Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

@Eidos71 czekam az niebawem bedzie dostepna nowa wesja ta plus o jeszcze wiekszej trwalosci i przyjemnosci nakladania(tylko cena podejrzanie niska).Tez bylem zaskoczyny bo w opisie water blocka tylko zazwyczaj carnauba i polimery ale @ghost  to chodzaca encyklopedia i zaden szczegol mu nie umknie 😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyłeś mnie... Aż zacząłem szukać opisów składu i wszędzie tylko "carnauba i polimery"... 

Najlepsze to to ze polimery to po prostu cząsteczki czegos/jakiegoś związku lub pierwiastka.
To tak jakby handlowiec zapytał „szefie a co teraz wziąłeś dla nas w leasing”? „Samochody, wzialem samochody”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał o tenzi quartz - nic specjalnego jeśli chodzi o look czy trwałość czy aplikację.

Fukupika za to spoko całkiem ładne szkiełko i leży długo a aplikacja - chyba się nie da zepsuć.

Ma ktoś porównanie do water golda? Sąsiad ma na pożyczenie, ja mam fukupikę i adbl qw a topkować chcę fusso coat. Który lepszy na górę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - położyłem właśnie colli 476 na zimę. Zastanawiam się, czy wspierać do QD1 albo SWW ADBL. Nie wiem, czy te środki nie wejdą z colli w jakąś reakcję i go nie osłabią? Może po prostu tylko myć delikatnym szamponem i nic na niego nie kłaść? Chciałbym, żeby w dobrej kondycji przetrwał zimę i zabezpieczał lakier 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, Syrio napisał:

Mam pytanie - położyłem właśnie colli 476 na zimę. Zastanawiam się, czy wspierać do QD1 albo SWW ADBL. Nie wiem, czy te środki nie wejdą z colli w jakąś reakcję i go nie osłabią? Może po prostu tylko myć delikatnym szamponem i nic na niego nie kłaść? Chciałbym, żeby w dobrej kondycji przetrwał zimę i zabezpieczał lakier 🙂

tak wspieraj - możecie mnie hejtować, testowałem wiele wariantów - colli jest dość przeciętny jeśli chodzi o trwałość 🙂

Więc wspierać go możesz jak najbardziej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Do tej pory nakładałem go 3 razy u siebie, ale na letnie miesiące. Siedział 4 miesiące całkiem ok.

Miałem położyć Fusso, ale wyszło tak, że miałem kiepskie światło a przy Fusso musze na czarnym dobrze wypracować i weszło colli.

I właśnie tu była zagwozdka, czy polimery go nie osłabią 🙂

 

5 minut temu, Domel napisał:

 colli jest dość przeciętny jeśli chodzi o trwałość 🙂

 

O, to mnie zaskoczyłeś, oceniałem go podobnie jak FK 1000 - 3 do 5 miesięcy trwałości w zależności od pory roku i kilometrów 🙂

Nie jest to Fusso, które siedziało 6 miesięcy prawie - ale też nie jest źle i banalna aplikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku położyłem na zimę własnie Colli. Ładne kropelki, hydro, było tak przez 4-5 tygodni. Potem już tylko co raz gorzej, dolne partie taflowały. Użycie QD1 wskrzesiło mi na nowo piękne krople, jakbym świeżo położył wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic o przebiegu nie wspominał... A pomijając przebieg to u mnie fusso będzie krócej siedzieć niż DG 101 u mojej szwagierki :-D Ja QD używam dopiero jak wosk słabnie. Nigdy nie psikałem po 1 myciu bo niby po co? U mnie qd1 też świetnie "wskrzesił" stary wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, menior napisał:

Qd/Qw-ksy i ich wplyw,efekt na twarde woski to temat rzeka i zalezny od tysiaca wspolczynnikow i osobistych gustow.Najlepiej sobie pokombinowac i wlasne wnioski i upodobania z tego wyciagnac 

Racja, ale ja mam inny problem. W niskiej temperaturze czyli np. poniżej 10st. zostają mi smugi, których nie dostrzegę w świetle sztucznym, podczas pracy w garażu - lakier czarna perła. Po wyjeździe na zewnątrz, z reguły na drugi dzień muszę docierać i wtedy smugi schodzą. Używam fibry Meguiars lub Cobry, a QD Morning Dew i TunningKinz, więc z nich zrezygnowałem.
Pytanie czy ECH2O, Duragloss 921, ADBL, GoodStuff są typowo bezproblemowymi QD jak np.Rapid Detailer od Autoglym? Miałem kiedyś i dobrze wspominam, ale chciałbym coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kedar  nigdy takich problemow nie mialem w zadnych warunkach i z zadnym QD-ekiem a troche ich przerobilem,moze nad technika nakladania musisz popracowac 😐 osobiscie na czarnym wzialbym cos carnauba np.Quick wax od Megsa,nakladanie go to bajka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, menior napisał:

osobiscie na czarnym wzialbym cos carnauba np.Quick wax od Megsa,nakladanie go to bajka

hehe, właśnie ostatnio kupiłem do przetestowania, ale to wosk, a nie QD. A można go używać także do osuszania?

26 minut temu, Grzechu23 napisał:

Wczoraj od tak powróciłem sobie do klasyka i rozrobiłem Ech2o w zalecanej proporcji jako QD czyli 1:15.
Temperatura coś koło 10 stopni. Żadnych problemów.
 

Dzięki, chyba kupię 50ml na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kedar a wlasnie powiedzialbym ze to zdecydowanie QD 😉 i to jeden z moich ulubionych,granica miedzy QD a QW sie bardzo zatarla i kazdy produkt trzeba indywidualnie rozpatrywac,choc w nazwie QW to bajecznie sie go naklada(mam na mysli ten w bordowej butli) fajnie podbija,ale nietrwaly wiec do samodzielnej ochrony raczej slaby.Jesli to nie QD to co powiedziec o znanym MD w nazwie QD a wiele bardziej wosk przypomina.Megsa mozna i na mokro klasc ale nie probowalem,eco2 to juz troche inna bajka QD z tych lekko czyszczacych,raczej wiele nie podbija(co tez jest zaleta) stosuje jako lubryfikant glinki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kedar napisał:

Racja, ale ja mam inny problem. W niskiej temperaturze czyli np. poniżej 10st. zostają mi smugi, których nie dostrzegę w świetle sztucznym, podczas pracy w garażu - lakier czarna perła. Po wyjeździe na zewnątrz, z reguły na drugi dzień muszę docierać i wtedy smugi schodzą. Używam fibry Meguiars lub Cobry, a QD Morning Dew i TunningKinz, więc z nich zrezygnowałem.
Pytanie czy ECH2O, Duragloss 921, ADBL, GoodStuff są typowo bezproblemowymi QD jak np.Rapid Detailer od Autoglym? Miałem kiedyś i dobrze wspominam, ale chciałbym coś innego.

Spróbuj Quick Magic. Bardzo fajny "lekki" qdek.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.