Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czy taka kolejność do polerowania jest ok?

1. Piana aktywna neutralna
2. Spłukanie
3. Mycie na 2 wiadra z szamponem neutralnym
4. Osuszanie
5. Tar and Glue + wypracowanie mikrofibrą
6. Spłukanie
7. Osuszanie
8. Deironizer + wypracowanie mikrofibrą
9. Spłukanie
10. Glinkowanie + woda z szamponem jako lubrykant
11. Umycie auta ONR po glinkowaniu
12. Osuszanie
13. Polerowanie
14. Wymycie resztek pasty zmywaczem silikonowym
15. Aplikacja wosku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SoldierPL napisał:

Hej, czy taka kolejność do polerowania jest ok?

1. Piana aktywna neutralna
2. Spłukanie
3. Mycie na 2 wiadra z szamponem neutralnym
4. Osuszanie
5. Tar and Glue + wypracowanie mikrofibrą
6. Spłukanie
7. Osuszanie
8. Deironizer + wypracowanie mikrofibrą
9. Spłukanie
10. Glinkowanie + woda z szamponem jako lubrykant
11. Umycie auta ONR po glinkowaniu
12. Osuszanie
13. Polerowanie
14. Wymycie resztek pasty zmywaczem silikonowym
15. Aplikacja wosku

Może być 🙂 do każdego punktu można pisać historię do rzeczywistość 😉

osobiście bym zamienił

pkt.8 z 5 I zrobiĺ kanapkę 2w1.

pkt 14. Ewentualnie IPA 51%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak mi się nasunęła myśl, którą wcześniej odrzucałem - może by tak powłokę na lakier położyć (zamiast fuso) ... ?
 

Stąd pytanie, czy znacie jakiś fajny poradnik/opis/instruktaż, który pozwoli się zorientować w rynku, poznać zalety/wady poszczególnych grup produktów, itd.
Techniki aplikacji są dobrze opisane. Sprzęt do korekty lakieru mam, umiejętności już też jako takie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alledrogo: 11912745381

Auto Finesse Revitalise System ZESTAW

gąbki 160mm to raczej nie do DA zakładam? kończą mi sie pasty koch i możnaby sprawdzić auto finese. Pytanko o te pady - czy to się do czegoś przyda przy bp 125mm. Pytanko o same pasty - jakaś opinia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś opcja na vertigo 26 za dobre hajsy? Allegro 1000pln znalazłem. Inna dobra myjka za mniej więcej tyle?

Preferencja na coś bez bębna/zwijania węża, tak żeby  można było wąż wymienić. W miarę cicha i trwała do użytku prywatnego. Oczywiście pożądany duży wydatek wody. Podba mi się pistolet w vertigo - prosty lekki. Mam pianownicę pod lavor/parside ale to da się chyba sam grot zmienić jbc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Balzac napisał:

AQUA Graphene Coating macie jakieś opinie na temat tej powłoki ? Cenowo wychodzi fajnie. Reklamowo trwałości 4 lata. 

W miniony weekend kładłem go na auto więc co do trwałości ciężko powiedzieć. Auto mam białe i od początku zakupu (auto kupione jako nowe z salonu) miziałem go różnymi upiększaczami więc jak to na białym aucie jakiejś super różnicy wizualnej po nałożeniu AQUA Graphene nie zauważyłem. Ale mimo wszystko była ta różnica bo auto zrobiło się bardziej szkliste, ale największa to śliskość lakieru która faktycznie była ogromna. Napisałem "była" gdyż zdecydowałem się na auto nałożyć AQUA Coating Booster ponieważ po 30 godzinach od aplikacji auto wyjechało z garażu a u nas cały czas praktycznie pada i jest zimno. Autkiem jeździ żona więc jeszcze podczas jazdy na świeżo padający deszcze nie obczaiłem jak i co, tym bardziej że wczoraj był pierwszy dzień jak auto wyjechało po aplikacji powłoki. Ale jak wróciłem z pracy auto stało już w garażu i pomijając boczne listwy a dokładnie miejsce w którym listwa jest przyklejona czyli górna krawędź na której widać troszkę piasku/pyłu który spływał z drzwi wraz z deszczówką a tak to auto wydaje się mi czyste. Nie wiem czy to zasługa powłoki czy boostera ale to mi się podoba że brud nie złapało. Żona wczoraj jeździła dosyć dużo, tyle że po mieście bo praktycznie tylko tak jeździ więc nie jechała za jakimś autem które z pod kół wypluwa tony sufu ale mimo wszystko niecałe 40 km przejechał. Więc na chwilę obecną to niewiele wiem i to przekazuję.

Aha co do samej aplikacji to dla mnie wyjątkowo dziadowska a dokładnie ten moment w którym po odczekaniu 10-15 sekund przejeżdżamy jeszcze raz aplikatorem po miejscu gdzie jest nałożona świeża warstwa powłoki - idzie to tak bardzo tempo że zdzierało mi suede z aplikatora. Dlatego też lepiej mi się aplikowało na mniejsze kawałki lakieru i po prostu trzeba było to przetrwać - ale dla mnie to poracha. W życiu aplikowałem UNC-R'a kilka razy Gyeon Mohs 2 razy i coś tam jeszcze było ale ta AQUA dla mnie była wyjątkowo marna w te klocki.

Samo docieranie na 2 fibry (GLOSS FACTORY THE KING OF CERAMICS GRAY) i wiadomo pierwsze przetarcie z oporem ale druga fibra już lepie. Bezpośrednio po przetarciu fibrami nie było czuć jeszcze tej śiskości, ale za parę minut już bardzo było czuć. Na białym lakierze nie było ogólnie problemów aby jakieś mazy zostawały i wydaje mi się bo nigdzie nie zauważyłem że całość siadła równo.

Co do zużycia powłoki na KIA XCEED zeszło mi jakieś 21-23 ml. Skąd taka dokłada wartość? A no bo kupiłem 2 buteleczki 15 ml i jedna zeszła cała a druga w połowie stąd tak mi się wydaje. Moim zdanie powłoka nie jest super wydajna tym bardziej że na aucie spód drzwi idzie plastikowa listwa, nadkola i tył zderzaka też plastik, przód zderzak a dokładnie jego dół plastikowe listwy i to wszystko pokryłem Dluxem. Wszystkie te listwy pomijając tylny zderzak a dokładnie jego dół to plastiki nieklarowane chropowate i na nie i na 18" felgi (tylko przody bo kół nie zdejmowałem) zeszło mi pół 30 ml Dluxa i tam nakładałem go mocno na bogato. Więc jak by tam listew nie było to pewnie 30 ml AQUA by poszło bez problema.

Konkludując - praca z tym produktem dla mnie słaba przez co nieprzyjemna, efekt końcowy na białym lakierze dla mnie zadawalający ale auto od początku było przeze mnie pielęgnowane wg zasad detailingowych więc stąd ta niewielka różnica wizualna ale jednak jest. A co do samego użytkowania to dopiero po czasie bo po jednym deszczu wydaje mi się że brud się słabo ima autka, ale to się okaże po świętach bo ma cały czas u nas być słaba pogoda i do piątku autko będzie jeździć po mieście bo nigdzie na święta nie jedziemy więc trasy nie będzie. Po świętach będzie mycie i obczajanie jak to się ma więc będę widział jak i co.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla w wyszukiwarce widzę 999 ale już 1299 jak się kliknie produkt. Nie wiesz o co kaman?

a może warto dorzucić do Makity? https://www.bricoman.pl/myjka-cisnieniowa-2200w-hw131-makita-20462554.html

Może pracować na płasko. 15m węża. Jest zwijacz ale wąż jest wymienny. Ceny niestety lepszej nie znalazłem. Zwraca uwagę masą. Nie wiem jak serwisy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym atakować lakier akrylowy ? Myślałem nad jakimś Aio typu Angelwax enigma czy Car Pro Essence. Dobry trop czy lepiej 3D one ? Potrzebuje czegoś co w jednym kroku pozwoli mi uzyskać fajny efekt, zamaskuje i trochę wytnię skazy 

Jeden z pacjentów 

C76C0A07-3972-480A-90F2-30072CAB62AE.jpeg.bf7df1a49d9ab73c8b7d3d0767b3b86f.jpeg

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.