Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, kriss76b napisał:

 

Pisałeś o UQD od Megsa - jest ok i jest bardzo prostym QD bez dodatku wosku. Nie ma problemu żadnego z dotarciem itd 

UQD to QD od Megsa wzbogacony polimerami . Ma sporo wosku w sobie. Nie jest on QD z definicji przeznaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedźcie mi jakiś QD z carnaubą dający fajny look. Używam Soft99 Luxury Gloss. Zawsze nakładam QD w hali garażowej i jest wszystko ok. Dziś po nałożeniu Soft99 wyjechałem na zewnątrz i na masce miłem mazy których nie było widać w hali nawet pod latarką. Wydaje mi się, że na maskę użyłem za dużo QD i mimo że nie było problemu z dotarciem w hali, to białe mazy były widoczne w świetle dziennym. Jak poprawiłem mniejsza ilością i dokładniej dotarłem było ok.

Chciałbym używać coś na zmianę z Softem. Myślałem o AF Finale. Proszę Was o opinię i ewentualne propozycje innych QD z carnaubą.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kriss76b napisał:

Podpowiedźcie mi jakiś QD z carnaubą dający fajny look. Używam Soft99 Luxury Gloss. Zawsze nakładam QD w hali garażowej i jest wszystko ok. Dziś po nałożeniu Soft99 wyjechałem na zewnątrz i na masce miłem mazy których nie było widać w hali nawet pod latarką. Wydaje mi się, że na maskę użyłem za dużo QD i mimo że nie było problemu z dotarciem w hali, to białe mazy były widoczne w świetle dziennym. Jak poprawiłem mniejsza ilością i dokładniej dotarłem było ok.

Chciałbym używać coś na zmianę z Softem. Myślałem o AF Finale. Proszę Was o opinię i ewentualne propozycje innych QD z carnaubą.

Z góry dzięki.

Z tych tanszych i znanych to MD od Shiny Garage daje lepszego kopa jak  dla mnie od AF Finale,ewentualnie Quick Wax od Megsa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś z Was posiada obydwa QD od Funky Witch? Ja jakiś czas temu zaopatrzyłem się w Botox i Hipnotic Icon. Z botoxem miałem już wcześniej do czynienia, a teraz dokupiłem jeszcze do kolekcji Hipnotic i tak jak wspaniale się je aplikuje i wygląd po nich jest bardzo fajny, tak ja zupełnie nie mogę dostrzec różnicy pomiędzy nimi na swoim granatowym Golfie.

Może ktoś z Was wyrazić swoje opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale według mnie różnica pomiędzy dwoma jest wcale niezauważalna. Myślałem że skoro Hipnotic Icon jest z carnaubą to da taki bardziej mokry efekt podobny np. do finale, a tu jest botoxowy połysk 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj w ramach wolnego czasu postanowiłem zrobić małe porównanie quick detailerów. Z racji braku czwartego QD użyłem ADBL SSW.
Królik doświadczalny to Renault Clio
Maska odświeżona pastą SonaxProfiline EX 04-06 i padem SuperShinePads NeoCell Yellow One Step DA odtłuszczone RRC Wipe Out i zabezpieczona następującymi produktami ADBL SSW, Soft99 Luxury Glosa, Sonax Xtreme Brillant Shine, RRC Quick Detailer.
Samochód robi około 1000km miesięcznie, dużo jeździ po budowach więc zobaczymy za miesiąc co zostanie z zabezpieczeń.

IMG_20190305_153019.jpg.706dae99812c3446c63f95cf1d7c36bc.jpg

IMG_20190305_161043.jpg.7737b4424d1c750de4e1cc357c33a821.jpg

IMG_20190305_162409.jpg.af0a4deedb7441f89ba5015a27458904.jpg

ADBL SSW

IMG_20190305_162414.jpg.aea487883319c31bb795ea0ea8aa0324.jpg

Soft99 Luxury GlossIMG_20190305_162417.jpg.f59cbe014374e1b4c4846969dc7c12e1.jpg

Sonax Xtreme Brillant Shine

IMG_20190305_162421.jpg.437bf16dad2f1a42f8eb458ae972487d.jpg

RRC Quick Detailer

IMG_20190305_162425.jpg.6ca588e7b2edeb7cbfa5c862740328ae.jpg

Aktualizacja 06.03.2019 Dzisiaj trafił się przymrozek 🙂

IMG_20190306_074851.jpg.047b95a4f6ee3e71dcbb082c2479916d.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej pisałem w poniedziałek aplikowałem QD od Funky Witch - Hipnotic Icon. Zaraz po aplikacji nie mogłem dostrzec różnic pomiędzy Botoxem, a nim. Wczoraj wyjechałem z garażu i jest już inaczej.

Wygląd jaki po sobie pozostawił to tak jak oczekiwałem, nieco mokry i przyciemniony, bardzo podobny do AF Finale, tak więc jest bardzo dobrze i jestem zadowolony z Hipnotic Icon, zresztą jak z wszystkich produktów od Funky, które posiadam w swoim arsenale. Oby tak dalej Panie Mateuszu 😉👍

aa5ce320c4e3984e.jpg

488b3eff9c5fed39.jpg

9f4f29b0b77e6807.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2019 o 16:41, kriss76b napisał:

Podpowiedźcie mi jakiś QD z carnaubą dający fajny look. Używam Soft99 Luxury Gloss. Zawsze nakładam QD w hali garażowej i jest wszystko ok. Dziś po nałożeniu Soft99 wyjechałem na zewnątrz i na masce miłem mazy których nie było widać w hali nawet pod latarką. Wydaje mi się, że na maskę użyłem za dużo QD i mimo że nie było problemu z dotarciem w hali, to białe mazy były widoczne w świetle dziennym. Jak poprawiłem mniejsza ilością i dokładniej dotarłem było ok.

U mnie Luxury Gloss też się potwornie mazał po masce. Miałem mocno mieszane uczucia co do tego produktu, bo z jednej strony dawał fajny wet look, a z drugiej mazy i trwałość niestety dość mizerna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nigdy nie używalem i bardzo proszę o pomoc przy doborze qd. Lakier to szary metalic BMW - Titan gray. Leży na nim fusso od sierpnia które jest już w stanie lekko mówiąc agonalnym ale planuje ponowna aplikacje. Qd będzie używany w okresie wakacyjnym i zależy mi na fajnym wyglądzie. Zastanawiałem się nad FW Botox, ELIXIR, ssw. Bardzo dużo tego na rynku jest i każdy ma jakieś inne właściwości anja żadnego doświadczenia w tym temacie. Może zaproponujecie mi coś ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałem kupić ssw lub bsd i zabezpieczać lakier przy mycich zimowych gdyż one są chyba takie długodystansowe. W okresie wakacyjnym jak myje samochód średnio co tydzień to nie musi być taki „mocarz” a bardziej zależy mi żeby dawał jakis fajny wygląd

 

 

BTW: SSW czy BSD? Co lepsze na zimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Viento napisał:

U mnie Luxury Gloss też się potwornie mazał po masce. Miałem mocno mieszane uczucia co do tego produktu, bo z jednej strony dawał fajny wet look, a z drugiej mazy i trwałość niestety dość mizerna.

@Viento mi też odpowiada wet look LG. Skoro wiesz jaki look daje LG, to który QD byś polecił porównywalny do niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kriss76b napisał:

@Viento mi też odpowiada wet look LG. Skoro wiesz jaki look daje LG, to który QD byś polecił porównywalny do niego?

Ja nie Viento, ale Luxury Gloss dość mocno przypomina mi QD1 - pod względem docierania, efektu wizualnego i sposobu, w jaki podbija efekt hydrofobowy słabego już wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kriss76b potwierdzam, pod względem efektu bardzo blisko mu do QD1, ewentualnie SG Morning Dew, choć nie znam obecnej wersji, bo ostatnia jakiej używałem to była fioletowa o zapachu jeżyn.

Auto Finesse Finale również daje świetny wet look. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nigdy nie miałem problemów z Luxury Gloss - przynajmniej tak mi się wydawało, używając go w hali garażowej. Przez przypdek okazło się, że na masce są mazy  w świetle dziennym, w hali pod lampą żadnych mazów nie było widać. Mazy były tylko na masce, reszta auta ok.

Do aplikacji używam aplikatora z fibry, potem docieranie mf360 i polerka mf800. Ja aplikowałem na maskę kawałek po kawałku (nie na całą za jednym razem) i od razu docierałem i polerowałem było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
17 minut temu, jedrek1980 napisał:

A testował już QD z Gyeona?

Wrzuciłem go sobie dziś na dwa panele (maskę i boczne drzwi), bo nie miałem czasu za dużo. Ładnie pachnie. Docieranie na UNCr - ujdzie - nie radze przesadzać z ilością. On jest płynny ale o dziwo po zetknięciu z moim lakierem jakby galaretyzuje się i wydaje się klejący pod mikrofibrą. Tyle wiem. Wrzucę go na auto po solidnym myciu wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.