepiej. Przy sporadcznym użytku na 1-2 auta dużo lepiej dopłacić bo różnica w skali roku wyjdzie zminikoma. 

Ogólnie firma ma sporo fajnych produktów ale kilka też takich sobie. Nie rozumiem hejtu albo bycia fanboyem. Marka jak inne, część rzeczy warto kupić cześć nie.  Jako detalista widzę trochę produktów które robią robotę, wezmę 2-3 litry i będę mieć zapas na bardzo długo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 9452130 napisał:

Nie rozumiem hejtu

Widocznie nie byłeś tu stałym bywalcem. Rrc jako partner forum mieszał z błotem użytkowników. Takiego cwaniactwa i braku kultury tu jeszcze nie było. Stąd takie podejście użytkowników. Ja sobie powiedziałem, że choćby w sklepie nie było nic poza rrc to i tak nie kupię. Jest dość polskiej i zagranicznej konkurencji. Ich nie chcę mieć na półce 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fredi88 napisał:

Widocznie nie byłeś tu stałym bywalcem. Rrc jako partner forum mieszał z błotem użytkowników. Takiego cwaniactwa i braku kultury tu jeszcze nie było. Stąd takie podejście użytkowników. Ja sobie powiedziałem, że choćby w sklepie nie było nic poza rrc to i tak nie kupię. Jest dość polskiej i zagranicznej konkurencji. Ich nie chcę mieć na półce 🙂

Zaglądam od bardzo niedawna i nie czytałem wątków o producentach za bardzo. Szkoda że Polski producent ma takie podejście bo produkty niektore robią robotę ale jak było tak jak mówisz to chyba lepiej dołożyć do innej marki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@9452130 troche ostatnio zmienili polityke firmy i robią sie bardziej "przyjaźni" dla konsumenta jednak ich podejscie do klienta było tragiczne. Wszystkie reklamacje co ludzie zgłaszali były zmywane tekstem "to produkt dla profesjonalistów", a nie normalnych uzytkowników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Streat napisał:

@9452130 troche ostatnio zmienili polityke firmy i robią sie bardziej "przyjaźni" dla konsumenta jednak ich podejscie do klienta było tragiczne. Wszystkie reklamacje co ludzie zgłaszali były zmywane tekstem "to produkt dla profesjonalistów", a nie normalnych uzytkowników. 

Na Facebooku kupuja lajki zdjęciami prężącej się Judyty xD

Zobaczcie sobie sami posty, Janusz robi garbusa 200-300 lików, Judyta zrobiła sobie zdjęcie z polerka 2k lików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skąd tego łysego grubasa z bródką wzięli ale to miał być pewnie jakiś (nieudany) "chłyt marketingowy". biorąc do reklamy np. @mx_nowicki przynajmniej by nikt po nich nie jechał za brak wygadania - elokwencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Streat napisał:

@9452130 troche ostatnio zmienili polityke firmy i robią sie bardziej "przyjaźni" dla konsumenta jednak ich podejscie do klienta było tragiczne. Wszystkie reklamacje co ludzie zgłaszali były zmywane tekstem "to produkt dla profesjonalistów", a nie normalnych uzytkowników. 

Sam taki dostałem jak zgłosiłem jeden z produktów 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, CarlosBlack napisał:

nie wiem skąd tego łysego grubasa z bródką wzięli ale to miał być pewnie jakiś (nieudany) "chłyt marketingowy". 

Hahaha ten "Łysy grubas z bródką"  to właściciel 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie mam "wyrzutów sumienia", że wszystkim prywatnie odradzam tą "markę" z pełną skutecznością. no bez jaj; w którymś odcinku o pianie gość cwaniakuje, że chemik coś nowego zrobił a on nie wie co ale pianuje... to jak firmą zarządza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przypomnę że jak w dobrej wierze wsomniałem że w lublinie na sporej imprezie moto, ogólnie rodziny z dziećmi, obsługa rrc zachowywała się wulgarnie i że to nie służy marce to pan z bródką mnie na tym forum potraktował jak swoich mniej zadowolonych klientów 🙂 niech sobie robią biznes i mam nadzieję kiedyś bezpieczną chemię i nie znając produktów trzymałbym kciuki, ale "możesz wyjść z kielc ale kielce nie wyjdą z ciebie", a produkty albo takie sobie albo do dupy. Tak jak myjnia samochodowa nie jest konkurencją dla salonu detalgowego tak chemia rrc nie jest konkurencją dla autuglma czy megsa wspomniając tylko duże marki celujące w amatora konsumenta.

Widziałem ich wosk na ich własnym wideo. 10 minut docierali maskę i dalej była jazda 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem fanem RRC. Początkowo poprzez fatalny PR a następnie wraz z rozwojem mojej własnej wiedzy - obawę przed jakością produktów. Muszę jednak przyznać, że początek linii Car Wash to jednocześnie mój początek zainteresowania się detailingiem, więc akurat ich kolejne nowe produkty rozszerzały moją wiedzę. Ale to akurat kwestia losowa, zaczynając 1-2 lata później miałbym taki sam rozwój np. z wejściem na rynek CleanTecha 🙂

Generalnie ja się nauczyłem nimi nie przejmować z prostej przyczyny - my nie jesteśmy ich grupą docelową. To są produkty typowo na polski rynek, który od zawsze jest rynkiem wyłącznie ceny. W tym kraju połowa aut nie powinna przejść przeglądu technicznego, nikt nie widzi moralnego problemu w wycinaniu DPF, to gdzie tam się przejmować jakością czy bezpieczeństwem jakiegokolwiek produktu. RRC celuje w prostego, niewymagającego klienta, który będzie mieć dziką satysfakcje, że kupił produkt o 2,99zł tańszy od konkurencji i "dzięki temu nie da zarobić złodziejom z dużych korporacji". Do niedawna za "januszową" firmę w Polsce uważałem K2, ale jestem pod wrażeniem ich postępu W mojej ocenie RRC ma absolutne prowadzenie w kwestii chemii na potrzeby smarowania opon pod Kauflandem 🙂
Także niech sobie żyją. To nie są kosmetyki dla profesjonalistów czy pasjonatów.


 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.