Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

ale ja miałem tam błoto z olejem i to taką breję że rąk domyć nie mogłem, jak masz tylko błoto to bez problemu tenzi sobie z tym poradzi :) kup sobie skromny 1l i sprawdź działanie :) dużo nie kosztuje więc warto zaryzykować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zaprawkę odczekałem 8 dni od nałożenia do szlifowania i polerowania. Podczas szlifowania wszystko ładnie pięknie szło i lakier wydawał się być twardy. Następnie wziąłem się za polerkę i w celu weryfikacji efektu pracy przetarłem IPĄ i ku mojemu zdziwieniu IPA zaczęła wymywać zaprawkę. Jakie mogą być powody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kompletuje zestaw kosmetyków do srebrnego auta. Sporo czytałem, w głowie mam mętlik i brak środków żeby testować wszystko jak popadnie więc mam kilka pytań:

1. Jaki polecacie cleaner pod wosk 476s i nattys blue - Lime Prime, Meguiars Ultimate Polish a może Poorboys World Profesional Polish?

2. Do odsmalania Prickbort, ADBL Tar and Glue czy poprostu nafta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie poradzić z piaskiem na wykładzinie samochodowej? Niby pytanie banalne i pewnie padnie odpowiedź, że najlepiej odkurzyć tylko problem w tym, że to nie daje zadowalającego efektu. Kilka godzin odkurzania wraz z wyczesywaniem i efekt bym powiedział, że jest słaby. Samochód to Peugeot 308 a wcześniejszy właściciel nie używał chodniczków. Macie jakieś patenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zaprawkę odczekałem 8 dni od nałożenia do szlifowania i polerowania. Podczas szlifowania wszystko ładnie pięknie szło i lakier wydawał się być twardy. Następnie wziąłem się za polerkę i w celu weryfikacji efektu pracy przetarłem IPĄ i ku mojemu zdziwieniu IPA zaczęła wymywać zaprawkę. Jakie mogą być powody?

Jeżeli system naprawczy jest 1K czyli bez utwardzacza, to nie ma co się dziwić że IPA, która jest alkoholem wymyła zaprawkę. Dlatego według mnie nie ma co się bawić w 1K tylko zajrzeć do porządnej mieszalni i dorobić lakier zaprawkowy dwukomponentowy. Wtedy przy odpowiedniej temperaturze otoczenia możesz szlifować i polerować nawet na następny dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

698781 Jak sobie poradzić z piaskiem na wykładzinie samochodowej? Niby pytanie banalne i pewnie padnie odpowiedź, że najlepiej odkurzyć tylko problem w tym, że to nie daje zadowalającego efektu. Kilka godzin odkurzania wraz z wyczesywaniem i efekt bym powiedział, że jest słaby. Samochód to Peugeot 308 a wcześniejszy właściciel nie używał chodniczków. Macie jakieś patenty?

 

Trzepać, tylko ostrożnie a nie na chama, bo jeśli boki są obszyte taką jakby grubą nicią to jest zagrożenie, że rozsuną sie te nitki i będzie tam się materiał zaginał No a jeśli wykładzina taka podła to odkurzać codziennie przez 5 lat hehe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kompletuje zestaw kosmetyków do srebrnego auta. Sporo czytałem, w głowie mam mętlik i brak środków żeby testować wszystko jak popadnie więc mam kilka pytań:

1. Jaki polecacie cleaner pod wosk 476s i nattys blue - Lime Prime, Meguiars Ultimate Polish a może Poorboys World Profesional Polish?

2. Do odsmalania Prickbort, ADBL Tar and Glue czy poprostu nafta :D

 

Moim zdaniem:

1. Dodo (przed coli wymyć)

2. prickbort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem felgi aluminiowe jak książka piszę, pozbyłem się wszystkich zanieczyszczeń a mimo to lakier felgi jest taki jakby lekko matowy, co z tym trzeba zrobić?

Wypolerować.

 

Czy mikrofibrowy pad tak jak gąbki mogę uprać mydłem w ciepłej wodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież fibry jak się pierze ręcznie to właśnie w mydle, więc tak, możesz.

Miałem tu na myśli bardziej przyspojenie fibry do rzepa, zdarzyło mi się w jednej gąbce po pierwszym praniu uzyskać osobno gąbkę i rzep, dzięki za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtłuszczać felgi przed powłoką kwarcową IPĄ w stężeniu 100% czy mniej? Tak żeby jak najlepiej odtłuściło, ale nie narobiło też niczego złego :)

Odtłuszczanie 100% ipa mija się z celem bo alkohol odparuje zanim go zetrzesz. Zrób sobie roztwór 70%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem i tak taka ipa do Panel Wipe czy Wipe out pro od adbl przed powłoką się chowa, ale każdy robi jak chce :good:

 

 

użyłem tak jak mi doradzałeś dedykowanego środka, kupiłem akurat adbl wipe out, ale wziąłem również ipę, tak mi doradzono w sklepie detailingowym. Najpierw przeleciec ipą, nawet ze dwa razy, a na sam koniec dopieścić to odtłuszczenie wipe outem :)

 

Używałem IPY bez rozcieńczenia, nic się nie stało, a jak szybko odparowywała ciężko stwierdzić bo felgi srebrne to nawet nie było nic widać  :D

 

Orientuje się ktoś może ile Dluxa powinno zejść na oko na komplet 18"

Mowili zeby nakładać jak najmniej i zeszło mi tylko 1/4 buteleczki, a kładłem kazdy zakarmarek miejsce przy miejscu.

Boje się, że jakoś za mało go dałem :lol: może by jutro przeleciec drugą warstwę chociaz od zewnętrznej części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem felgi aluminiowe jak książka piszę, pozbyłem się wszystkich zanieczyszczeń a mimo to lakier felgi jest taki jakby lekko matowy, co z tym trzeba zrobić?

Wypolerować.

 

Coś więcej np za pomocą jakiś past i padów? Bo rozumiem, że w rolę wchodzi tylko polerka przy użyciu maszyny polerskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.