Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, PROPER napisał:

Wszyscy mają SSW to mam i ja. Zobaczymy w czym fenomen tego QD-ka

Nie żebym się czepiał, ale to nie jest QD, tylko syntetyczny wosk w spray, jak sama nazwa wskazuje 😊

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 no racja, ale jego łatwa aplikacja nawet na mokro może zakwalifikować go jako Quick Detailer moim zdaniem 🙂

@Strus Tu już bym się nie zgodził bo bez operacji na 2 fibry nie da rady co moim zdaniem już nie jest takie Quick 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=20610]david2888[/mention] no racja, ale jego łatwa aplikacja nawet na mokro może zakwalifikować go jako Quick Detailer moim zdaniem

Nie ma sensu mieszać.

QD ma właściwości czyszczące tez a SS dowolny zabezpiecza tylko.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wszyscy mają SSW to mam i ja. Zobaczymy w czym fenomen tego QD-ka.

Ze swojej strony apropo QD o których warto wspomnieć :

- SONAX BSD - PLUSY: łatwa aplikacja, wydajność, trwałość bardzo dobra, super hydrofobowość MINUS: tępy lakier, słabe podbicie wyglądu lakieru

 

Zobacz jeden z ostatnich filmów goscia Apex detail na YT, tłumaczy jak pracowac z BSD aby nie był tępy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Tomek1419 napisał:

Który według Was qd daje największą śliskość lakierowi? 😉

Szczerze przestowałem w zyciu sporo qd od klasycznych PL jak SSW, QD1, Funky witch po meg'sy, infiniti, finale, chemical guy'sy, finish kar-y, mothers-y, gejony, car prosy, water goldy ale nic mi tak nie wyrwało fibry z ręki jak śliskość po nanolexie si finishu.
Produkt generalnie dociera się słabo troche się marze ale da się go za aplikować tak by było git na jedną fibre jedynie po połowie furki trzeba wziąsc drugą fibre, ale sliskość jaką zostawia na lakierze jest prze kosmiczna 🙂
Fajnie też ślizga się sonax speed

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomek1419 napisał:

Który według Was qd daje największą śliskość lakierowi? 😉

Prima Slick, Finish Kare 425 są lekko śliskie ale Art De Shine w tym temacie trzęsie ziemią 🙂

46 minut temu, Gozdziu23 napisał:

śliskość po nanolexie si finishu.

Jak ma się do NGPSv3? bo ADS w kosmiczny poślizg daje jak na spray sealant. A njbardziej śliskie LSP jakie kładłem to Duragloss NGCC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę Was o opinię na temat QD Gyeon Q2M - połysk, aplikacja, ewentualnie do czego można go porównać itd. Czy zawiera Carnaubę,  czy jest "czystym" qd, bo nie mogę znaleźć nic w opisie o zwartosci wosku?

Dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiaja mnie dwa QD SMARTWAX SMART DETAIL, oraz PRIMA CAR CARE SLICK QUICK DETAILER , zalezy mi generalnie tylko na wygladzie, aplikacja nie ma znaczenia lakier srebny, wczesniej uzywalem Prostaffa Golda, oraz od niedawna lezy Carpro Elixir, ale chodzi mi po glowie cos nowego mial ktos moze stycznosc z nimi. Ewentualnie jest cos co bardzo konkretnie wyglada... ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kriss76b napisał:

Jeszcze jeden QD - Adam's Detail Spray. Ktoś próbował, miał styczność? Na YT są filmiki z których wynika, że ten QD daje fajny połysk ale szukam kogoś kto sam testował lub widział efekt u kogoś na żywo. 

Pytaj w @MrCleaner 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiś proporcjach BSD ECH2O? A, i jakieś rady bo BSD trochę mi robił ciemne miejsca u smugi, zła fibra, za dużo dałem? Mało jeszcze w życiu widziałem ale porównując do gołego fusso taki BSDna nim dużo zmniejsza przyciąganie kurzy i w ogóle zabrudzenie. Aż jestem podejrzeniem, do wyglądu też wnosi ewidentnie jest spora różnica. No ale może jeszcze mało widziałem i tylko mi się wydaje 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.