Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
1 minutę temu, blady666 napisał:

którego qd kupić który nie będzie podjadał wosku , nie wniesie nic do wyglądu , i nie przejmie kropelkowania dedykowanego położonego wosku ? 

Chyba tylko jeden QD to spełni - woda demineralizowana. 😉

  • Lubię to 6
  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, psemo napisał:

Chyba tylko jeden QD to spełni - woda demineralizowana. 😉

Dokładnie to samo miałem napisać... nie rozumiem za co dostałeś jeszcze minusa od @blady666 :wallbash:Nie ma produktów które nic nie robią. W końcu qd powstały po to aby szybko odświeżyć auto i jednak coś połysku podbić. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie , nie połysku , chodzi o to by po myciu samochodu ułatwić sobie jego np dotarcie z powstających smug podczas wycierania  , czy plam z twardej  wody , szczególnie widocznych na czarnych kolorach np uni  - ale ma nic nie wnosić w wygląd , i podjadać wosku.  

Może ma ktoś informacje do czego produkt qd był zaprojektowany na „ początku” ? Od razu miał wnosić miliony carnauby i zw chemicznych by psikac na lakier ?   Bo może poprostu szukam nie w tym dziale ,   I nie tego produktu ? 

Lub nie ma takiego produktu poprostu i błądzę ,szukając rozwiązania . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie , nie połysku , chodzi o to by po myciu samochodu ułatwić sobie jego np dotarcie z powstających smug podczas wycierania  , czy plam z twardej  wody , szczególnie widocznych na czarnych kolorach np uni  - ale ma nic nie wnosić w wygląd , i podjadać wosku.  
Może ma ktoś informacje do czego produkt qd był zaprojektowany na „ początku” ? Od razu miał wnosić miliony carnauby i zw chemicznych by psikac na lakier ?   Bo może poprostu szukam nie w tym dziale ,   I nie tego produktu ? 
Lub nie ma takiego produktu poprostu i błądzę ,szukając rozwiązania . 

Szukaj czegos od producenta danego wosku. Sv-lotos speed, zymol-field glaze, itd. Zalezy co tam masz ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blady666 możesz spróbować tego: https://showcarshine.pl/szampony/blackfire-rinseless-wash-473ml-mycie-bez-splukiwania.html

Wystarczy 50-100 ml na 1L wody demineralizowanej. Dobrze radzi sobie z waterspotami, fajnie można myć nim nawet i szyby i według mnie nie wnosi zbyt wiele (o ile w ogóle coś) do wyglądu. Śliskość też jest raczej średnia 🙂 Nie wiem, czy daje jakieś kropelkowanie, ale zakładam, że minimalne pewnie tak. Przy okazji dobrze radzi sobie nawet z większym kurzem na aucie i jest bezpieczny zarówno jako waterless jak i  rinseless wash.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrCleaner Pytam o Adam's QD bo na filmikach YT i forach USA piszą o super, a nawet niesamowitym połysku., a w związku z tym że przy pracy z QD ten element jest dla mnie na 1 miejscu, chciałem podpytać kogoś z "Naszego" podwórka czy to co piszą i widać na ekranie jest prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, alabruda77 napisał:

Co polecacie na lakier bez niczego dla podbicia wygladu ? Zastanawiam sie nad adbl ssw a Luxury Gloss. Moze cos innego . Lakier czarna perla 

Każdy cleaner z glazem lub aio

zrobi milion razy lepszą robotę

 

Niż dowolny Qd kładziony tylko na umyty lakier (lub stare lsp)

 

Testowane latami na czarnych. I różnica w połysku przepaść po użyciu tych różnych grup produktowych w powyższych warunkach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, alabruda77 napisał:

Co polecacie na lakier bez niczego dla podbicia wygladu ? Zastanawiam sie nad adbl ssw a Luxury Gloss. Moze cos innego . Lakier czarna perla 

Luxury Gloss był dla mnie nr1 do ostatniej aplikacji kiedy po wyjeździe z hali okazało się że na masce są mazy. Ale i tak polecam dla podbicia wyglądu, po prostu dokładniej docierać. Ostatni mój zakup to AF Finale - tez daje fajny połysk. Z tych najprostszych DM Quick Magic - to typowo do wyglądu bez żadnych dodatków zabezpieczających.

Może kup CG Blazin Banana Spray - to akurat jest QW, wyprobujesz i napiszesz jaki efekt wizualny, bo przymierzam się do niego ale nie ma żadnych opinii 😉 Teraz mam Fireball Ultimate Carnauba Wax jeśli chodzi o QW - tez fajny look.

No dużo jest tego. Miałem też kiedyś Gold Class z Megsa (QW) - to taki QW do wyglądu + jakieś tam zabezpieczenie. 

U mnie najpierw stawiam na wygląd,  potem reszta - śliskość,  kropelki itd. 

Daj znać co wybrałeś i czy spełniło oczekiwania, może też coś nowego dokupię.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Arkeolowy napisał:

ADBL QW

Bedzie lepszy?

13 godzin temu, ghost napisał:

Każdy cleaner z glazem lub aio

zrobi milion razy lepszą robotę

Czyli jaki produkt polecisz? 

13 godzin temu, kriss76b napisał:

Luxury Gloss był dla mnie nr1 do ostatniej aplikacji kiedy po wyjeździe z hali okazało się że na masce są mazy. Ale i tak polecam dla podbicia wyglądu, po prostu dokładniej docierać. Ostatni mój zakup to AF Finale - tez daje fajny połysk. Z tych najprostszych DM Quick Magic - to typowo do wyglądu bez żadnych dodatków zabezpieczających.

Może kup CG Blazin Banana Spray - to akurat jest QW, wyprobujesz i napiszesz jaki efekt wizualny, bo przymierzam się do niego ale nie ma żadnych opinii 😉 Teraz mam Fireball Ultimate Carnauba Wax jeśli chodzi o QW - tez fajny look.

No dużo jest tego. Miałem też kiedyś Gold Class z Megsa (QW) - to taki QW do wyglądu + jakieś tam zabezpieczenie. 

U mnie najpierw stawiam na wygląd,  potem reszta - śliskość,  kropelki itd. 

Daj znać co wybrałeś i czy spełniło oczekiwania, może też coś nowego dokupię.

Wole cos sprawdzonego bo I tak nie mam porównania do innych, także moja opinia nie bedzie miarodajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, alabruda77 napisał:

Czyli jaki produkt polecisz

Rozchodzi się o to, że nawet po 4 tygodniach intensywnego używania samochodu zbiera się na lakierze warstwa brudu, której nie usunie zwykłe mycie szamponami neutralnymi. A qd nawet nieświadomie kładziesz na ten brud.

 

Po to powstały cleanery, żeby nie kłaść wosków na brud lub resztki starych lsp.

 

Robiłem 50/50 z cleanerami nawet na zabezpieczonych samochodach i po miesiącu np na srebrnym trudniej było dostrzec różnicę. To na czarnym zamglone lustro zmieniało się w krystaliczne.

 

Zawsze polecam tradycyjne zabezpieczenia. Ale i tak co byś nie położył, nawet spray sealant, qd, qw. To kluczem jest przygotowanie.

 

Przykłady produktów, które oczyszczą powierzchnię nawet ręcznie,

Aio:

Autoglym SRP AIO 

Cleaner:

Valet Pro Purple Passion, Z HD-cleanse

Pasta polerska ręcznie:

Meguiars Ultimate Compound (co dziwne wypełniacze nawet bez lsp długo się utrzymują)

Primery:

Essence albo Essential

 

Nie testowane ale też powinny sie nadać: menzerna 3w1, hd speed, enigma aio

 

Na każdy z tych produktów możesz nałożyć Qd, qw lub inne kompatybilne lsp.

 

Jak wspomniałem, nie rozchodzi sie o pudrowanie brudu. Najważniejsze jest przygotowanie lakieru.

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, alabruda77 napisał:
17 godzin temu, Arkeolowy napisał:

ADBL QW

Bedzie lepszy?

Najbardziej ingeruje w wygląd, do ciemnych lakierów fajna sprawa, bo mocno przyciemnia i daje dobre hydro. Na miesiąc spokojnie wystarczy, można aplikować oczywiście częściej. Jak nie lejesz dużo to powinien być bezproblemowy

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, alabruda77 napisał:

@ghost  a adbl aio sie nada czy lepszy ten z autoglym? 

Wziołbym adbl aio I do tego adbl qw bedzie dobrze ? Jeszcze qd z rrc żeby psiknać po każdym myciu.

Autoglym jest sprawdzony, a polskich aio nie testowałem. Gdzieś widziałem opinię, że jeden z rodzimych jest zbyt agresywny i nie sprawdzał się na czarnym, nie pamiętam, który.

 

Całkiem zapomniałem o jeszcze jednej grupie produktowej.

Cleaner Wax.

Masz 2w1. Np Meguiars albo Zymol.

Wyjdzie ta sama cena co aio + qd.

A masz jednocześnie cleaner i wosk. Któryś z tych 2 i będziesz zadowolony. Z czasem dokupisz nowe zabawki do arsenału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ghost napisał:

dzięki za potwierdzenie, tak mi się wydawało, że mogło chodzić o adbla 😉

 

Natomiast z Zymola, Megsa, Autoglyma czy wspomnianych będzie pan zadowolony 😄

W kwestii AiO warto wspomnieć o HD speed. Mój faworyt wśród AiO 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.