Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.03.2023 o 12:22, Marcin napisał(a):

 testował ktos Monstera od prostaffa ? to co lepszego, trwalszego niż Premium ? 

Ja testowałem 🙂 łatwy, trwały booster do wosków, powłok. Na jałowym lakierze elegancko siedział. Nie notowałem przebiegów, ale tej zimy, po premierze zaaplikowałem i mnie pozytywnei zaskoczył. Siedzi w sumie po dziś, ale juz wrzuciłem coś na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2023 o 17:11, Mumins napisał(a):

Miał już ktoś do czynienia z wg premier V2 i mógłby wyrazić swoją opinię? Utrzymano faktycznie cechy zwykłego wg czyli ppz i dodali coś od siebie czy nie ma różnicy?

Robiłem porównanie cc water gold, Premier v1 oraz Premier v2. 

Łatwość aplikacji od najłatwiej -> CC water gold -> Premier v1 -> Premier v2

Przyciemnienie od najbardziej - Premier v1, Premier v2, Water Gold

Hydro dla mnie nie ma różnic.

Trwałość badam.

Premier v2 ma największą śliskość, moim zdaniem aplikuje się łatwo ale najtrudniej z całej trójki. On wg producenta będzie siedział dłużej i moim zdaniem jest jakby bardziej skoncentrowany, dopakowany czymś, nie odparowuje tak szybko jak v1, to jest tak pomiędzy Premier v1 a Water Goldem "zwykłym". Ogólnie bardzo przyjemny produkt. Wiadomo cena, ale wydajność jest na wysokim poziomie. Ten nowy w butelce 480ml ma oznaczenie  S204. 

CO ciekawe, na foto jest przyciemnienie między Water Gold a v2 🙂

CC_Water_gold-porownanie.jpg

IMG_20230221_160221_1.jpg

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe porównanie: ProStaff Water Gold (zwykły) vs CarLab Deep Ness 

1000 km po aplikacji i płukaniu prewashem 

WG mało dużych kropelek 

Deep Ness wyraźnie większe i minimalnie wolniej zjeżdżające

Jutro postaram się umyć ręcznie i zobaczę jakie będą roznice. 

20230317_205023.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z tych 2ch produktów byście coś polecili, jeżeli chodzi o śliskość i hydro?
1.Nxtzen ceramic xpress
2.Gyeon Q2M ceramic detailer
Czy bardziej stawiacie na coś innego?


Wysłane z mojego CPH2125 przy użyciu Tapatalka


Używam Gyeon Ceramic Detailer cały czas .Łatwa aplikacja , szkło i zapach . Super śliskość i hydro

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Gyeon Ceramic Detailer cały czas .Łatwa aplikacja , szkło i zapach . Super śliskość i hydro

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Czy ten QD zagra na HoW Zircon(z SiO2) i/lub Fusso na zimę?

Aktualnie mam stara wersje WG, ale zmieniłem auto z ciemnego na białą perłę(mazda) i może coś innego lepiej zagra na tym lakierze.

PS. Jaki wosk polecacie na biala perle?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Czy ten QD zagra na HoW Zircon(z SiO2) i/lub Fusso na zimę?

Qd-k dedykowany do powłok i tak go używam może ktoś się wypowie kto aplikował na wosk .
Dziadzia wrzucał na YouTube jak się nim bawił , może warto oglądnąć.


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka





Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@biedrona32 w ciemno bilt hamber finis.

@norti LG to taki bardziej quick wax. Na fusso jak chcesz coś mocnego z wytrzymałością to spoko fukupika. Coś lżejszego to bio nano. Ja bym wybierał produkty nietrwałe wręcz jakiegoś rinslessa jako poślizg. Fusso ma fajne właściwości i szkoda go zapychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, analyzator napisał(a):

@biedrona32 w ciemno bilt hamber finis.

@norti LG to taki bardziej quick wax. Na fusso jak chcesz coś mocnego z wytrzymałością to spoko fukupika. Coś lżejszego to bio nano. Ja bym wybierał produkty nietrwałe wręcz jakiegoś rinslessa jako poślizg. Fusso ma fajne właściwości i szkoda go zapychać.

Z opisu wynika, że ten Artdeshine graphene powinien spełnić zadanie, bo nawet ma jako 1 ze sposobów aplikację na mokro. Natomiast jak wiadomo liczy się praktyka 😉 Chociaż też znalazłem na YT film gdzie używają LG przy równoczesnym osuszaniu ręcznikiem... @DZIADZIA chyba nawet pokazywał na fusso taką kombinację

7 godzin temu, Strus napisał(a):

Nie „lub”. Ręcznik służy do osuszania. Chemia w niektórych przypadkach tylko nieznacznie ułatwia owo osuszanie. 

Pewnie masz rację - w praktyce się okaże czy po Fusso ręcznik będzie potrzebował dodatkowego poślizgu. Jeszcze czytałem o Optiseal i właśnie Artdeshine Graphene QD - w sposobach użycia również jest "na mokro" przy ręczniku. Ale jeśli to kompletnie nie ma sensu to z drugiej strony bez sensu to marnować na takie użycie 🙂 

 

No i jeszcze Koch Chemie Protector Wax - to już w ogóle mokro lubi tylko nie wiem jak z "zapychaniem" innych wosków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Produkty/chemia maja pomóc w osuszaniu, one same z siebie nie osusza lakieru. Osuszasz ręcznikiem.

QD: dodaje poślizgu, pomaga odparować wodzie, zapobiega powstawaniu smug itp podczas osouszania. No i praktycznie każdy w mniejszym lub większym stopniu zostawi coś po sobie i poprawi wygląd.

Zawsze polecam robić to na 2 ręczniki : jak lakier jest mokry  : 2-3 strzały QD na lakier, jednym ręcznikiem "rozmazanie tego wszystkie w celu rozprowadzenia QD i wyrównania wilgoci na powierzchni lakieru. Potem to samo na kolejnym elemencie, jak ten pierwszy element  chwile odpocznie to drugim ręcznikiem zbieramy tylko delikatnie pozostałości wilgoci i lekką mgiełke którą została po pierwszym przetarciu.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, CAR CRAZY napisał(a):

Produkty/chemia maja pomóc w osuszaniu, one same z siebie nie osusza lakieru. Osuszasz ręcznikiem.

QD: dodaje poślizgu, pomaga odparować wodzie, zapobiega powstawaniu smug itp podczas osouszania. No i praktycznie każdy w mniejszym lub większym stopniu zostawi coś po sobie i poprawi wygląd.

Zawsze polecam robić to na 2 ręczniki : jak lakier jest mokry  : 2-3 strzały QD na lakier, jednym ręcznikiem "rozmazanie tego wszystkie w celu rozprowadzenia QD i wyrównania wilgoci na powierzchni lakieru. Potem to samo na kolejnym elemencie, jak ten pierwszy element  chwile odpocznie to drugim ręcznikiem zbieramy tylko delikatnie pozostałości wilgoci i lekką mgiełke którą została po pierwszym przetarciu.

Dzięki. Dokładnie w ten sposób chciałem używać. Tak jak piszesz co na pewno zostanie, tylko pytanie drugie na ile "zapcha" położony wcześniej wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
7 godzin temu, norti napisał(a):

Dzięki. Dokładnie w ten sposób chciałem używać. Tak jak piszesz co na pewno zostanie, tylko pytanie drugie na ile "zapcha" położony wcześniej wosk

To juz kwestia jaki QD będzie wybrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

@norti Interesuje Cię tylko żeby nie ruszył hydro czy ma na nic nie zrobić z Fusso ?  (Dziwię się że chcesz pozostawić fusso takie jakie jest bo przede wszystkim w wyglądzie to ten "wosk" nic fajnego nie robi, aż się prosić aby jego czymś ożywić czy to w kierunku szklistości czy w kierunku "oleistości") 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, CAR CRAZY napisał(a):

@norti Interesuje Cię tylko żeby nie ruszył hydro czy ma na nic nie zrobić z Fusso ?  (Dziwię się że chcesz pozostawić fusso takie jakie jest bo przede wszystkim w wyglądzie to ten "wosk" nic fajnego nie robi, aż się prosić aby jego czymś ożywić czy to w kierunku szklistości czy w kierunku "oleistości") 

Jak najbardziej chciałbym czymś podbić wygląd, ale żeby hydro zostało, można było najlepiej aplikować przy jednoczesnym suszeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.