Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Ciemno mam w gatrażu do polerowania. Mam lampę halogenową dużo w i daje dużo światła ale z matra grzeje lakier.

Czy zwykły statyw z led jest ok? matrycy świetówkek nie będę miał niestety. Coś takiego znalzałem - https://allegro.pl/oferta/halogen-led-2x-50w-statyw-roboczy-do-naswietlacz-8661144697?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MDM0OWExMTgtNzA4ZS00NDZiLTk0ZDItYWZkOWZiY2ZkZGE1AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=0fb30a5b-8886-40db-b4f9-01bd9148ebf6

Generalnie. Jakie światło żeby widzieć co się robi przy sztucznym oświetleniu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś tutaj będzie w stanie coś doradzić.

Poszukuję mocnego kleju w konsystencji podobnej do silikonu. Potrzebuje podkleic progi z innego pakietu stylistycznego. Oryginalne są trochę inne, mniej masywne i podklejane taśma dwustronna. Przy tych taśma może nie dać rady i szukam alternatywy.

 

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

 

 

Do tego możesz próbować kleju do szyb albo tak jak kolega wyżej. Są taśmy klejące ale wydaje mi się że będą trzymać wilgoć.

 

Kiedyś widziałem klej do dokładek zderzaka dedykowany ale wyglądało to jak klej do szyb

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rudi0018 napisał:

@ghost finis przewyższy trwałością fusso? A co do aplikacji i docieranie bajka? 😉 

U mnie Fusso Coat 12 (wersja starsza) siedziało dłużej niż Finis. Ale testowane podczas ostrzejszej zimy, na drogach było więcej chemii.

 

Aplikacja bardzo łatwa, docieranie bardzo łatwe. Zdecydowanie mniej się poci niż DSW. O ile pamiętam brak piktogramów. Gdyby producent zdecydowałby się na dodanie zapachu mógłby podnieść śmiało cenę o miliony monet 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprosze o poradę w temacie tapicerki skórzanej

kiedyś używałem Gliptone GT11 i GT12...miałem długa przerwę z skórą w środku, ale się skończyła :) teraz zderzę się z nową, wentylowaną....

Co polecacie w obecnej chwili? Wersja soft bo skórą nówka...  Gliptone, Colourlook, Kecav... czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Fredi88 napisał:

Ma ktoś pomysł czym to ruszyć? Grane było UWC, Dtox, Vampire Light i kwas od ADBLa... ma ktoś pomysł co to w ogóle jest?

Nie wiem jak kwas z adbl, bo używam Tenzi Alux, ale jak kwas nie pomaga to pewnie uszkodzenia są zbyt głębokie.

 

Skoro po kolei środki chemiczne nie zdały egzaminu następnym krokiem jest mechanicznie. Spróbuj przepolerować pastą. Daj znać czy polerowanie coś pomaga.

 

Jak to nie pomaga to wtórne lakierowanie.

 

Albo lakier się utlenił, albo jakaś chemia nie została dobrze wypłukana i go wyżarła z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewidzialna wycieraczka na mniejsze powierzchnie typu lusterka, czy (co najważniejsze) kamerę cofania - stosował ktoś, coś wartego polecenia?
Wiem, że soft ma taką specjalną wersję w sprayu, ale zastanawiam się, czy ona się różni czymkolwiek od normalnego ultra glaco? Ponoć powinna niby szybciej zrzucać krople, ale czy tak jest naprawdę?
Warto kupić dedykowany produkt, czy jechać tym, co na szybie czołowej? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirror zero od soft99 to powłoka w spray'u która odpycha wode od 0km/h, czyli na tym woda w ogóle nie osiada. Jedynym minusem jest to, że jeśli podjedziesz na bezdotyk to pod dużym ciśnieniem po prostu ją ściągniesz - taki oto produkt ciekawostka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sinus napisał:

Niewidzialna wycieraczka na mniejsze powierzchnie typu lusterka, czy (co najważniejsze) kamerę cofania - stosował ktoś, coś wartego polecenia?
Wiem, że soft ma taką specjalną wersję w sprayu, ale zastanawiam się, czy ona się różni czymkolwiek od normalnego ultra glaco? Ponoć powinna niby szybciej zrzucać krople, ale czy tak jest naprawdę?
Warto kupić dedykowany produkt, czy jechać tym, co na szybie czołowej? 🙂

Mirror coat zero - bo pewnie o tym wspominasz, testowałem i niestety jestem rozczarowany. W prawdzie działa tak jak powinno, na powłoce, którą tworzy ten produkt nie ma prawa pojawić się ani jedna kropelka wody, zrzut jest niesamowity - pod tym względem jest super. Niestety, jak dla mnie jest jeden ważny szczegół, który ten produkt kompletnie dyskwalifikuje. A mianowicie trwałość, po aplikacji na lusterkach, bo tylko tam używałem wystarczy taką powierzchnię dotknąć by w tym miejscu usunąć ją w 100%. To samo jeśli tak zabezpieczoną powierzchnię potraktujemy wysokim ciśnieniem (nawet nie koniecznie wysokim bo już sam atomizer Shiny Garage wszystko zmył)- spływa momentalnie. 

Gdyby to kosztowało 30zł za litr to pewnie bym używał, w moim przypadku gdzie auto jest myte 2x tygodniowo prędzej bym zbankrutował 😄

 

W każdym razie polecam przetestować, na kamerach może sie sprawdzić, na lusterkach z resztą też o ile nie myjesz często samochodu i jeśli będziesz uważał aby zabezpieczonej powierzchni niczym nie dotykać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KiziorDZN napisał:

Mirror coat zero - bo pewnie o tym wspominasz, testowałem i niestety jestem rozczarowany. W prawdzie działa tak jak powinno, na powłoce, którą tworzy ten produkt nie ma prawa pojawić się ani jedna kropelka wody, zrzut jest niesamowity - pod tym względem jest super. Niestety, jak dla mnie jest jeden ważny szczegół, który ten produkt kompletnie dyskwalifikuje. A mianowicie trwałość, po aplikacji na lusterkach, bo tylko tam używałem wystarczy taką powierzchnię dotknąć by w tym miejscu usunąć ją w 100%. To samo jeśli tak zabezpieczoną powierzchnię potraktujemy wysokim ciśnieniem (nawet nie koniecznie wysokim bo już sam atomizer Shiny Garage wszystko zmył)- spływa momentalnie. 

Gdyby to kosztowało 30zł za litr to pewnie bym używał, w moim przypadku gdzie auto jest myte 2x tygodniowo prędzej bym zbankrutował 😄

 

W każdym razie polecam przetestować, na kamerach może sie sprawdzić, na lusterkach z resztą też o ile nie myjesz często samochodu i jeśli będziesz uważał aby zabezpieczonej powierzchni niczym nie dotykać.

 

Hmm, w takim razie chyba skuszę się, by aplikować na samą kamerę cofania, bo w sumie to jest dla mnie newralgiczny punkt. Niestety w obecnym aucie jest stale na wierzchu i jak popada, to obraz jest zamazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, etap przed woskowaniem jest mi znany, auto wywoskowane (kiwami) ale zastanawiam się nad małą korektą (2 etapową) lakieru za jakiś miesiąc czy kiedy tam będę miał weekend wolny. I tu szybkie pytanie, czy muszę najpierw usunąć wosk? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BabolArt napisał:

czy muszę najpierw usunąć wosk? 

Podczas pierwszego etapu korekty usuniesz wosk. Nie musisz usuwać wosku przed korektą - zresztą podczas przygotowania lakieru do korekty (mycie, dekontaminacja - w tym glinkowanie), wosk zostanie częściowo, lub całkowicie usunięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2020 o 23:25, analyzator napisał:

Ciemno mam w gatrażu do polerowania. Mam lampę halogenową dużo w i daje dużo światła ale z matra grzeje lakier.

Czy zwykły statyw z led jest ok? matrycy świetówkek nie będę miał niestety. Coś takiego znalzałem - https://allegro.pl/oferta/halogen-led-2x-50w-statyw-roboczy-do-naswietlacz-8661144697?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MDM0OWExMTgtNzA4ZS00NDZiLTk0ZDItYWZkOWZiY2ZkZGE1AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=0fb30a5b-8886-40db-b4f9-01bd9148ebf6

Generalnie. Jakie światło żeby widzieć co się robi przy sztucznym oświetleniu?

 

To poprzednie było bez kabla. To ma.

Moi drodzy. Czy taka ilość światła pomoże widzieć co się robi przy machaniu maszyną?

https://allegro.pl/oferta/naswietlacz-led-2x40w-statyw-lampa-oprawa-halogen-7855976206

do inspekcji mam zwykłe latarki ledowe.

Dam radę czy przy tym świetle wyjadę w dzień pełny hejzu ? 😄 No weźcie coś podpowiedzcie.

Jaka barwa swiatła? ogramna większość zimne czy 5500-6000.

Jak pisałem wyżej mam też halogen ale nie nadaje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@analyzator zimna barwa światła sprawdza sie przy ciemnych lakierach, przy jasnych najlepiej sprawdza sie ciepła 😉 co do halogenu to mam z lidla halogen za 200zł i daje on rade, sporo w nim widać jednak halogen to tylko jest pomoc, dopiero przy punkowym świetle i naprawde mocny widać duzo 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.