Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Z takich ppz to chemotion. Osuszałem myte auta na hali (duża wilgotność). Przetarcie, pojawiały się mazy które same (bez docierania) odparowywaly. Jeżeli chodzi o user friends to fajny produkt. Zapach też na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2019 o 14:05, kriss76b napisał:

Ja też nigdy nie miałem problemów z Luxury Gloss - przynajmniej tak mi się wydawało, używając go w hali garażowej. Przez przypdek okazło się, że na masce są mazy  w świetle dziennym, w hali pod lampą żadnych mazów nie było widać. Mazy były tylko na masce, reszta auta ok.

Nie ma cudów - maska zazwyczaj po jeździe jest ciepła, więc produkt dopakowany polimerami się maże, bo rozpuszczalnik odparowuje przed dotarciem. Ja sobie z tym radzę bardzo prosto - puchata fibra, rozprowadzanie miejsce w miejsce i szybkie dotarcie zamaszystymi ruchami na krzyż.

Przy tym zauważyć należy, że @Soft99 ma dwa inne produkty, które klasyfikuje jako QD (Fukupika Spray i Fusso Speed&Barier), więc rola tego nie sprowadza się stricte do QD. Pomijając jednak tę drobną niedogodność, jak na obecną zimo-wiosnę, w miarę sprzyjające warunki temperaturowe i rozmaite zjawiska atmosferyczne, Luxury Gloss jest fajnym produktem, bo oprócz bardzo przyjemnego wyglądu, wnosi znaczącą hydrofobowość, dzięki czemu przy zachowaniu regularności w spłukiwaniu syfu bezdotykowo pomaga nie zapuścić auta. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2019 o 16:41, kriss76b napisał:

Podpowiedźcie mi jakiś QD z carnaubą dający fajny look. Używam Soft99 Luxury Gloss. Zawsze nakładam QD w hali garażowej i jest wszystko ok. Dziś po nałożeniu Soft99 wyjechałem na zewnątrz i na masce miłem mazy których nie było widać w hali nawet pod latarką. Wydaje mi się, że na maskę użyłem za dużo QD i mimo że nie było problemu z dotarciem w hali, to białe mazy były widoczne w świetle dziennym. Jak poprawiłem mniejsza ilością i dokładniej dotarłem było ok.

Chciałbym używać coś na zmianę z Softem. Myślałem o AF Finale. Proszę Was o opinię i ewentualne propozycje innych QD z carnaubą.

Z góry dzięki.

tenzi detailer carnauba spray- na czerwonym uni robił jeśli chodzi o look miazgę, świetny wetlook. Kosztuje grosze aż szkoda byłoby nie spróbować. Trochę się jednak lubi mazać.

 

Panowie i Panie.

Mam następujące: abdl qw, bsd, tego tenzi carnauba, tenzi jakiś zwykły, soft99 fukupika, CC waterprotect, morning dev, cos jeszcze i.. kupiłem bym cos nowego.

Wymagania: trwałość sensowna, nie musi być jak bsd ale nie na jedno mycie. Najlepszy look. Kompatybilność = siądzie na wosku. Na lato będzie Double speed wax. Fajnie jakby nie było trzeba tego masować na trzy fibry. Głównie look i śliskość. Może Bead Maker ? może water golda? Water protecta mam akurat "wypożyczonego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, analyzator napisał:

 Mam następujące: abdl qw, bsd, tego tenzi carnauba, tenzi jakiś zwykły, soft99 fukupika, CC waterprotect, morning dev, cos jeszcze i.. kupiłem bym cos nowego.

A jak Soft99 fukupika wygląda? Jeśli ktoś może porównywał z Luxury Gloss, to który lepiej wypada jeśli chodzi o połysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kriss76b napisał:

A jak Soft99 fukupika wygląda? Jeśli ktoś może porównywał z Luxury Gloss, to który lepiej wypada jeśli chodzi o połysk?

Fukupiką poleciałem akurat auto dzisiaj. Zeroproblemowa przy nakładaniu - można lecieć jedną fibrą na czarnym uni. Kiedyś siedziała całkiem długo, już nie pamiętam ile. Bardzo fajny gloss, raczej nie wet. Kupiłem ją jako bardziej śliskie bsd i mniej więcej to robi.

Godzinę temu, Michał126 napisał:

CarPro EliXir? @david2888, @Domel, @lukeu, @BartekW?

a może moonligta ;---)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @analyzator  u mnie Elixir zrobił mega robotę, choć nie ukrywam stosowałem go tylko raz. Nie miałem okazji umyć samochodu ponownie na dwa wiadra, choć po dwukrotnym płukaniu na bezdotyku i raz BH Auto Foam z oprysku przyciemnienie nadal konkret i hydro jakie było takie jest. Jednak co do tego ostatniego to się nie sugeruj, bo mam pod spodem CanCoat'a. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegos takiego jak polysk i wet look jednoczesnie albo to albo to. Wet look daje Ci efekt mokrego lakieru gasi go trochę(automatycznie spada połysk) wiec dobre na ciemne auta, bo przy jasnych potrafi przygasic ziarno. Polysk z kolei da Ci taki plastikowy wyglad jakby auto bylo oblane szklem 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz, Arkeolowy napisał:

Polysk z kolei da Ci taki plastikowy wyglad jakby auto bylo oblane szklem 

plus uwidacznia rysy i swirle szczególnie te głębokie. Widziałem to już w kilku produktach ale nie bede podawać nazwy żeby nie "zapeszać 😉 Dobra sprawa jak lakier idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na czarnej perle elixir super przyciemnił  i podbił czerń ale przez tą upierdliwą aplikacje narazie jestem z nim w separacji hehe 😉

@analyzator a co do beadmakera fakt lakier jest po nim super śliski ale co do reszty aspektów dupy nie urywa...

Przerobiłem sporo różnych qdekow ( zapewne jeszcze drugie tyle przedemna 😁) tych ppz lub jakiś mutantów dokoksowanych sio2 lub innym siuwaksem takze pare spray sealantow ale za każdym razem jak wracam do SSW podziwiam ten produkt za przyjemna aplikacje , boskie kropelki i fajny look

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mają SSW to mam i ja. Zobaczymy w czym fenomen tego QD-ka.

Ze swojej strony apropo QD o których warto wspomnieć :

- SONAX BSD - PLUSY: łatwa aplikacja, wydajność, trwałość bardzo dobra, super hydrofobowość MINUS: tępy lakier, słabe podbicie wyglądu lakieru

- Funky Witch Botox - łatwa aplikacja, podbicie wyglądu zauważane MINUS: przyciąganie kurzu

- Art de Shine - Nano Gloss Pain Sealant ( w rozcieńczeniu 50/50 z demineralką nadaje się jako QD ) - bardzo duże przyciemnienie, niezła trwałość, świetny do czarnych lakierów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.