Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Bedę ogarniał auto kolegi, nawet dwóch. znaczy czyścił lakier i przywracał połysk.

 

Przygotowanie do polerowania mam ogarnięte (dekontaminacja, glinka)

Lakiery zadbane, zatem coś na wykończenie, w jednym kroku przejazdem.

Oczywiście nie AIO bo po polerce nałożę wosk.

 

Żeby nie było drogie a efekt zadowalający. Opakowanie musi wystarczyć na 2-3 auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Saczi napisał:

Mam takie 2, możliwe, że niektórzy uznają je za prowokujące, pytania:

1. Czy jest sens dwukrotnie spryskiwać samochód pianą przed myciem zasadniczym

2. Czy pianę aktywną można używać w charakterze APC

1. zmień pianę 😉

 2. rozwiń myśl 

1 godzinę temu, MaArek77 napisał:

Bedę ogarniał auto kolegi, nawet dwóch. znaczy czyścił lakier i przywracał połysk.

 

Przygotowanie do polerowania mam ogarnięte (dekontaminacja, glinka)

Lakiery zadbane, zatem coś na wykończenie, w jednym kroku przejazdem.

Oczywiście nie AIO bo po polerce nałożę wosk.

 

Żeby nie było drogie a efekt zadowalający. Opakowanie musi wystarczyć na 2-3 auta

Angelwax Enigma AIO 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
W dniu 31.03.2022 o 11:09, Saczi napisał:

Mam takie 2, możliwe, że niektórzy uznają je za prowokujące, pytania:

1. Czy jest sens dwukrotnie spryskiwać samochód pianą przed myciem zasadniczym

2. Czy pianę aktywną można używać w charakterze APC

1. Jak po pierwszym razie widać że piana ma co robić to jak najbardziej warto

2. Valet pro miało Citrus Pre wash który był pre washem i zarazem APC 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CAR CRAZY, jak lakier jest oczyszczony i zadbany częstym myciem, dwukrotne nałożenie piany pozwala pominąć mycie zasadnicze.
Działa to na zasadzie 2x piana i 2x płukanie myjką ciśnieniową. Taka domowy bezdotyk. (głównie z lenistwa).

Co do piany jako APC, to gdzieś tutaj czytałem, że niektórzy robia miksy - do piany dodają jakąś niewielką ilość APC. Więc działanie tych środków bywa podobne. 

 

A ja się po prostu leniwy robię i zaczynam dążyć do minimalizacji ilości potrzebnej chemii detailingowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodaj wodę demineralizowaną na koniec. Wycierać po takiej kombinacji bym nie radził, a z moją jakością wody nie mogę sobie pozwolić tylko na spłukanie auta myjką.

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Saczi napisał:

@CAR CRAZY, jak lakier jest oczyszczony i zadbany częstym myciem, dwukrotne nałożenie piany pozwala pominąć mycie zasadnicze.
Działa to na zasadzie 2x piana i 2x płukanie myjką ciśnieniową. Taka domowy bezdotyk. (głównie z lenistwa).

Co do piany jako APC, to gdzieś tutaj czytałem, że niektórzy robia miksy - do piany dodają jakąś niewielką ilość APC. Więc działanie tych środków bywa podobne. 

 

A ja się po prostu leniwy robię i zaczynam dążyć do minimalizacji ilości potrzebnej chemii detailingowej.

Zrób raz taki test i użyj po takim myciu rękawicy i dwóch wiader. Dla mnie zawsze jest szokiem ile syfu zostaje w wiadrze z napisem Rinse ….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
42 minuty temu, PawelRDM napisał:

Zrób raz taki test i użyj po takim myciu rękawicy i dwóch wiader. Dla mnie zawsze jest szokiem ile syfu zostaje w wiadrze z napisem Rinse ….

Myślę i mam nadzieję że każdy kto tu uczęszcza ma świadomość że bezdotykowo nie jesteśmy w stanie umyć idealnie auta, nawet najbardziej agresywną chemią.

To że w teście "wacikowym" wacik nie jest ewidentnie brudny to nie znaczy że po wyschnięciu na lakierze nie pozostanie lekki siwy film, właściciele ciemnych aut wiedzą na pewno o co chodzi :-) 

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CAR CRAZY jest jeszcze jeden argument. Po pre może zostać coś twardego a lakierze. Wystarczy odrobina piachu żeby narobić rys w wielu miejscach jeśli osuszamy ręcznikiem. Po to mamy mięsista rękawice mające ogromna powierzchnię roboczą oraz szampon jako lubrykant i barierę. Po to regularnie płuczemy rękawice.

Z mojego doświadczenia jak chcesz mieć zadbane auto to myjesz albo zgodnie ze sztuką albo nie myjesz. Jedynym odstępstwem jest opcja mniejszego zła to znaczy masz zapieczone robale na masce i masz z nim jeździć dwa tygodnie to coś z tym zrób.

Można mieć oczywiście odmienne podejście. Mieć to w nosie i godzić się na to że lakier się degraduje lub co jakiś czas polerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelRDM napisał:

Zrób raz taki test i użyj po takim myciu rękawicy i dwóch wiader. Dla mnie zawsze jest szokiem ile syfu zostaje w wiadrze z napisem Rinse ….

8 godzin temu, CAR CRAZY napisał:

Myślę i mam nadzieję że każdy kto tu uczęszcza ma świadomość że bezdotykowo nie jesteśmy w stanie umyć idealnie auta, nawet najbardziej agresywną chemią.

:-) 

Macie racje, po takim "myciu" nie usuwamy wszystkiego i ja tego nie neguję.
Natomiast taka piana bardzo dobrze i wystarczająco spłukuje wszelkiego rodzaju kurz, piach i inne drobiazgi. Szczególnie, jak, właściwie takie płukanie powtarzane jest co sobotę.
U mnie takie "półśrodki" są stosowane 2-3x, a potem zgodnie ze sztuką wiadro z szamponem, rękawica i b.dużo wody. Potem osuszanie i na koniec QD albo w miesiącach chłodnych, QW.
Tygodniowe przebiegi to przeciętnie 300km, 3 dni pod "chmurką" (dużo pyłu osiada na lakierze), reszta w garażu.

Ogólnie to dyskusja poszła w kierunku nie takim, jak miałem zamiar.
Bardzie mi chodziło o stwierdzenie, czy 2x pianowanie powoduje lepsze odspajanie brudu z lakieru. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Saczi napisał:

To będzie mniej niż jak bym dał 4x 😉

Używam chemotion active foam i Elite detailer nanofactor, czyli wg @DZIADZIAjedne z lepszych.

O BH jednak myślę...

BH AF to naprawdę duży przeskok jakościowy jeśli chcesz „umyć” auto bezdotykowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
Godzinę temu, Saczi napisał:

To będzie mniej niż jak bym dał 4x 😉

Używam chemotion active foam i Elite detailer nanofactor, czyli wg @DZIADZIAjedne z lepszych.

O BH jednak myślę...

Tylko weź pod uwagę to że Nano Factor, ADBL TFR i inne tego typu to sa po prostu bardzo agresywne produkty o agresywnych składnikach. W przypadku BH skuteczność jest na zbliżonym poziomie, nawet jak słabsza to tylko odrobinę, ale ich bezpieczeństwo to całkiem inny poziom. 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
3 godziny temu, analyzator napisał:

Po pre może zostać coś twardego a lakierze. Wystarczy odrobina piachu żeby narobić rys w wielu miejscach jeśli osuszamy ręcznikiem. Po to mamy mięsista rękawice mające ogromna powierzchnię roboczą oraz szampon jako lubrykant i barierę. Po to regularnie płuczemy rękawice.

Osuszanie ręcznikiem pod bezdotyku (jaki by nie był) oczywiście nie wchodzi w grę.

 

2 godziny temu, Saczi napisał:

Natomiast taka piana bardzo dobrze i wystarczająco spłukuje wszelkiego rodzaju kurz, piach i inne drobiazgi. Szczególnie, jak, właściwie takie płukanie powtarzane jest co sobotę.
U mnie takie "półśrodki" są stosowane 2-3x, a potem zgodnie ze sztuką wiadro z szamponem, rękawica i b.dużo wody. Potem osuszanie i na koniec QD albo w miesiącach chłodnych, QW.

I tak powinno być, mało jest ludzi co może pozwolić sobie na pełny proces mycia od A do Z np raz w tygodniu.

 

2 godziny temu, Saczi napisał:

Ogólnie to dyskusja poszła w kierunku nie takim, jak miałem zamiar.
Bardzie mi chodziło o stwierdzenie, czy 2x pianowanie powoduje lepsze odspajanie brudu z lakieru.

Na to pytanie odpowiedzią jest : "TAK"  :-) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.