Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Michał126 napisał:

@urbinio, nic nie musisz. 🙂

Czyli mówisz, że zwykle mycie na myjni bezdotykowej (najlepiej z aktywna pianą) osuszenie i nakładać na suchy lakier rozumiem ? Możecie polecić jakaś mikrofibrę czym nakładać ten QD. Bo ręcznik do osuszania kupiłem ale tak średnio jestem zadowolony więc nie chciałbym wydawać na marne pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@urbinio, nie, tylko po myciu ręcznym. Możesz umyć samochód jak zwykle na myjni bezdotykowej, tzn. tę pianę aktywną z myjni wykorzystać do mycia wstępnego, ale bezpośrednio po umyć samochód ręcznie. Po prostu zniszczysz sobie lakier, smarując po nim mikrofibrą z warstewką brudu, która zostaje po samym myciu bezdotykowym. Jeśli chodzi o mikrofibry, to tutaj sprawa jest dość dowolna - miękka, o średniej długości włosia, nawet niekoniecznie ze sklepu detailingowego, bo fajne fibry do tego celu są w Auchan po 8-10 zł za sztukę.

Co to za ręcznik i co Cię w nim nie zadowala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym bardzo chciał, myć ręcznie ale niestety nie mam do tego możliwości. Nie mam podwórka itp itd.  Dlatego wyczytałem, gdzie jest myjnia bezdotykowa gdzie najpierw nakładana aktywna piana itd. Ręcznik mam drying towel - mothersa nie odpowiada mi bo trochę słabo wchłania. I kilka dobrych minut musi poleżeć żeby zebrał wodę. Jest to ręcznik waflowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@urbinio nie tylko ty nie masz takiej możliwości. Bierzesz wiadra z szamponem na myjkę i jazda. Jeśli chcesz "myć" tylko na bezdotykach i po tym wycierać to twoje jakiekolwiek starania pójdą na marne. Rys powoli i tak narobisz bo auto czyste po takim myciu nie jest. Przy ciemnym lakierze to już w ogóle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=24359]urbinio[/mention] nie tylko ty nie masz takiej możliwości. Bierzesz wiadra z szamponem na myjkę i jazda.


Myslalem podobnie - nie mam podwórka to nie da się myć i już. Aktywna piana / prewach musi wystarczyć.

Jednego dnia spisałem wszystkie okoliczne myjki bezdotykowe podzwoniłam po nich, do niektórych pojechałem i udało się. Trafiłem na jedna, z właścicielem który okazał się człowiekiem jak my. Po 22:00 mogę wjechać z własnym arsenałem i myć jak chce. Oczywiście on na tym zarobi bo będę używał jego programów (min 10zl wydaje) , ale tylko z samej wody wiec zaoszczędzi materiału;) trochę chęci.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, grzegmis napisał:

 


Myslalem podobnie - nie mam podwórka to nie da się myć i już. Aktywna piana / prewach musi wystarczyć.

Jednego dnia spisałem wszystkie okoliczne myjki bezdotykowe podzwoniłam po nich, do niektórych pojechałem i udało się. Trafiłem na jedna, z właścicielem który okazał się człowiekiem jak my. Po 22:00 mogę wjechać z własnym arsenałem i myć jak chce. Oczywiście on na tym zarobi bo będę używał jego programów (min 10zl wydaje) , ale tylko z samej wody wiec zaoszczędzi materiału;) trochę chęci.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

No jest to jakiś pomysł. Wiem, że w Wawie jest jakaś myjnia gdzie można wynająć stanowisko i umyć auto. Gdzieś czytałem na forum, że myje się na dwa wiadra i musi byc wlany jakiś specyfik do pozostania brudu w jednym. Dużo wiedzy chłonę w ostatnich dniach z tego forum 🙂

Możecie rzucić jakiś link do szmatki do nakładania QD ??

Bardziej isc w taką rękawice 

https://allegro.pl/oferta/rekawica-z-mikrofibry-do-mycia-samochodu-szmatka-7240722687?reco_id=86c22e49-56b6-11e9-a125-000af7f5eff0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

czy zwykłą szmatke 

https://autochemia.pl/product-pol-6860-Mikrofibra-Blue-Revolution-40x40cm-500gsm-1szt.html

https://autochemia.pl/product-pol-6824-Fluffy-Dryer-recznik-z-mikrofibry-do-osuszania-40x60-cm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@urbinio pierwszy link do rękawica do mycia auta z frędzlami, drugi to potężne MF czyli mikrofibra - dobrze celujesz ,sprawdzi się do docierania qd i wosków a ostatni  to ręcznik do osuszania taki podstawowy .Sam kupiłem ręcznik mothersa i nie podszedł mi sztywny itp dałem koledze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, audicoupe napisał:

@urbinio pierwszy link do rękawica do mycia auta z frędzlami, drugi to potężne MF czyli mikrofibra - dobrze celujesz ,sprawdzi się do docierania qd i wosków a ostatni  to ręcznik do osuszania taki podstawowy .Sam kupiłem ręcznik mothersa i nie podszedł mi sztywny itp dałem koledze.

Dobra nie zaśmiecajmy tematu, tematami nie na temat 🙂 


@audicoupe możesz mi napisać na priv jaki ręcznik kupiłeś do osuszania ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stosując CarPro Elixir moge liczyć na połysk typu Soft99 Luxury Gloss, czy raczej nastawić się bardziej na przyciemnienie niż na połysk?

I jeśli interesuje mnie głównie połysk, to czy w ogóle zawracać sobie głowę Elixirem?

Lakier: Brązowy metalik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Luxury Gloss nie porwał.

Elixira nie miałem i z tego co widziałem na forum to nawet dobrze. On należy do mocno przyciemniających produktów a te na różnych lakier zabijają trochę efekt blasku/szkła. Jeśli na takim efekcie Ci zależy to Prostaff Water Gold

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Z "nowych" QD które męczę ostatnio to Farecla QD Rapid Detailer.

Ma bardzo przyjemny jabłuszkowy zapach, po rozpyleniu prezentuje się jak białe mleczko na lakierze - bardziej przypomina wosk w płynie, ale dotarcie jest fenomenalnie łatwe, nawet mimo obfitej lubrykacji panelu lub MF. Szybko odparowuje, dobrze radzi sobie z świeżymi waterspotami. Nadaje bardzo przyjemne szkiełko na lakierze i jakby wyostrza kontrast lakieru. U mnie bez problemu z aplikacja na mokro, wspomagał mi osuszanie.

Aplikator nie cieknie a butla jakby spłaszczona fajnie trzyma sie w ręku.

30PLN za 500ml to świetna cena.

 

IMG-20190414-160603.jpg


IMG-20190414-160612.jpg


IMG-20190414-162014.jpg


IMG-20190414-162021.jpg


IMG-20190414-162031.jpg


IMG-20190414-162033.jpg


IMG-20190414-162124.jpg


IMG-20190414-162133.jpg


IMG-20190414-162141.jpg

#domeldetailinglaboratory #domeltestuje #domeltest #domelowezakupy #qdtest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "nowych" QD które męczę ostatnio to Farecla QD Rapid Detailer.

Hehe jaka micha szczęśliwa na ostatnim foto :D
Spokój sobie ich wosk jeszcze :-)

Mam wrażenie ze Farecla przez te wszystkie lata kiedy się wszyscy śmiali nie ulepszała swoich produktów, a siedzieli zamknięci i pracowali nad nowymi składami co widac w nowej linii produktów i past.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 minuty temu, Birkhof napisał:

Mam wrażenie ze Farecla przez te wszystkie lata kiedy się wszyscy śmiali nie ulepszała swoich produktów, a siedzieli zamknięci i pracowali nad nowymi składami co widac w nowej linii produktów i past.
 

Potwierdzam. Firma z ogromnym rodowodem i wieloletnim doświadczeniem na rynku. Razem z @marco80 byliśmy u nich w Będzinie na mini dniach otwartych. Mam nadzieję, że dołączą do forum wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2019 o 08:18, Strus napisał:

Mnie Luxury Gloss nie porwał.

Elixira nie miałem i z tego co widziałem na forum to nawet dobrze. On należy do mocno przyciemniających produktów a te na różnych lakier zabijają trochę efekt blasku/szkła. Jeśli na takim efekcie Ci zależy to Prostaff Water Gold

A mnie porywa odkąd pierwszy raz go użyłem. Genialny, ciepły połysk, lekkie maskowanie oksydacji i drobnych rys, fajny kropling i duża śliskość. Minus tylko taki, że to slowdetailer i na ciepłej masce mazy są jak w banku, dość ciężkie do dotarcia. A co do Water Golda, to przy wszystkich jego zaletach, nie warto go używać na zajechanym lakierze, bo tylko podbije to zajechanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, ghost napisał:

na zdjęciach lakier wygląda lepiej niż po elixirze 😄

 

2 godziny temu, Grzechu23 napisał:

To samo pomyślałem jak tylko zobaczyłem foty ;D

Zrobię 50/50 z Elixirem 😉

Dodam, że po pianowaniu wymyłem całe auto zielonym CleanTech Tech Cleaner'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farecla ma trochę ciekawej chemii,@Domel dostał trochę próbek i je męczy więc jakieś pierwsze wnioski są.Mnie osobiscie najbardziej ciekawią pasty i zapowiada sie to dość dobrze.Fajnie ze firma z sporym potencjałem chce wejść na ten rynek......co zdziałają zobaczymy .Ja osobiście nie skreślam ze względu na historię i zabobony ,po prostu dobry produkt sam się obroni, o czym mamy sie przekonać osobiście niebawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.