Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Domel napisał:

Czy ktoś spotkał się z ssawkami do odkurzacza ale o średnicy wewnętrznej 23mm-24mm ? Chce dopasować cos do Ryobi...

 

A takie coś ;

https://allegro.pl/oferta/adapter-redukcja-lacznik-elastyczny-fi-38-do-fi-24-6516622093

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się zna i wie co dolega mojej latarce z aliexpres. Wymieniłem ogniwa bo po upadku nie świeciła i po podłączeniu świeciła tylko czerwona dioda. Teraz po podłączeniu do prądu świeci czerwona i zielona dioda. Latarka z podpiętym kablem świeci. Jeśli odepnę kabel ładowania to diody na płytce nie gasną, latarka działa ale w ten sposób sama się rozładuje. Jeśli poruszam tą blaszką przy akumulatorach to diody gasną ale wtedy już latarki nie można włączyć. Wystarczy podpiąć na chwilę kabel i latarka działa. O co tu chodzi? 

PXL_20220831_142857951.jpg.b23570853c6413ae839d4ede4de975d6.jpg

PXL_20220831_142929714.jpg.d18e5e13fbeb69ebfe16020f3b97e279.jpg

PXL_20220831_143027150.jpg.28c347d7a7daedea1a9076b161e921bc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamil598 napisał:

Wystarczy podpiąć na chwilę kabel i latarka działa.

Działa na samych aku, czy tylko z podłączonym zewnętrznym zasilaniem ? Jeśli tylko z podłaczonym, zewnętrznym zasilaniem, to prawdopodobnie padł moduł ładowania - najprościej byłoby naładować aku poza latarką i sprawdzić, czy przy w pełni naładowanych aku latarka świeci. Może też być prostsza sprawa - miałem tak w jednym z urządzeń aku z Chin, też po wstrząsie/upadku. Okazało się, że pojawił się "zimny lut" na jednym przewodzie przy włączniku - objawem było nie ładowanie się aku i nie uruchamianie się urządzenia, pomimo naładowanego poza urządzeniem aku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71działa na samych aku tylko najpierw muszę podłączyć ładowanie.

Podpinam prąd - świeca diody ładowania - latarka świeci - odpinam kabel - latarka świeci - dotknę blaszki przy aku - gasną diody i latarka nie włącza się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, Rafal9304 napisał:

myjemy kwaśnym szamponem

skoro myjesz kwasnym szamponem to po co zmieniać szampon? Ja myje tym samym szamponem ewentualnie na sam koniec zarzuca piane neutralna i tyle 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak i czym dobrze umyć szybę czołową z zewnątrz? Zauważyłem, że na obszarze na którym pracują wycieraczki, podczas mycia samochodu robi się tafla, a tam gdzie wycieraczki nie dochodzą jest bardzo ładne kropelkowanie. Dodatkowo, pod światło widać nie to plamy, nie to waterspoty, taka jakby rozlana skórka pomarańczy. Mycie szamponem czy płynem do szyb nie pomogło 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek-drummer Czyli mam rozumieć że glass polish ją wyczyści? Z nazwy brzmi jakby miał polerować, co dla mnie (totalnego laika) znaczy usuwać zarysowania / cienką warstwę szkła. Nie dopytuję by 'wiercić dziurę w całym' tylko by mieć pełną jasność 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek-drummer Czyli mam rozumieć że glass polish ją wyczyści? Z nazwy brzmi jakby miał polerować, co dla mnie (totalnego laika) znaczy usuwać zarysowania / cienką warstwę szkła. Nie dopytuję by 'wiercić dziurę w całym' tylko by mieć pełną jasność
Glass Polish to są produkty, które służą do dogłębnego doczyszczenia (z kamienia lub np. z zaschniętego płynu do spryskiwaczy).
Oczywiście, część z nich ma właściwości ścierno-polerujące, ale nie używa się ich do usuwania defektów.

Stricte do polerowania szyb służą inne preparaty.

Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka


  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś patent na zaschnięte musze odchody na szybie? Cała szyba czarne kropki a w dotyku papier ścierny.
Ja bym podszedł mocnym insect removerem i później glinką, ręcznik/clay pad mogą być trochę za słabe.

Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi, zdaje sobie sprawę ze w detailingu nie ma na nic reguły, ale w szacunki można się pobawić. Ile czasu kosztuje Was nałożenie cleanera/primera na całe auto w porównaniu do one-stepa całego samochodu? Zawsze 1 etap zajmuje mi Ok 10h pracy (sama polerka), zapowiada się ze nie będę miał przez najbliższe lata na to czasu i zastanawiam sir czy zostawiać sprzęt pod cleaner, czy go sprzedać w całości 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, YushokU napisał:

Mam pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi, zdaje sobie sprawę ze w detailingu nie ma na nic reguły, ale w szacunki można się pobawić. Ile czasu kosztuje Was nałożenie cleanera/primera na całe auto w porównaniu do one-stepa całego samochodu? Zawsze 1 etap zajmuje mi Ok 10h pracy (sama polerka), zapowiada się ze nie będę miał przez najbliższe lata na to czasu i zastanawiam sir czy zostawiać sprzęt pod cleaner, czy go sprzedać w całości 😕

teoretycznie połowa czasu. Nie wiem ile i jaki sprzęt posiadasz, ale bym zostawił jedną DA , docelowo po co się męczyć ręcznie z cleanerem 😉  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2022 o 11:18, alexander.p napisał:

teoretycznie połowa czasu. Nie wiem ile i jaki sprzęt posiadasz, ale bym zostawił jedną DA , docelowo po co się męczyć ręcznie z cleanerem 😉  

Połowa czasu realnie. W detailngu nie na szybko ma być dobrze. Ale na pewno da się szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.