Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

To że Tonyin to wiedziałem, nawet ma małe logo na puszce 🙂 Jak go kupowałem jakoś jakiś rok temu to był nieznany, chyba nawet niedostępny w Polsce. Nie sądziłem że już ktoś przetestował. Moja kulpa 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Mumins termin na powłokach jest po to ze sie producent zabezpiecza ze 2 lata bedzie ona ok. A jesli jest dobrze przechowywana i dobrze zabezpieczona to nie ma sie co z nia dziać bo rozpuszczalniki z niej nie uciekną. Tak jak pisałem wczesniej jesli nie ma w niej grudek czy nie zmieniła koloru badz konsystencji to mozna kłaść bez problemu . Mozesz zrobic zawsze test na jakims małym elemencie np lusterko i jesli aplikacja docieranie jest ok to kładziesz 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki system polerski ma najmniej wypełniaczy oraz stanowi najlepszy wybór dla amatora? Rozważam Koch, Sonax, 3D.

Mam na razie Megsa UC i UP które wiem że maja sporo wypełniaczy. Stąd pytanie: warto jako amator dokupić inne (pewnie lepsze i bez wypełniaczy) pasty czy lecieć Megsem?

I tak muszę wymyć pasty podczas korekty, więc nie widzę sensu w wypełniaczach.  

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ari napisał:

UNCr nie warstwowałem jeszcze, ale Gliss na CQ UK robi niesamowitą robotę pod względem śliskości i szklistości lakieru.

Najlepsza zasada - nie wypowiadam się jak czegoś nie próbowałem, bo powtórzenie opinii zaczytanej to żadna opinia.

Z powłokami jak z woskami, również można się bawić.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

A gdzie jest napisane że tego nie robiłem.Kladlem v1i uncr ostatnio zestaw uncr1.5 i zwykly uncr.Sam cquartz i cquartz z glisem.....mało tego nawet z litem..było też Pro -samo i z glisem......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może ma jakiś pomysł od czego robią mi się takie zacieki? Myte na dwa wiadra. Szampon Adbl Snowball. Ciężko je domyć nawet zmywaczem silikonowym. Tzn. środek zacieku schodzi po jednym przetarciu ale "obwódka" zacieku zostaje. 

20200422_180735.jpg

20200422_180745.jpg

20200422_180757.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BiałyGTi napisał:

@sp200 np twarda woda badz ciepłe auto albo myjesz w słoncu

Wychodzi na to że twarda woda bo myję w cieniu. Jak temu przeciwdziałać? Może jakiś detailer? Zawsze wycieram do sucha ale i tak zostają smugi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie bo pewnie to pytanie było milion razy poruszane na forum ale tak na szybko potrzebuje info przy APC Koch Green Star jakie bedzie najlepsze rozcienczenie , srodek 1:10 , zewnatrzne uszczelki itp 1:5 bedzie ok ? 
Tak, na zewnętrzne uszczelki 1:5 to według mnie najdelikatniejsze rozcieńczenie, a co do wnętrza zależy od zabrudzeń. Wybrałbym między 1:10 a 1:20
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest napisane że tego nie robiłem.Kladlem v1i uncr ostatnio zestaw uncr1.5 i zwykly uncr.Sam cquartz i cquartz z glisem.....mało tego nawet z litem..było też Pro -samo i z glisem......
Nie piszę kolego o tym, że nie warstwowałeś. Zgadzam się tylko, że jak ktoś nie próbował warstwować niech spróbuje, a potem się wypowie :-) i nie chodzi o Ciebie ;-)

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sp200 napisał:

ktoś może ma jakiś pomysł od czego robią mi się takie zacieki? Myte na dwa wiadra. Szampon Adbl Snowball. Ciężko je domyć nawet zmywaczem silikonowym. Tzn. środek zacieku schodzi po jednym przetarciu ale "obwódka" zacieku

Pierwsze, to Snowball, w słońcu zasycha jak głupi.

Po drugie twarda woda, zasycha zanim zdążysz wysuszyć.

 

Usuwanie: zmywacz słabo pomaga, bo to nie ten typ produktu.

Na osady mineralne i takie waterspoty stosuje się środki typu WSR / MDR.

Water spot remover, mineral deposit remover. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sp200 Kup FX Protec WaterSpot Remover 😉 po myciu, a przed osuszaniem zaaplikuj na rękawicę przetrzyj. Poczekaj... znowu przetrzyj... spłucz auto i umyj ponownie szamponem 🙂 

No i pamiętaj nie robić w słońcu i na nagrzanym lakierze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.