Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, opiszę po kolei mój problem.

Miałem felgi brudne od smoły i asfaltu w taki sposób

 

 

doradziliście mi tar&glue od ADBL, z którego byłem bardzo zadowolony, sami zobaczcie jak działał

 

 

 

i na pierwszy rzut oka wszystko jest super, felga czysciutka

 

 

jednak przyglądając się z bliska dalej widzimy pełno małych "kropeczek" , zostały tylko takie malutkie, ponownie nałożyłem tar & glue ale nic z tym nie robi, jak myślicie w czym tkwi problem? Może trzeba je wyglinkować? Albo może są to zanieczyszczenia metaliczne? Doradzcie mi proszę co zastosować  :)

 

[mod=]Zdjęcia przekraczają rozmiar dozwolony w regulaminie[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Panowie za szybką odpowiedź.

Jeszcze takie pytanko, patrze teraz jaki by tu kupić ten deironizer i zastanawiam się jakie są różnice miedzy ABDL Vapmire vs. ADBL Vampire Liquid. Który lepiej wybrać? Różnica cenowa dość spora, nie chce przepłacać, ale też bez sensu przyoszczędzić i mieć słaby efekt.

Chyba, że jest jakiś inny ciekawy deironizer oprócz tych ADBL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

nie mogę założyć tematu dlatego też pytaniem zadam tutaj.

Prowadzę warsztat samochodowy i wielu moich klientów przyjeżdża dosyć zaniedbanymi tudzież pobrudzonymi samochodami wewnątrz.

Chętnie zaproponowałbym im mycie ich pociech aczkolwiek wolałbym się do ego przygotować. Mam na oku kilka odkurzaczy piorących.

Mam tylko jedno pytanie... Czy sam odkurzacz piorący zrobi z uświnionej (za przeproszeniem) tapicerki tzw. "nówkę-sztukę"?

Zależy mi na wyczyszczeniu foteli i tapicerki za pewne są do tego potrzebne nie tylko dobre środki czyszczące, ale przede wszystkim umiejętności?

Proszę o odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy [ref=#ff3366]dsR[/ref], czasami cudów nie uda się objawić, ale z reguły efekt przed-i-po będzie bardzo zauważalny i zadowalający. Przejrzyj jakieś relacje w tematach wash&wax czy pokaż swój blask. Pierwsza z brzegu z bardzo zatwardziałym pacjentem:

viewtopic.php?p=694474#p694474

 

Co do umiejętności - nic strasznego. Tutaj pomocny filmik jednego z dystrybutorów:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym moge usunac rysy na wyswietlaczu? głównie widoczne w sloncu i dobrym swietle . Z past posiadam menzerne 2500 i UC

Nie powinno być problemu pod jednym warunkiem: wyjmiesz ten wyświetlacz z deski. Menzerna 2500 spokojnie powinna sobie poradzić z większością płytkich rys na plexi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym moge usunac rysy na wyswietlaczu? głównie widoczne w sloncu i dobrym swietle . Z past posiadam menzerne 2500 i UC

Nie powinno być problemu pod jednym warunkiem: wyjmiesz ten wyświetlacz z deski. Menzerna 2500 spokojnie powinna sobie poradzić z większością płytkich rys na plexi.

 

W gre wchodzi polerowanie bez demontazu. Jest tam dosc ciasno , paste nalozyc na mf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kiedyś pod chmurką one step na insigni i wyszło naprawdę ładnie kwestia warunków w pobliżu trzeba uważać na różne zanieczyszczenia no i często przecierać panele ale jak to zwykle istnieje mnóstwo zmiennych które trzeba mieć na uwadze nie ma co ukrywać że garaż ułatwia prace i separuje od warunków na zewnątrz tym bardziej jeśli mamy spędzić kilkadziesiąt godzin...

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kiedyś pod chmurką one step na insigni i wyszło naprawdę ładnie kwestia warunków w pobliżu trzeba uważać na różne zanieczyszczenia no i często przecierać panele ale jak to zwykle istnieje mnóstwo zmiennych które trzeba mieć na uwadze nie ma co ukrywać że garaż ułatwia prace i separuje od warunków na zewnątrz tym bardziej jeśli mamy spędzić kilkadziesiąt godzin...

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

Właśnie się zastanawiam ; ale wiata przy dobrym oświetleniu tez jest fajnym rozwiązaniem gdy nie mamy garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gre wchodzi polerowanie bez demontazu. Jest tam dosc ciasno , paste nalozyc na mf?

Nie wyobrażam sobie tego, ale próbuj.

Z ciekawości dlaczego niby nie?, bierzesz pastę na mikrofibrę, pasty mały groszek aby nigdzie nie wleciała, a jak wleci to wyjmiesz pędzelkiem. Jak nie masz reki, to możesz plastiki do okoła plexi zabezpieczyć taśmą maskująca. Trochę sie namachasz ale efekt będzie :ad:.

 

Tak samo z polerowaniem na dworze, wszystko się da jak się bardzo chce. Zależy to mocno od pogody, wietrzności, pory roku pyłki sryłki :). Generalnie trzeba uważać, aby nic nie wpadało pod gąbke, aby piasek nie osadzał się na elementach, aby podczas chodzenia np na kostce nie kurzyć piaskiem na elementy. Więc wystarczy patrzeć aby na gąbce i na elementach nie było syfu i powinno dać rade :good: . Nie mówcie, że wszystkie swoje eksperymenty, woski itp, zawsze nakładacie w sterylnych warunkach :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki Cleaner pod Soft 99 Athentic lub Kiwami? Od tego samego producenta co wosk czy inny?

 

Soft99 Micro Liquid Compound Set czy Dodo Juice Lime Prime?

 

Zależy mi na łatwej i bezproblemowej aplikacji. Można śmiało użyć gąbki z zestawu Soft99 czy dokupić aplikator mikrofibre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gre wchodzi polerowanie bez demontazu. Jest tam dosc ciasno , paste nalozyc na mf?

Nie wyobrażam sobie tego, ale próbuj.

Z ciekawości dlaczego niby nie?, bierzesz pastę na mikrofibrę, pasty mały groszek aby nigdzie nie wleciała, a jak wleci to wyjmiesz pędzelkiem. Jak nie masz reki, to możesz plastiki do okoła plexi zabezpieczyć taśmą maskująca. Trochę sie namachasz ale efekt będzie :ad:.

 

Tak samo z polerowaniem na dworze, wszystko się da jak się bardzo chce. Zależy to mocno od pogody, wietrzności, pory roku pyłki sryłki :). Generalnie trzeba uważać, aby nic nie wpadało pod gąbke, aby piasek nie osadzał się na elementach, aby podczas chodzenia np na kostce nie kurzyć piaskiem na elementy. Więc wystarczy patrzeć aby na gąbce i na elementach nie było syfu i powinno dać rade :good: . Nie mówcie, że wszystkie swoje eksperymenty, woski itp, zawsze nakładacie w sterylnych warunkach :roll:

 

Witajcie,

 

nie mogę założyć tematu dlatego też pytaniem zadam tutaj.

Prowadzę warsztat samochodowy i wielu moich klientów przyjeżdża dosyć zaniedbanymi tudzież pobrudzonymi samochodami wewnątrz.

Chętnie zaproponowałbym im mycie ich pociech aczkolwiek wolałbym się do ego przygotować. Mam na oku kilka odkurzaczy piorących.

Mam tylko jedno pytanie... Czy sam odkurzacz piorący zrobi z uświnionej (za przeproszeniem) tapicerki tzw. "nówkę-sztukę"?

Zależy mi na wyczyszczeniu foteli i tapicerki za pewne są do tego potrzebne nie tylko dobre środki czyszczące, ale przede wszystkim umiejętności?

Proszę o odpowiedź :)

Gdzieś jest poradnik jak się pierze, kupujesz chemie do cięzkiej ekstrakcji i lecisz, policz czy tobie jako warsztatowi się to opłaca, jezeli jest syf, ogarnięcie środka w małym samochodzie tak na 60% widocznych elementów to minimum 3 godziny, dolicz schnięcie fury + że wiele razy trzeba samochód wyprać jeszcze raz żeby było idealnie plus reszta elementów to masz już minimum 6 godzin roboty + schnięcie i wtedy jest w miare profi :).

Czas schodzi w dół, przy umiejetności, chęci działania, doboru chemii itp itd.

Jeżeli prowadził bym warsztat, to albo zrobił bym do tego oddzielne stanowisku, oddzielną promocje, szyld i oferte, a oddzielnie warsztat, a tak to jak ludzie chcą profi to płaca hajsy na oddzielnym stanowisku i zostawiają fure, a jak chcesz im to do ogarniac do pakietu to uderzył bym w encapsulatora + interior qd i wszystkie plastiki qd, plus pranie encapsulatorem odkurzanie i co zejdzie to zejdzie jak nie to nie, zawsze maja ładniej niż mieli. Ale uzyj szukajki, popatrz tematy wszystko BYŁOO

 

@Azgaroth, Poradzi sobie, wosk to nei jest twarda powłoka aby ci przeszkadzała w nałożeniu zaprawki, wystarczy odtłuścić powierchnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości dlaczego niby nie?, bierzesz pastę na mikrofibrę, pasty mały groszek aby nigdzie nie wleciała, a jak wleci to wyjmiesz pędzelkiem. Jak nie masz reki, to możesz plastiki do okoła plexi zabezpieczyć taśmą maskująca. Trochę sie namachasz ale efekt będzie :ad:.

Jasne że wykonalne, ale po prostu dla mnie zabawa nie warta efektu, już bym wolał pół deski zdemontować żeby to mieć na wierzchu, niż grzebać z małym prostokąciku szmatką sięgając łapami przez kierownicę. Osobiście bym demontował wyświetlacz albo odpuścił temat, dlatego też swoje zegary na konsoli środkowej polerowałem dopiero kiedy musiałem je wyjąć z auta. Zresztą akurat zegary kierowcy powinno się dać w miarę prosto całe wyjąć, trzeba tylko podpatrzeć w internecie jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.