Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

@Eidos71 @Tomas22 @Michał126 @Gozdziu23@menior troche zaspamowaliśmy temat Tytanów zimy QDkami. 

To jako ciekawostę powiem, że testowałem QD od plaka. Kupiłem do.... łazienki 😂😂

 

Tak wiem, że zaskoczenie zważywszy, że w arsenale mam QDki po 130zł/0.5L 🙂

Ale kto mi zabroni. 

Plak wosk na makro - nazwa jest trochę błędna. Bo nie zachowuje się jak wosk, nie nadaje tłustości zmatowiałym akrylom. Ale właśnie nadaje połysku i krótkotrwale podbija hydro.

 

Efekt hydrofobowy opiera się na mocnym zrzucie wody i jest krótkotrwały. Za to rzeczywiście musi mieć sporo składników nabłyszczających, bo zlew pięknie lśni i odbija światło 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ghost napisał:

@Eidos71 @Tomas22 @Michał126 @Gozdziu23@menior troche zaspamowaliśmy temat Tytanów zimy QDkami. 

To jako ciekawostę powiem, że testowałem QD od plaka. Kupiłem do.... łazienki 😂😂

 

Tak wiem, że zaskoczenie zważywszy, że w arsenale mam QDki po 130zł/0.5L 🙂

Ale kto mi zabroni. 

Plak wosk na makro - nazwa jest trochę błędna. Bo nie zachowuje się jak wosk, nie nadaje tłustości zmatowiałym akrylom. Ale właśnie nadaje połysku i krótkotrwale podbija hydro.

 

Efekt hydrofobowy opiera się na mocnym zrzucie wody i jest krótkotrwały. Za to rzeczywiście musi mieć sporo składników nabłyszczających, bo zlew pięknie lśni i odbija światło 😄

a łatwo się dociera 😄 może też bym zakupił z czystej ciekawości
Masz może nowy hydrowosk sonaxa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gozdziu23 napisał:

a łatwo się dociera 😄 może też bym zakupił z czystej ciekawości
Masz może nowy hydrowosk sonaxa ?

nie docierałem, na mokro psiknąłem, ściągnał sam od razu wodę jak przyspieszacz osuszania, spłukałem żeby równo sie rozprowadził i wysuszyłem. Czyli użycie nawet troche jak wet coat.

 

Sonaxa miałem wiele lat temu tego starego High Speed Wax/ Wosk na mokro, biały w czerwonej butelce.

Nie wiem czy dobrze go aplikowałem, bo po rozprowadzeniu czekałem aż wyschnie jak zwyły wosk. Pewnie błąd i przez to tragicznie się docierał. Ale wosku musiał zawierać sporo, bo zmatowiałe akryle potrafił wyciągnąć do soczystego koloru zawstydzając nie jeden wosk montanowy czy karnaubowy z budżetowej półki. Zostawiał też białe ślady na plastikach.

 

Potem coś się zmieniło.... chyba nowa formuła była żółta i czasami w przezroczystej butli. Ponoć łatwiejszy w użyciu, nazwa nadal Wosk na mokro ale z tą nowszą wersją nie miałem styczności. W późniejszym czasie przerzuciłem się na bardziej detailerskie produkty

6 minut temu, Tomas22 napisał:

@ghost widzisz nie tak dawno ktoś pytał o zabezpieczanie kranu/baterii łazienkowej 😉

Tylko dla połysku. Jako zabezpieczenie to w powłokę trzeba by iść trwlsze i wyższe pH mydlin wytrzyma 😉 A na kabiny prysznicowe to tylko NW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwale sie nowym nabytkiem w tej kategori,bo produkt naprawde zrobil na mnie wrazenie

-Aplikacja bajka,najlepszy trigger z jakim mialem do czynienia i piekny zapach umilajacy dziecinnie prosta aplikacje

-efekt, taki fajny delikatny typu oblania szklem ale co najwieksze wrazenie na mnie wywarlo to efekt gladkosci jaki daje,to robi wrazenie w tym produkcie 

-innych aspektow nie sprawdzalem jeszcze ale producent zapewnia o wysokiej hodrofobi,odpychania brudu i antystatycznosci,zobaczymy.....narezie polecam i cena calkiem przystepna 

 

photo_editor_ds_1543960737981.jpg

photo_editor_ds_1543960793028.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2018 o 21:59, $zymon napisał:

 

....Fajnie, że podałes konkretny produkt ale narazie jestem na takim etapie w detailingu że jakoś psychika mi nie pozwala na wydanie 130 PLN na QD. Zresztą  przyznam się że jak bym chciał wydać tyle na QD to w pierwszej kolejności zdecydował bym się chyba na zaino z8 (nie chodzi o to że uważam że jest najlepszy czy lepszy od tego co podałes bo nie widziałem ani jednego ani drugiego na żywo ale dlatego że jakoś tak zagnieździł się w mojej głowie w okresie w którym rozpocząłem przygodę z detailingiem i potrafiłem spędzać na forum kilkanaście godz tygodniowo, że do tego czasu pozostaje jakimś tam małym marzeniem pośród zymoli i innych, na  myśl o których "wzdycha" znaczna liczba początkujących jak i doświadczonych detailerów)....

 

Myślałem podobnie. Do tej pory,przez wiele juz lat przerobiłem ogrom QD, bo je po prostu lubię. W ubiegłym roku postanowiłem zrobic sobie prezent i kupiłem CarPro Essence oraz  właśnie ArtDeShine Nano Gloss Paint Sealant v3. Nigdy dotąd nie miałem tak ładnych samochodów ( mój i czlonków rodziny) jak poi tym combo. ADS jest prześwietnym,wydajnym produktem. Butelka którą mam wystarczy mi pewnie na 3 sezony. Podziel 130 na trzy,zobacz jak wygląda samochód,i dojdziesz do wniosku,że nie przepłaciłeś. Nie wspomnę juz o tm,że ADS nie jest QD. Nie wydam juz pieniedzy na nic innego ( chyba 🙂 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ghost napisał:

Sonaxa miałem wiele lat temu tego starego High Speed Wax/ Wosk na mokro, biały w czerwonej butelce.

Nie wiem czy dobrze go aplikowałem, bo po rozprowadzeniu czekałem aż wyschnie jak zwyły wosk. Pewnie błąd i przez to tragicznie się docierał. Ale wosku musiał zawierać sporo, bo zmatowiałe akryle potrafił wyciągnąć do soczystego koloru zawstydzając nie jeden wosk montanowy czy karnaubowy z budżetowej półki. Zostawiał też białe ślady na plastikach.

Potem coś się zmieniło.... chyba nowa formuła była żółta i czasami w przezroczystej butli. Ponoć łatwiejszy w użyciu, nazwa nadal Wosk na mokro ale z tą nowszą wersją nie miałem styczności. W późniejszym czasie przerzuciłem się na bardziej detailerskie produkty

Teraz w sklepach jest znowu Sonax "Wosk na mokro" w czerwonej butelce. Z tego co pamiętam, etykieta informuje o jakiejś ulepszonej formule. Atomizer jest też nowy, ten mgłowy, co jest również przy BSD czy płynie do mycia szyb (tym zielonym).

Nieraz już myślałem, żeby go kupić, to to wreszcie zrobię. Sonax ma ponadto jeszcze jeden produkt z kategorii QW - Spray&Seal (butla w kolorze czerwieni meksykańskiej). Wypytywałem o niego w Sonax Katowice, to panowie mówili, że trwałością przewyższa BSD. Akurat gadałem z nimi z godzinę o produktach Sonaxa i byli rewelacyjnie poinformowani, bez żadnego marketingowego pierdolamento. On na początku w ogóle nie był dystrybuowany przez Parysa, nie wiem jak teraz. Jest jeszcze szampon Wash+Protect, "sparowany" z tym Spray&Seal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 godzin temu, ghost napisał:

Plak wosk na makro - nazwa jest trochę błędna. Bo nie zachowuje się jak wosk, nie nadaje tłustości zmatowiałym akrylom. Ale właśnie nadaje połysku i krótkotrwale podbija hydro.

Sprawdz sobie ich produkty. Katuje kilka w domu.

https://proelite.abstore.pl/profesjonalna-chemia-obiektowa,cp56,pl.html

Są bardzo "lekkie" - nie klejące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ktm950 napisał:

@canta8 jesteś w stanie porównać NGPS v.3 do Reloada? Ciekawi mnie, czy jest zdecydowana różnica pomiędzy nimi.

NGPSv3 lepszy połysk, lepsza śliskość, mocniejsze przyciemnienie, odrobinę łatwiej dotrzeć bez mazów nawet po dłuższym czasie.

Polecam nakładać krzyżowo kostkowym aplikatorem mikrofibrowym. Łatwiej o równomierną aplikację, i wydajność kosmiczna wtedy.

Oba można dotrzeć lekko wilgotną fibrą gdyby wystąpiły jakieś problemy.

 

Nie porównywałem ani hydro ani trwałości. Być może @Eidos71 porównywał.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się NGPS v.3 od dawna i namówiliście mnie. Wrzucam do koszyka, czekam na jakies promo i zamawiam na sezon.

Dodatkowo z tego co czytam

"W przypadku użycia jako Quik Detailer można rozcieńczyć NGPS 2:1 z wodą demineralizowaną."

Czyli kolejny plus 🙂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzechu23 napisał:

Przyglądam się NGPS v.3 od dawna i namówiliście mnie. Wrzucam do koszyka, czekam na jakies promo i zamawiam na sezon.

Dodatkowo z tego co czytam

"W przypadku użycia jako Quik Detailer można rozcieńczyć NGPS 2:1 z wodą demineralizowaną."

Czyli kolejny plus 🙂 

Nie jest to plus. Próbowałem rozieńczyć i traci wtedy swój cały urok. Jest to produkt tak trwały ,że szkoda rozcieńczać. Staje sie wtedy jednym z wielu. Samodzielnie to mistrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ghost napisał:

Polecam nakładać krzyżowo kostkowym aplikatorem mikrofibrowym. Łatwiej o równomierną aplikację, i wydajność kosmiczna wtedy.

 

Z Reloadem polecam robić tak samo i jest kozak 😎 Kiedyś miałem reloada i go nie doceniłem a teraz bardzo chętnie do niego wracam to kawał dobrego produktu.  Musze go porównać z Enigma QED co ostatnio kupiłem. 


Polecam tą metodę aplikacji Reloada= zero problemów
 



PS: Oczywiście nie aplikować reloada przy pomocy wody na dopiero nałożoną powłokę np. cquartz. Również możecie aplikować za pomocą aplikatora z MF ale na małych obszarach i starannie docierać. Nie ma czego się bać 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2018 o 14:05, menior napisał:

Jak dla mnie to oczywiste ze QD-y nic nie ratuja tylko co najwyzej chwilowo podbijaja,jest  to tak bardzo widoczne od kiedy stosuje QD-y wlasnie dopiero gdy wosk zaczyna umierac,i nie wiem jak mozna wierzyc ze on cos tam ratuje czy uzupelnia umierajacy wosk a moze laczy sie z nim w magiczny sposob....gdy na umierajacy wosk daje QD tym bardziej taki mocno podbijajacy to faktycznie efekt mam "odrodzenia wosku" ale efekt dosc krotki,i dosc szybko powraca efekt pierwotny umierajacego wosku....

ogólnie ludzie zaczęli mylić pancerne spray sealanty z QD...

Przykładem jest błędne określanie Reloada mianem quick detailera!

Car Pro ma w ofercie 2 QD: Ech2o oraz nowość Elixir.

Reload jest w dziale "Waxes and Sealants".

 

qd na wosk faktycznie ma go oczyścić, nadać połysku po dłuższym czasie gdy blask ginie, ewentualnie nadać sliskości.

mocniejszy sealant może równie dobrze rozpuścić wosk naturalny, oczywiście nie całkowicie, niech to będzie "umowne 10%"

 

natomiast z powłoką jako zabepieczeniem trwałym, nie jest tak łatwo ją naruszyć,

sealant kwarcowy pokroju reloada może zadziałać jako top coat...

czy w tym przypadku zwiększy trwałość, nie wiem, możliwe. Najbardziej namacalne, że przy powłokach o większym przebiegu tymczasowo poprawi zrzut wody lub śliskość.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reload nalozony na powloke kwarcowa prawie calkowicie nie zmienia wlasciwosci  hydrofobowych samej powloki ...otoz na swoim aucie na masce lezy cquartz 3.0 ale reload nalozylem tylko na polowe maski . Przy myciu  bawiac sie woda nie jestem w stanie od samego poczatku zauwazyc jakiejkowiek roznicy w hydrofobowosci . Malo tego potem na maske opla  nalozylem po polowie cquartz i tac system i potem obie czesci znow podzielilem na polowy i na 2 nalozylem reload ... na poczatku widoczne bylo znaczne przyciemnienie na czesciach z reloadem ktore zniklo po krotkim czasie (po myciu) jednak hydrofobowosc do dzis jest identyczna na calej masce. Powloki byly nakladane w czerwcu chyba. 

  • Super 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki QD wybrać - interesuje mnie jak najlepszy połysk i QD z dodatkiem wosku:

1) Soft99 Luxury Gloss 

2) AF Finale

3) Chemical Guys P40 Pro Detailer 

4) może jakiś inny QD z carnaubą

Lakier: brązowy metalik. Na aucie nic nie leży, kładę tylko QD po myciu i raz na 3-4 mycia QW.

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxury Gloss najlepszy z wyżej wymienionych, nie dość, ze robi połysk jak reszta to mocno przyciemni ciemne lakiery 


Dokładnie. Już zapomniałem o tym qd’ku .
Luxury Gloss od softa naprawdę robi to na co nazwa wskazuje. Biały czy srebrny kolor fajny „wet look” dostają.
Tyle się tego narobiło już ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.