Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś patenty do odkurzania trudno dostępnych miejsc? Szukam na necie jakieś mini akcesoria do odkurzacza i nic nie widzę. Chciałbym mini ssawkę do szczelin, taka okrągła z włosiem (do plastików), fajnie jakby ktoś widział cienką długą do szczelin. Oczywiście jakiś waż do tego, potem się połączy z moim :)

 

Widział ktoś takie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam duży problem. Pacjentka to maska ze szrotu, która była malowana wielokrotnie i szpachlowana. Maska jest koloru czarnego z golfa III.

Nie potrafię zrobić żeby nie było hologramu. Próbowałem mnóstwa kombinacji. Posiadam rotacje makity i orbi rupesa mark 2. Koch anty na białym padzie rupesa zostawia hologramy na żółtym też. Próbowałem moczyć pada w wodzie i samą wodą. Przejazdy robię na prędkości 4,5. Próbowałem nawet schodzi z obrotów do 2-1 na kończący przejazd i nic dalej to samo. Co najlepsze wydaje mi się, że 205 maquaier'sa zostawia lepsze wykończenie od kocha, ale na żółtym padzie rupesa. Menzerna 3500 robi podobne wykończenie na białym padzie rupesa takie jak antiholo. Po nałożeniu cleanera DETAILER'S PRO Coating Prep Polish na 2 biegu również mam holo. Ma ktoś jakieś pomysły co zrobić, żeby było dobrze? Już myślałem o mleczku 3M ultrafina SE, ale gdzieś czytałem, że ma wypełniacze.

Link do do dziadostwa z, którym się męczę.

http://imagizer.imageshack.us/a/img921/2486/PTL2fb.jpg

Na 2 nie widać

http://imagizer.imageshack.us/a/img922/8607/TfPVwu.jpg

Latarka musi być pod odpowiednim kątem, żeby aparat z telefonu dał rade pokazać te paskudę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam krótkie pytanie. Chodzi mi dokładnie o kolejność czynności związanych z przygotowaniem do polerowania. Przyjmuje że auto jest brudne - czy najpierw robicie oprysk z aktywnej piany i na wilgotne auto dajecie jakiś preparat na smołę i na to coś na osady metaliczne czy najpierw coś na smołe itp. a na to pianę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

698330 :) ale powaznie czy wkrecasz? :)

 

Poważnie, czemu mam wkręcać :?:

 

Mój test RIMa, ostatnia strona, wypowiedź Tomka z DS:

viewtopic.php?f=224&t=22128&start=75

 

:)

nie no OK :) bo juz myslalem ze to taki zarcik ze musi byc min 15C lub wyzej hehe.

Dzieki za podpowiedz, zatem przekladam to na pozniej.

 

Pzdr,

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz,maskujesz wszystko wokół. Będziesz pracować przy otwartych drzwiach wiec się postaraj ha ha.

Następnie nakładasz deox gel albo inny kisielowaty odrdzewiacz i spłukujesz go deironizerem takim jak do auta. To spłukujesz ciśnieniem z myjki suszysz, możesz poskrobać papierem ściernym, potem pędzelkiem malujesz podkładem reaktywnym bolla dwuskładnikowym cienko, potem na to czarny szpray i gotowe. Możesz na początek podczas mycia spryskać deiron. I zobaczyć efekt na ile gleboka to rdza.

 

Dzięki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam i do glinki nie wracam :) po pierwsze szybciej bo ma wieksza powoerzchnie, i mozna spianowac auto i jechac spongem, po drugie latwiej nie trzeba sie bawic w zagniatanie tylko pluczesz w jakiejs miseczce z woda, i bezpiecznie bo jak upadnie to oplukujesz i jak nowa a po 4 starczy na jakies kilkanascie glinkowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tar and glue nie osłabi progów które są mocowane na taśmę dwustronna?

Zależy na jaką taśmę. U mnie dokładek fabrycznych które zdejmowałem i kleiłem na VHB nic nie rusza, trzyma jak kamień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tar and glue nie osłabi progów które są mocowane na taśmę dwustronna?

istnieje takie ryzyko że klej puści, zwłaszcza jak jest to taśma dwustronna piankowa, która może nasiąknąć preparatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję umyć silnik w moim aucie przed wymianą hydrauliki, próbowałem na myjni bezdotykowej BP no i efekt 10minut mycia słaby, brudu nadal pełno a umyte jest to powierzchownie. Możecie mi polecić jakiś preparat, który ładnie poradzi sobie z zaschniętym błotem, brudem i po spłukaniu będzie w końcu widoczny efekt.

 

Muszę wymienić popychacze pod koniec marca, przed wyprawą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aliieeen, ja swój silnik myłem tenzi truck cleanem (jest jeszcze mocniejsza wersja tenzi truck clean extra) i wszystko wymył, błoto, olej i bóg wie co jeszcze, tylko licz się z tym że jak masz aluminiowe części to wejdą one w reakcje z chemią, efekt będzie taki że alu zmieni swój kolor na taki bardziej matowy i bielszy, powiedziałbym że taki jasno-srebrny, dla mnie fajnie to wyszło, zapodaję kilka spyfotek:

 

stan jaki zastałem:

IMG_2738.jpg

 

po czyszczeniu szczotką na wiertarce i myciu truck cleanem bez rozcieńczenia:

IMG_2745.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z aluminiowych rzeczy są tylko przewody do klimatyzacji, reszta stalowa.

Stan który zastałeś to jest nic w z tym co ja mam pod maską, moje auto po prostu wielokrotnie było zanurzane w głębokiej wodzie aż po maskę czy jeździło w skrajnie trudnym terenie gdzie błoto było wszędzie nawet w kabinie:) Więc ja podejrzewam że czyszczenie mojego silnika, będzie raczej chyba kilkuetapowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.