Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, rygryss napisał:

myślę, że ciężko będzie znaleźć QD bez sterydów 💪

Meguiars Last Touch, Auto Finesse Finale, PB Spray and Gloss czy nasz rodzimy Botox. Szybko się docierają, lubią się z puszystymi fibrami typu zielona Lucullan czy inne żółto niebieskie przez co można oblecieć auto jedną szmatką, dodatkowo Last Touch daje fajne efekty we wnętrzu na lakierowanych dekorach, ładnie siada na powierzchniach winylowych i można go stosować przy osuszaniu. Dobrze siadają i się docierają jak mają coś pod sobą, bo na gołym lakierze tak średnio no i dają wtedy paskudne kropelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak trochę te go jest, nie przepadam za  QD-kami itp... lubię położyć wosk/powłokę, poczekać  jak się skończy i położyć kolejny raz... teraz mamy tak zmutowane Qd-ki, że można jechać tylko na nich.

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rygryss, w mojej ocenie trzeba przede wszystkim zadać sobie pytanie, po co mi ten QD. Moim zdaniem na sam wygląd lakieru większy wpływ ma to, jak się z nim obchodzę, niż smarowidła: czyli kluczowy jest jego stan, okresowa dekontaminacja i używanie trwałych LSP, w przypadku których zanik połysku ("looka", szklistości, przyciemnienia - kwestia wtórna) jest ostatnim symptomem degradacji, a nie pierwszym. Dlatego dla mnie QD to ma być coś, co odnowi efekt hydrofobowy (pozwalający na łatwiejsze utrzymanie auta w czystości) i ewentualnie awaryjnie, krótkotrwale podbije wygląd. Ale każdy ma swoje priorytety i miłość do przesmarowania czymś auta po myciu może być priorytetem równoważnym wobec mojego. 😉 Byle każdy sobie to pytanie zadał i na nie rzetelnie odpowiedział. Takie moje zdanie.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mareckiabc napisał:

Zazwyczaj myje auto rękawicą jednak sporadycznie zdarzy się sam bezdotyk. Wiadomo film brudu zostaje ale dla odświeżenia jakiego QD mogę użyć by było to bezpieczne?

Żeby było bezpiecznie to chyba tylko waterless wash np. ECH2O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, troche czasu minelo od ostatnich postow na temat QD o najlepszej antystatycznosci wiec odswiezam zapytanie - ktory obecnie QD jest najlepszy jesli chodzi o odpychanie kurzu? Wiosna zbliza sie wielkimi krokami i wczoraj po umyciu auta, przeleceniu auta QD1 z ADBL cale auto po godzinie bylo w zoltym pyle z drzew. Jednak na czarnym metaliku bardzo to przeszkadza. Czy jest cos w stanie zdetronizowac stare dobre FK 425? Bede wdzieczny za sugestie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aivars napisał:

FK 425

Ten jest sprawdzony w temacie kurzu i przyzwoitą cenę ma, lubię go.

Na próbę możesz wciągnąć Prima Slick, też fajny i chyba nawet o jedną milionową lepiej podbija wygląd 😉

Jednak 50/50 nie robiłem z nimi.

 

Pod kątem śliskości, to kosmiczną oferuje ArtDeShine NanoGlossPaintSealant v3. Jednak to nie qd. Nie testowałem go w sezonie kurzu. Jednak jeżeli śliskość odgrywa jakąś rolę może być ciekawy do testów na tym polu.

 

Co do żółtych pyłków kwiatów, to są one "lepkie" i czepiają się bardziej niż kurz. I tak niestety trzeba samochód przynajmniej spłukiwać z nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2019 o 14:33, mareckiabc napisał:

Zazwyczaj myje auto rękawicą jednak sporadycznie zdarzy się sam bezdotyk. Wiadomo film brudu zostaje ale dla odświeżenia jakiego QD mogę użyć by było to bezpieczne?

Na Hondzie? Żadnego. :lol: A serio, to zobacz sobie Sonax Spray&Seal, @MrCleaner ma też podobny, ciekawy produkt marki Adam's.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2019 o 14:33, mareckiabc napisał:

Zazwyczaj myje auto rękawicą jednak sporadycznie zdarzy się sam bezdotyk. Wiadomo film brudu zostaje ale dla odświeżenia jakiego QD mogę użyć by było to bezpieczne?

Jeśli chodzi o QD to jest ich całe mnóstwo, no i każdy z Nas ma swój ulubiony, którego na pewno Ci poleci. Problem jest taki, że każdy QD daje inny efekt na różnych autach/lakierach. Zależy też jaki budżet masz przeznaczony i czego oczekujesz od QD. Są QDki woskowe z niewielkim dodatkiem Carnauby, QDki z dodatkiem Sio2, no i zwykłe po prostu do usunięcia zacieków, drobnych nieczystości i nadania wyglądu po myciu. 

Pisałeś o UQD od Megsa - jest ok i jest bardzo prostym QD bez dodatku wosku. Nie ma problemu żadnego z dotarciem itd. Podobnym QD jest Quck Magic od Detailers Magic. Z opisywanych tutaj fajny efekt dają też Botox, FK425 - ale ich jeszcze nie próbowłem.

Niestety, musisz wybrać któryś i sam ocenić efekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny do FK425 w pracy i efekcie jest 3D Final Touch, nie ma w sobie jakiś boosterów wpływający na beading+, pracuje się z nim szybko i lakiery nieco zyskują na śliskości i szklistości.

3D Final Touch ma przyjemniejszy zapach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

QD (??) test - mix różnych produktów:

- Tevo QD Black

- Funky Witch

- Infinity Wax Glass Canopy Liquid Sealant

- House of Wax Carbon Quick Detailer

- ADBL Synthetic Spray Wax

- Farecla G3 Wax

 

 

 

 

 

#domeldetailinglaboratory #domeltestuje #domeltest #testybalkonowe #qdtest

#TevoQDBlack #FunkyWitch #InfinityWaxGlassCanopyLiquidSealant #HouseOfWaxCarbonQuickDetailer #ADBLSyntheticSprayWax #FareclaG3Wax

 

 

 

 

EDIT 24h:

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 minut temu, ghost napisał:

kłamczuszek, na liście tylko połowa produktów to qd 🤣

Tak, mowie na początku że każdy reprezentuje inną kategorię 😉 Zastanawiam się jak to można klasyfikować... każdy to inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 minut temu, Tomek1419 napisał:

@Domel  Z tego co zaobserwowałem to na ssw woda najszybciej ucieka. Jeżeli się mylę to proszę o poprawę 😉 ( filmik oglądany bez głosu).

Temat SSW jest wałkowany od dnia premiery w jego dziale. Produkt można spokojnie wsadzić do działu "Polskie Elitarne Produkty Detailerskie - klasyka gatunku" 😉  (czekam na hejt 😄😄😄 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Domel napisał:

Temat SSW jest wałkowany od dnia premiery w jego dziale. Produkt można spokojnie wsadzić do działu "Polskie Elitarne Produkty Detailerskie - klasyka gatunku" 😉  (czekam na hejt 😄😄😄 )

Jest to chyba ich najlepszy produkt jaki kiedykolwiek wypuścili 😁

CarPro ma ironX a adbl ssw 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.