Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

W aucie mamy od jakiegoś czasu śmierdzi stęchlizną. Źródłem zapachu - tak się wydawało - był dywanik kierowcy. Uprałem go, dzisiaj odkurzyłem całe wnętrze, ale zapach dalej się utrzymuje. Przymierzam się do prania wszystkich dywaników i może części tapicerki.

 

Ale to pewnie nie wystarczy. Myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie zakup neutralizatora zapachów. I tu pytanie do Was - co jesteście mi w stanie polecić? Jak najtańsze, ale przede wszystkim skuteczne. Planuję tego użyć tylko do jednego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Znawca_Bigosu[/ref], też o tym myślałem, ale zostawię to na koniec, jak nic innego nie zadziała. Samochód ma w tym momencie dopiero 2,5 roku, jest zawsze garażowany, a problem z tym zapachem pojawił się jakoś pod koniec lata (tak, wiem, dawno temu, ale nie było sprzyjającego momentu, by coś z tym zadziałać :lol: ) - tak więc raczej warunki nie sprzyjały zagrzybieniu. Mimo wszystko biorę to pod uwagę.

 

I właśnie idąc tropem klimatyzacji znalazłem taki specyfik: https://sklep.motogo.pl/Nielsen-One-sho ... zacje-95ml

Ma to sens czy zdecydowanie oddać samochód w ręce specjalistów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktory bedzie lepszy.... :) tylko chodzi mi o Nielsen Brillance (1L) środek stworzony do pielęgnacji opon na bazie silikonu aaaaa Meguiar's Endurance Tire Gel (47mml) ... używał ktoś tych dwóch i ma porownanie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie wlasnie nad Nielsen Brillance a Megsem... megs ma moj kolega i jest oki ale nieslen tez ponoc daje rade .. ibad tu madry,, roznią sie chociażby iloscią Nielsen litr a Megs 473ml.... procz aplikatora do opon ,,, ludzie używają pędzla,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nielsen to po 1 deszczu robi papa i jak dla mnie wykończenie też bez szału a megs to wyglad i trwałość no i uwierz mi że jak potrafisz się obchodzić z ilością w nakładaniu produktu to megsem 473ml zrobisz więcej kompletów niż litrowym nielsenem jedyny plus na korzyść nielsena to łatwość aplikacji ale przez to pewnie że jest rzadki

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam zawsze nawoskowane felgi i myję rękawica neutralnym szamponem w zasadzie domywaja się wodą ale potem poprawiam rękawica.

Deironizery to raczej produkty do użycia raz na jakiś czas na niezabezpieczone koła lub kiedy nie radzimy sobie z zanieczyszczeniami zostaje wżarty pył z klocków to moje subiektywne zdanie jak zrobisz Twoja wola :)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz,maskujesz wszystko wokół. Będziesz pracować przy otwartych drzwiach wiec się postaraj ha ha.

Następnie nakładasz deox gel albo inny kisielowaty odrdzewiacz i spłukujesz go deironizerem takim jak do auta. To spłukujesz ciśnieniem z myjki suszysz, możesz poskrobać papierem ściernym, potem pędzelkiem malujesz podkładem reaktywnym bolla dwuskładnikowym cienko, potem na to czarny szpray i gotowe. Możesz na początek podczas mycia spryskać deiron. I zobaczyć efekt na ile gleboka to rdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.