Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@flatron007 to zależy od kilku rzeczy : jak długo leżą na tym samochodzie, jakość folii (naklejek) i jak bardzo słonko je "wtopiło" w lakier. U siebie w firmie miałem całą flotę ok 15 aut kia białe, całe do rozklejania, masakra i tragedia! Mi się nie udało całkowicie usunąć, aby było nie widoczne, bo był już "schodek" zrobiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, używa/uzywał ktoś z was CarPro Ech2o do impregnacji padów polerskich?

APC -> kilka ruchów w ala 'pad waszerze' -> odwirowanie -> 1-2 strzały Ech2o na pad-> odwirowanie

Na grupie fb od CP, pisali, że sprawdza sie bardzo dobrze w stężeniu 1:200/1:250, a później czytam, że gość impregnuje w proporcji 1:8.   Rozrzut ogromny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23

6 minut temu, Grzechu23 napisał:

APC -> kilka ruchów w ala 'pad waszerze' -> odwirowanie -> 1-2 strzały Ech2o na pad-> odwirowanie

A gdzie tutaj wypłukanie APC z pada ? chociazby wodą ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia. Wszyscy hejtują ori Padwashery i robią home made.  Nie mam nic przeciwko, sam zbudowałem taki na początku, ale chyba nie każdy do końca ogarnia zasadę działania tego "urządzenia". Nawet jak nie mialem ori pad washera, to kupowałem Opti No rinse. Dwa opryskiwacze. W jednym APC, w drugim ONR w celu zneutralizowania/ wypłukania APC z pada. 

 

Co do twojego pytania myslę, że Ech2o w stężeniu 1:200-250 i wlaśnie w metodzie takiej jak opisałem wyżej 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam osobiście nie hejtuje samego urządzenia. Bardzo chętnie bym widział go u siebie, ale na tą chwilę przy ilości aut jakie mam do korekt, zakup z finansowego punktu widzenia nie ma sensu.

Robiąc to full zawodowo raczej bym się nie zastanawiał.

Dzieki! 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D@ViD czy dobrze rozumiem?  Po wypracowaniu pasty pryskam APC na pada i czyszczę na "ala pad washerze" potem no rinse i odwirowanie. I teraz już nie impregnuje niczym,tylko kilka groszków pasty i dalej pracuje czy impregnować i dopiero?Chyba do tej pory żle robiłem. Najpierw pryskalem APC Aqua 1:10 i czyściłem, potem jeszcze raz APC i odwirowanie,a potem dwa strzały no rinsa1:200 z atomizera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek71

Godzinę temu, Krzysiek71 napisał:

Po wypracowaniu pasty pryskam APC na pada i czyszczę na "ala pad washerze" potem no rinse i odwirowanie

Jak dasz no rins to tez mozesz jeszcze poczyscic pada na pad washerze, nastepnie unosisz maszyne i odwirowanie. Masz już wyczyszczony i zaimpregnowany pad. Teraz kładziesz groszki dowolnej pasty.

Godzinę temu, Krzysiek71 napisał:

Najpierw pryskalem APC Aqua 1:10 i czyściłem, potem jeszcze raz APC

Czasim i potrzebwa podwojnie podejść z APC 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Grzechu23 napisał:

Panowie, używa/uzywał ktoś z was CarPro Ech2o do impregnacji padów polerskich?

APC -> kilka ruchów w ala 'pad waszerze' -> odwirowanie -> 1-2 strzały Ech2o na pad-> odwirowanie

Na grupie fb od CP, pisali, że sprawdza sie bardzo dobrze w stężeniu 1:200/1:250, a później czytam, że gość impregnuje w proporcji 1:8.   Rozrzut ogromny.

Ja swego czasu używałem CP w stężeniu 1:200. Ale w miedzy czasie, nie mając oryginalnego padwashera wypłukiwałem APC wodą.

Później to nawet nie impregnowałem CP tylko od razu po wypłukaniu nakładałem pastę. 

Nie zauważyłem różnic pomiędzy jednym a drugim sposobem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci - raczej nie musisz się obawiać przemoczenia, po prostu pasy muszą kilka godzin później schnąć wysunięte. Do czyszczenia pasów używam najczęściej LCK Attack (obecnie najbliższym odpowiednikiem jest podobno Pure Chemie Attack), w rozcieńczeniu 1:1 i szczoteczki. Zajmuje to trochę czasu - aby przyśpieszyć nieco pracę, można użyć szczotki na wkrętarce. Potem wilgotna MF, przetarcie pasa, potem sucha MF i pozostawiam rozwinięte pasy do wyschnięcia. Attack można zastąpić praktycznie każdym APC.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eidos71 napisał:

LCK Attack (obecnie najbliższym odpowiednikiem jest podobno Pure Chemie Attack),

Dużo dobrego słyszałem o LCK Attack, rozumiem że już nie jest dostępny tak? 
Pure Chemie Attack jest identyczny czy tylko podobny do oryginalnego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Gardor napisał:

Dużo dobrego słyszałem o LCK Attack, rozumiem że już nie jest dostępny tak? 
Pure Chemie Attack jest identyczny czy tylko podobny do oryginalnego? 

Tutaj przywołuje do tablicy kolegę @V1RU$ który kupił Pure Chemie Attack i z tego co mi mówił, to żadnym mocarzem nie jest. Niestety poprzednika juz nie ma, chociaż Pure Chemie się chwali, ze to jest ten sam produkt.

11 godzin temu, MMCzysci napisał:

W jaki sposób czyścicie pasy?

tu masz sposób ulubieńca sekty CarPro 😄 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gardor napisał:

Pure Chemie Attack jest identyczny czy tylko podobny do oryginalnego? 

Nie mam pojęcia, gdyż mam jeszcze trochę LCK i dotąd nie musiałem zastępować go Pure Chemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gardor napisał:

Dużo dobrego słyszałem o LCK Attack, rozumiem że już nie jest dostępny tak? 
Pure Chemie Attack jest identyczny czy tylko podobny do oryginalnego? 

Czy jest identyczny nie wiem bo starego nie miałem. Kupiłem ten nowy tak zachwalany i na mnie wrażenia nie zrobił. A naprawdę przez moje ręce przeszło tych płynów do prania sporo. Jeszcze dojadę do końca tą butlę ale kolejny raz nie kupię. Zapach ma fajny nie powiem to na duży plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.