Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.08.2022 o 23:33, R3AVER napisał:

Szukam info o produktach FX protect, ktoś korzystał/jakie wrażenia?

Interior detailer

Silky detailer (QD)

Gravity pre-wash

Arctic ice shampoo (kwaśny szamponik)

Miałem Silky Detailer, jak dla mnie super łatwy QD, przyjemny zapach, po nim bardzo śliski lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, powerf napisał:

Ma ktoś jakąś wiedzę na temat tego, dlaczego ze wszystkich sklepów AD a także z allegro zniknęło całkowicie CarPro ECH2O?

Praktycznie nie idzie tego kupić nigdzie....

łap

 

https://www.djakdetailing.com.pl/pl/p/CarPro-Ech2O-500ml-quick-detailer-bezwodne-mycie/438?utm_source=shoper&utm_medium=shoper-cpc&utm_campaign=shoper-kampanie-google&shop_campaign=6349698427

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
23 godziny temu, powerf napisał:

Ma ktoś jakąś wiedzę na temat tego, dlaczego ze wszystkich sklepów AD a także z allegro zniknęło całkowicie CarPro ECH2O?

Praktycznie nie idzie tego kupić nigdzie....

...bo się skończył, serio. "Czekamy" na dostawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 godzin temu, MikeLBN napisał:

@powerf Po prostu niestety mamy słabego dystrybutora CarPro na Polskę (MRCleaner)

Czemu słabego? Coś mi umknęło? 🙂

Ale to fakt na grupie CarPro pytalem czemu tak dlugo braki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jako wciąż początkujący detailer chciałem zapytać, bo właśnie stanęła u mnie Mazda CX-9 w kolorze czarnym. Czytam, że ten lakier powinien być dosyć miękki, a dotychczas te kilka aut, które robiłem to były VW, Opel, Mini i Peugeot, które charakteryzują się raczej twardym lakierem.

Czy jest coś o czym powinienem pamiętać? Na coś uważać przy polerce auta z miękkim lakierem? Czy po prostu się cieszyć, bo mniejszym nakładem pracy uda się osiągnąć zadowalający efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vanraven - Wszystko zależy od stanu lakieru - czy wymaga cięcia, czy też sam polish wystarczy, oraz czego chce właściciel. Generalnie zaczynasz pracę jak zwykle, czyli od pasty i pada o małej agresywności. Robisz element testowy i sprawdzasz efekt. Jesli jest niezadowalający, podnosisz agresywność pasty, lub pada. Nikt nic więcej raczej Ci nie doradzi, bo lakier na tej samej marce i roczniku może sie różnić twardością. Poza tym nie ma sensu od razu startować wysoce agresywnymi metodami - lakier bezbarwny ma określoną "grubość" i należy dbać, aby usuwac jego jak najmniejszą warstwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel  Wejdź sobie na sklep MrCleanera i zobacz co jest dostępne z CarPro.
Moim zdaniem wypada to strasznie słabo

A że mam kontakt z dystrybutorem CarPro na UK, to wiem że teraz nie ma żadnego problemu z zamówieniem w Korei - czyli MrCleaner po prostu olewa sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Co byście wybrali jako qd do skór: FX Protect Interior Detailer, Ultracoat Leather q-detailer, Deturner leather qd, Cleantech Leather QD?
Nie ukrywam, że najbardziej zależy mi na opinii Deturnera. Szukam czegoś budżetowego.

Wysłane z mojego IN2013 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gemaro Miałem okazję spróbować UltraCoat i Cleantech - obydwa spoko dają sobie do szybkiego odświeżenia, ale zostawiają śliską powierzchnię po sobie. Cleantech trochę mniej, ale nadal.


Ja stosuję CarPro Inside w rozcieńczeniu 1:10 jako ogólny QD do wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Zachciało mi się felg z polerowanym frontem i teraz nie wiem czym je umyć przed cleanerem i IPA przygotowując pod powłokę. Myślałem o APC, ale czytam, że może uszkodzić polerowane alu. Dla jasności mam tu na myśli felgi Dezent TA dark, gdzie polerowana powierzchnia to nie lustro więc zmatowienia się chyba nie ma co obawiać. Więc jak to jest? Czym myć takie felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pitheron moim zdaniem polerowany front to jest nazwa marketingowa. Faktyczne polerowane aluminium to jest wyprowadzenie do stanu lusterka gołego metalu. Jest to bardzo nietrwałe i wymagające pielęgnacji i odświeżania. Nie sądzę żeby felga masowego producenta dla masowego klienta była w ten sposób wykańczana i miała w instrukcji napisane że co 6 miesięcy trzeba ją przepolerować bo inaczej wygląda jak za przeproszeniem gówno 🙂 i psuje się od zwykłych środków z bezdotykówki

@AreK swiat byłby pustawy bez ludzi, którzy są wciąż ciekawi,  dociekliwi i pchają tą sztukę dalej. Każdą sztukę zresztą 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rękę w gipsie tak że nie myłem auta tylko zrobiłem foto. Tak jak wcześniej pisałem, u mnie ziarno jest bardzo duże i to chyba dlatego ten kolor mieni się w słońcu a czarny jest tylko nocą. Nie znam się na lakierach ale wg mnie lakiernik coś zrobił źle. 

20220822_192024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co widzisz to nieskończoną polerka.

Nie wiem czy to dobrze widać, ale ziarno jest duże i chyba dlatego ten niby czarny szafir mieni się w słońcu cała paletą barw. Obawiam się, że jedyne co mogę zrobić to lakierowanie całego auta. Gdy by ten lakier nie robił się fioletowy to było by nawet fajnie, nie jest taki zły ten kameleon. Budzi zainteresowanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłem polerke dachu to złamałem rękę dlatego pisałem, że nie skończona polerka. Niestety chyba żadne korekty lakieru nic nie poprawia , trzeba oddać auto do lakiernika. Na dachu lakier się najbardziej mieni kolorami bo jest duże ziarno. Trudno trzeba będzie oszczędzać i szukać innego lakiernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.