Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

chciałbym trochę odnowić lakier nie ma na nim wielkich rys i pomyslalem, ze zrobie to w nastepujace kolejnosci:

 

1.mycie

2.glinka

3.suszenie

4.AutoGlym Super Resin Polish

5 wosk myslalem nad Meguiar's Cleaner Wax Paste 311g ale to jeszcze nie do konca

 

i jeszcze pytanie czy po auto glymie dawac cleaner?? wyczytalem gdzies ze jak sie polozy cleaner na auto glyma to go zetrzemy bo ma jakies substancje a nie inne i pisali zeby tylko dac wosk odrazu po auto glymie.

 

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krycha32 Oczywiście że tak nawet w instrukcji obsługi (http://o.manualretriever.com/lect.php?I ... 27e&src=15) na stronie 10 na samej górze jest tak napisane choć przyznam szczerze, że nie eksperymentowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

chciałbym trochę odnowić lakier nie ma na nim wielkich rys i pomyslalem, ze zrobie to w nastepujace kolejnosci:

 

1.mycie

2.glinka

3.suszenie

4.AutoGlym Super Resin Polish

5 wosk myslalem nad Meguiar's Cleaner Wax Paste 311g ale to jeszcze nie do konca

 

i jeszcze pytanie czy po auto glymie dawac cleaner?? wyczytalem gdzies ze jak sie polozy cleaner na auto glyma to go zetrzemy bo ma jakies substancje a nie inne i pisali zeby tylko dac wosk odrazu po auto glymie.

 

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz :)

Jeżeli masz już taki zestaw to tak zrób :), ale jak dopiero kupujesz to nie opłaca się używać srp i cleaner wax od megsa, ponieważ ten akurat wosk megs'a jest lekko ścierny i po prostu zetrzesz troche warstwy SRP. Ten wosk jest do używania bez cleanera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]strumen[/ref], Na SRP możesz położyć AG EGP.

 

 

Super, dzieki bardzo za odpowiedz :) a co jaki czas trzeba nakladac AG EGP i z jakich sklepów internetowych zamawiacie produkty?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w ostatnim etapie nałożyć wosk Coli 476, pacjent to Insignia ciemny zielony kolor /emerald green, carragan efect/. Auto ma sporo rys od mycia na myjniach szczotkowych. Zrobiłem polerke: 1. zółty korek 3m, 2. Menzerna 3500 super finish. Wiele rys znika, niestety kilka małych zostaję. Na próbę dałem Ultimate Compound ręcznie - po przetarciu lustro. Czy UC ma tyle wypełniaczy? Co mam zrobić żeby Coli 476 trzymał się długo - mam na UC położyć Coli, czy też po UC użyć IPA i dopiero Coli.. A może po korekcie dać Dodo Juice i na to Coli?

Czytam forum i pogubiłem się... Sporo pracy wkładam w korektę maszynową i chciałbym żeby wosk trzymał się maksymalnie długo...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakładając cleaner i od razu na to wosk i dopiero poleruja fibra coś złego się stanie? Będzie krócej trzymał czy guano całkiem się zrobi. Gdzieś wyczytałem zę DG ma taką kombinację przy której poleruja się dopiero ostatnia warstwę. Chyba ze źle zrozumialem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]dominooo.o[/ref],

 

Tuga jest gestsza i dobrze sprawdza sie na felgach. Vampirem za to latwiej robic karoserie i troszke lepiej krwawi od tugi wg mnie. Dobrze miec oba :) vampir strasznie smierdzi w porownaniu do tugi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię płatkiem z oszczędności. EGP ma konsystencje jak woda. Więc dużo Ci zostanie w gąbce.

 

Wyczytałem w jakimś temacie jak pisałeś żeby na dobrze położone SRP położyć 2x w odstępie tygodnia EGP i że to nibym ma podtrzymać (wydluzyc) efekt. Posty były chyba z 2012 roku i czy dalej utrzymyjesz swoje zdanie? Jeżeli tak to w nastepnym tygodniu tylko umyć normalnie auto wytrzeć do sucha i połozyc EGP czy jakos inaczej to wygląda?

 

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]dominooo.o[/ref],

 

Tuga jest gestsza i dobrze sprawdza sie na felgach. Vampirem za to latwiej robic karoserie i troszke lepiej krwawi od tugi wg mnie. Dobrze miec oba :) vampir strasznie smierdzi w porownaniu do tugi :P

 

Ja za to używam Tugi jako poślizg do glinki. 2 czynności za jednym zamachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.