Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.11.2018 o 15:13, kedar napisał:

hehe, właśnie ostatnio kupiłem do przetestowania, ale to wosk, a nie QD. A można go używać także do osuszania?

Dzięki, chyba kupię 50ml na testy.

Teraz na topie Elixir a używał ktoś 

HOUSE OF WAX CARBON QUICK DETAILER i może się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

W nocy było -7st a o 12:00 w garażu miałem 0st. Myślę - mam chwilę idę do garażu sprawdzić błysk MK1. Na lakierze siedzi UNCr plus @Funky Witch Botox. Auto robi rocznie 4000km. Leży głównie pod kocykiem a jeżdżę jak jest sucho i nie pada 😄 Wiem ..... 😛

Ostatnie mycie jakoś w styczniu jak zaliczyłem jeden śnieg. W 2018 auto było myte pięć razy  😄 Myślę - szału nie będzie.

UNCr + Botox

Całe od auto od 99 do 102GU

2019-02-23-12-28-29.jpg

100 GU ? 😄 Szok

 

Myślę, nie możliwe. IPA w dłoń i przecieram maskę i mierzę.

Spadło do 96 GU 😄 Ok, robi się wiarygodnie.

UNCr jako baza robi robotę 😄


2019-02-23-12-31-29.jpg

 

Tym razem zaaplikowałem Amulet 😄

 

102 GU 😄

 

2019-02-23-12-42-29.jpg

 

Pierona - jest moc 😄

51756933-296321301237972-860683354884800

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 minut temu, Funky Witch napisał:

Domel dziękuję 😄

 

Chłopie to ja dziękuje, Botox to mój ulubiony QD ! Nie wiedziałem, że robi mi taką robotę 😄 Wkrótce wymyję auto na kwaśno, z dekontaminuję, pomierzę, za aplikuję Botox i zobaczymy jakie będą wyniki 😄

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Domel napisał:

Nie wiedziałem, że robi mi taką robotę

No właśnie.

Moim zdaniem mierzysz coś co mierzalne nie jest.  W sensie technicznym jest, jak widać. Ale nie w żadnym innym. To jak auto wygląda to sprawa mocno subiektywna. Jeden się czegoś dopatrzy, inny nie. Co mi  po tym że w/g urządzenia będzie miliard glossu jak dla mnie auto będzie wyglądało gorzej niż to, które w/g urządzenia będzie miało tylko pół miliarda glossu. I z Botoksem akurat dobry przykład. Nie znam się na skali tego ustrojstwa i nie wiem czy to dużo czy mało. Z Twojego zachwytu wnioskując do dużo. No a dla mnie Botox na moim  aucie nie zrobił nic. Jest nijaki. I teraz może mógłby mi ktoś udowadniać że przecież na urządzeniu wychodzi, że szajn jest.

Trochę to zaczyna gubić fun

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Strus wtrace sie ale od pewnego czasu na twoim aucie nic nie wyglada nic sie nie trzyma i wszystko zjezdza momentalnie. Jak to jest ze innym lezy tygodniami, miesiacami a u ciebie umiera w tempie x5 albo nawet x10. Blad aplikacji czy lipny lakier na aucie ??. Bo to troszke dziwne ale ciagle piszesz ze to lipa tamto lipa. 

  • Lubię to 3
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BiałyGTi napisał:

Bo to troszke dziwne ale ciagle piszesz ze to lipa tamto lipa

Oceniam subiektywnie i mam do tego pełne prawo. Jak coś mi się podoba to mówię że jest fajne. Jak mi się nie podoba to mówię że dla mnie lipa. Mówimy tu o wyglądzie a nie o trwałości więc do reszty się nie odniosę bo nie związana z tematem.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Strus z tego co mi wiadomo botoks nie jest zrobiony zeby dawal do wygladu + milion w skali uzytkownika. To normalny qd jaki powinien byc . Bo teraz taka durna moda ze qd musi przyciemniac, odpychac wode, odpychac kurz i soki z drzewa i na dodatek lezec najlepiej  rok czasu. Wielu zapomina po co zostal zrobiony QD (kiedys)

  • Lubię to 1
  • Super 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Generalnie systemy pomiarowe i miernictwo polega na przedstawieniu świata rzeczywistego w modelu matematycznym.

Cytat

odpowiednio zorganizowany zestaw elementów stanowiący całość organizacyjną i objęty wspólnym sterowaniem, przeznaczony do wydobycia informacji pomiarowej z obiektu badanego i przekazania jej obserwatorowi w użytecznej formie.

Z tego co już rozeznałem pomiar połysku został u standaryzowany w ISO2813. A jako pomiarowiec z wykształcenia głównie opieram się na normach i standardach. Ten hobbystyczny miernik traktuję jako dodatek do testu, pewnego rodzaju wzorzec, pomoc naukową i jednocześnie jakiś punkt odniesienia co do produktów które siedzą na moim lakierze. Dodatkowo ten subiektywizm bardzo mi przeszkadza bo często nie widzę ochów i achów którzy inni twierdzą, że są.

Temat mierników połysków w detailingu jest dość kontrowersyjny i wydaje mi sie, że najbardziej przeszkadza pewnym grupom, które na siłę lansują wyższość swoich produktów nad konkurencją. Zauważyłem to szczególnie na kilku forach w USA.

Bardzo często widzę ochy i achy nad jakimś produktem - patrzę - i nie widzę. Wiec co to jest ? Zorganizowana grupa wsparcia lansowania "lepszego" looku danego produktu ?

Nie wiem. Wolę zmierzyć dla fun'u i mieć odniesienie na przyszłość - nawet tylko dla siebie. Staram się nie dyskutować o subiektywnych odczuciach - "jestę inżynierę" staram się opierać na faktach i liczbach 😉

Oczywiście można polemizować jaki błąd pomiarowy ma taki miernik - ale robię to dla siebie - hobbystycznie 😉

Robiłem sobie wcześniej pomiary BeadMakera i Elixira i wyniki były przeciętne - tutaj wyrąbały skale 😄 Może po prostu srebrny działa jak lustro. Sprawdzę sobię Botox na mk3. A BeadMakera i Elixira na mk1 🙂

Generalnie ten produkt jest moim ulubionym QD ze względu na mega szybką aplikację, pomoc w osuszaniu, mega szybkie docieranie nawet w 0st.

A po tych kilku pomiarach, dziś jeszcze bardziej urósł w moim prywatnym rankingu 🙂

6 minut temu, Strus napisał:

No a dla mnie Botox na moim  aucie nie zrobił nic. Jest nijaki

Nie wiem, ciężko mi polemizować, sam twierdzisz że nic nie działa na Twoim aucie i wszystko spływa. Oprócz WG jeszcze nie słyszałem, żeby coś działało na Twoim aucie - poważnie jakoś ciężko mi w to uwierzyć. Może właśnie masz za surową ocenę subiektywną, I tutaj raczej doszukiwałbym gubienie fun'u 😉

6 minut temu, BiałyGTi napisał:

tego co mi wiadomo botoks nie jest zrobiony zeby dawal do wygladu + milion w skali uzytkownika.

Dlatego jestem pozytywnie zaskoczony - wymyłem lakier IPą i wyniki pomiarów spadły (foto wyżej) - wiec przynajmniej na moim lakierze ten QD wnosi do błysku na 100% 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi , zapraszam -

 

 

6 minut temu, Domel napisał:

na Twoim aucie i wszystko spływa.

Co nadal pozwala mi ocenić wygląd po aplikacji.

Przypominam że w żadnym teście przeprowadzonym na moim lakierze przez ostatni rok nie określałem wytrzymałości bo już wiem że moje doświadczenia są po prostu nie miarodajne.

 

7 minut temu, Domel napisał:

Może właśnie masz za surową ocenę subiektywną, I tutaj raczej doszukiwałbym gubienie fun'u 😉

😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BiałyGTi napisał:

Bo teraz taka durna moda ze qd musi przyciemniac, odpychac wode, odpychac kurz i soki z drzewa i na dodatek lezec najlepiej  rok czasu. Wielu zapomina po co zostal zrobiony QD (kiedys)

podobnie z pianami, najlepiej żeby umyła za nas, może być jak mleko i pH z kosmosu... już to pisałem, że nie mam pojęcia dokąd to zmierza, ale na pewno nie w stronę detailingu. Dla mnie QD ma być szybko i bez problemu, a piana ma wyglądać, pachnieć i ciszyć oko, a jak przy okazji coś zdejmie też super.

 

Wiadomo, że na każdym aucie uderzenie szuwaksu będzie inne i każdy ma inne oko, a pomiary połysku- nie wiem, nie znam się i nie będę drążył.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@rygryss piana ma nie wygladac i nie musi pachniec . Ale fajnie jak jest gesta i fajnie jak jakos pachnie . Wedlog mnie piana ma zmiekczyc brud ale nie ma tez domyc auta i dla mnie bez roznicy czy lezy 2 min czy 20 wazne zeby zabrala ze soba troche zanieczyszczen. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@rygryss czym wiecej zabiera piana tym mniej mamy do mycia 😛 mniejsza ilosc zanieczyszczen = mniejsze prawdopodobienstwo ze powstana rysy. Ale wracamy do tematu . Ktos ma moze jakis qd ktory nie wnosi nic do wygladu kropelek itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, BiałyGTi napisał:

czym wiecej zabiera piana tym mniej mamy do mycia 😛 mniejsza ilosc zanieczyszczen = mniejsze prawdopodobienstwo ze powstana rysy

zdaję sobie sprawę i wiedziałem, że to poruszysz...  jednak wolę mieć przyjemność, nawet przy pianie kosztem rysy.

 

 

ostatnio bawiłem się QD od RRC i moim zdaniem nic nie wniósł, ale dotarcie beznadziejne... przy nim nie jest to klik i docieranko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@rygryss rozumiem ze wolisz wyglad i zapach kosztem ze mozesz narobic wiecej szkod. W sumie ja mam tak ze zalezy od dnia jak myje sobie swoje auta i mam czas to zarzucam sobie cos fajnego co lezy i pachnie ale przy autach klientow wole dawac cos co mi splynie po 2 min i dac jeszcze raz prewash a nawet 3 razy zastosuje bo wiem ze jak narobie szkod to bede mial wiecej do roboty przy korekcie. A takie 3x prewash i kazdy splywa po 2-3 min to dlugo mi czasu nie zajmuje a zawsze zabiera to tyle zanieczyszczen ze szampon to tylko przyjemnosc 😛 Robic hobistycznie a robic w studiu to calkiem co innego tam liczy sie czas czas czas 😛

RRC mowisz 😛 ich pare produktow po prostu wylalismy do zlewu 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu właśnie rozdzielmy detailing na którym zarabiamy, a którym się jaramy... niestety, ale najczęściej właśnie słyszę takie klimaty od osób, które z tego żyją, ma być szybko i sprawnie, czas to pieniądz, a czasami się go niema. Jeżeli robimy coś zarobkowo i z tego żyjemy przestaje to nieraz być pasją, a po prostu sposobem na życie.

 

A co do QD RRC to nie to żebym go polecał... miałem zrobić porównanie, ale przez to, że nie jest warty pokazania, odpuściłem.

 

myślę, że ciężko będzie znaleźć QD bez sterydów 💪

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, Domel napisał:

Wkrótce wymyję auto na kwaśno, z dekontaminuję zdekontaminuję (poprawniej byłoby: zrobię dekontaminację), pomierzę, za aplikuję zaaplikuję Botox i zobaczymy jakie będą wyniki

@Domel  Sorry, nie mogłem się powstrzymać 😉

PS. Proszę ściągnij z ekranu tą niechlujnie naklejoną folię, bo często na zdjęciach i filmikach nie widać wyświetlanego wyniku.

Wyniki testów połysku ciekawe 👍

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.