Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie po użyciu politury od Megsa Ultimate Polish wymywam ją później IPĄ czy to bez sensu i bezpośrednio na UP kładę wosk? Chciał bym użyć wosku Soft99 Wather Block.

 

Wysłane z mojego Black Berserkera S80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie długo będę zabierał się za robienie kilku zaprawek i podpowiedzcie czy kolejność prac jest ok:

-usunięcie rdzy etc. i nałożenie app r-stop (później matowić ?)

- epoksyd (matowienie),

- jeśli potrzeba masa szpachlowa (matowienie),

- podkład akryl (matowienie),

- baza

- klar

ewentualnie ktoś ma jakieś porady ? :o wszystko robić będę z "puchy" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę usunąć pozostałości po glince z listw pokrytych strukturą. APC i pędzelkowanie nie zdaje egzaminu. Myjką ciśnieniową też nie schodzi. Wygląda jak przytarte maszyną, ale ten samochód jej nigdy nie widział, a niestety był glinkowany przemoczoną prawie rozpuszczającą się glinką. Mam magiczną gąbkę, ale czy nada się na takie plastiki?

 

TSv2Qf5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, kupiłem lagunę '07r lakier ma w stanie bardzo ok, wygląda jak by ktoś dbał o niego albo podszykował do sprzedaży.

mycie i glinkowanie to ogarniam, teraz pytanie czy po tym jak dam SHINY GARAGE ALL IN #1 POLISH (250 ml wystarczy na kombi bo nigdy nie używałem? ) i na koniec FINISH KARE 2685 PINK WAX lub FINISH KARE 1000P HI-TEMP to to ma sens,zgra się to razem?

problem jest że wszystko łapami będę działał bez maszyny, nigdy sam nie woskowałem, wosk chcę kupić tester 59ml domyślam się że spokojnie starczy tylko na ile? chodzi mi o to że jak będę wiedział czy na raz czy na 5 to mi ułatwi ile aplikować

lakier ma kolor curacao blue z fajną głębią chciał bym ten efekt utrwalić i że by brud się tak nie czepiał, a jak się czepi to że by łatwiej się zmywał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko pacjent audi a3 8l kolor czarny, lekkie rysy kolistej parę glebszych, jestem amatorem który dopiero się uczy przestudiowalem już setki wątków ale mam pytanko , w związku z tym że mam ograniczony budżet chciałem zrobić delikatną korektę lakieru, kupiłem pastę 3m żółty korek, lekko scierna , jaki pad dobrac?? I czy po zoltym korku mogę Dac od razu wosk? Wiem że efekt nie będzie powalający ale chciałbym od czegoś zacząć. Polerka oczywiście mechaniczna. Z regulacją obrotów. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, kupiłem lagunę '07r lakier ma w stanie bardzo ok, wygląda jak by ktoś dbał o niego albo podszykował do sprzedaży.

mycie i glinkowanie to ogarniam, teraz pytanie czy po tym jak dam SHINY GARAGE ALL IN #1 POLISH (250 ml wystarczy na kombi bo nigdy nie używałem? ) i na koniec FINISH KARE 2685 PINK WAX lub FINISH KARE 1000P HI-TEMP to to ma sens,zgra się to razem?

problem jest że wszystko łapami będę działał bez maszyny, nigdy sam nie woskowałem, wosk chcę kupić tester 59ml domyślam się że spokojnie starczy tylko na ile? chodzi mi o to że jak będę wiedział czy na raz czy na 5 to mi ułatwi ile aplikować

lakier ma kolor curacao blue z fajną głębią chciał bym ten efekt utrwalić i że by brud się tak nie czepiał, a jak się czepi to że by łatwiej się zmywał :)

Początkowo zużywałem 50-60ml AIO na kombi typu V40, potem doszedłem do wprawy i wystarczy mi 30-40 ml, więc taka butla na sezon Ci wystarczy. Co do Finish Kare to nawet możesz nawet obydwa woski na siebie nałożyć, nawet producent to podaje na swojej stronie. 1000P i na to 2685, tylko trzeba trochę odczekać. Tester wosku jest bardzo wydajny, starczy myślę 4-5 razy na takie kombi. Jak już aplikator woskiem nasiąknie to jedziesz i jedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania:

 

1.Czym usunąć z felgi te czarne kropki smoły?

2.Na ramionach felg są takie podłużne ryski, są niewielkie ale jest ich gęsto. Na zdjęciu to dość słabo widać, czy sam wosk na to załatwi sprawę?

 

https://drive.google.com/file/d/0B24Txp ... sp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.