Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Świeżutki, zdjęcie z dziś od kumpla, który to ogarnia. Odbiorę pewnie pod koniec tygodnia by na spokojnie wyschły i się lakier utwardził. Co do felg to proszkowo nie byłoby takiego efektu niestety, mimo, że trwałość powłoki byłaby większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pacjent to Opel Vectra C 2.0 Turbo 175 KM obecnie 240:) kolor srebrny Z157. Zafascynowała mnie pod każdym względem specjalistka "Justyna" więc i ja chociaż w 1 procencie chciałbym zrobić coś dla swojego auta. (chodzi mi tylko o zewnętrzne zabawy). Przeczytałem dużo tematów ale w większości ludzie bawią się z ciemnymi kolorami. Ja prosiłbym o podpowiedź w sferze budżetowej jakie produkty polecicie?

1. Pre wash

2.APC

3. Szampon

4. Glinka (auto nigdy nie glinkowane)

5. Cleaner (który usunie małe ryski) bo jest ich sporo oraz jakiś dobrze współpracujący wosk

6. Jakie pady do takiej delikatnej aplikacji i korekty cleanerem

Nie chcę bawić się jeszcze w korektę lakieru pastą, spróbuję cleanerem przy pomocy polerki rotacyjnej. Nauczę się podstaw to przejdę do past...

 

Będę bawić się wszystkim pierwszy raz więc proszę o rozsądne cenowo produkty.

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam maski lakierniczej do amatorskiej pracy, najlepiej komplet z filtrami, kasowo myślę że 100 zł starczy tylko jaki model wybrać ? Ktoś poleci coś ? I drugie pytanie czy Kobyłki co są na znanym portalu aukcyjnym za 50 zł czy coś za 2 sztuki są ok ? Bo potrzebuje zakupić sobie. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Shiny Garage fruit snow foam

2. APC od Excede

3. Szampon ADBL Cola

4.tu się nie wypowiem, bo zostuje g3 pro body prep

5. Prima Amigo

6. Royal Pads Finish Crown ( zielony )

 

 

Bardzo dziękuje za podpowiedzi.

Ile potrzebuje padów żeby zrobić cały samochód? Wystarczy jeden czy na zapas wziąć dwa? Co do glinki to też nie wiem czym się sugerować. Auto potrzebuje mocnego glinkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pacjent to Opel Vectra C 2.0 Turbo 175 KM obecnie 240:) kolor srebrny Z157. Zafascynowała mnie pod każdym względem specjalistka "Justyna" więc i ja chociaż w 1 procencie chciałbym zrobić coś dla swojego auta. (chodzi mi tylko o zewnętrzne zabawy). Przeczytałem dużo tematów ale w większości ludzie bawią się z ciemnymi kolorami. Ja prosiłbym o podpowiedź w sferze budżetowej jakie produkty polecicie?

1. Pre wash

2.APC

3. Szampon

4. Glinka (auto nigdy nie glinkowane)

5. Cleaner (który usunie małe ryski) bo jest ich sporo oraz jakiś dobrze współpracujący wosk

6. Jakie pady do takiej delikatnej aplikacji i korekty cleanerem

Nie chcę bawić się jeszcze w korektę lakieru pastą, spróbuję cleanerem przy pomocy polerki rotacyjnej. Nauczę się podstaw to przejdę do past...

 

Będę bawić się wszystkim pierwszy raz więc proszę o rozsądne cenowo produkty.

Z góry dziękuję

 

Ja ze swojej strony mogę polecić AutoGlym SRP jako cleaner - całkiem fajnie się nim pracuje, co prawda efekt widoczny jest dużo mocniej na ciemnym kolorze, ale pracowałem nim również na jasnym lakierze i efekt był zadowalający. Jeżeli chodzi o sferę budżetową jak to ująłeś to jest ok 25 - 30 zł tańszy od prima amigo. Co do APC polecam z Koch Chemie Green Star Apc - całkiem fajny pieniący się Apc można znaleść 1l. za ok 25zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Akcesoria i chemia już kupiona i potrzebuje uzyskać szybkiej odpowiedzi na kolejność działania, czy moja jest poprawna:

1. Płuczemy auto wodą pod ciśnieniem z grubszych zabrudzeń

2. Aktywna piana na auto (Shiny Garage Fruit Snow Foam Neutral )

3. Glinka (VALET pro ORANGE CLAY BAR 100G - VERY SOFT)

4. Cleaner (Shiny Garage Pure Paint Cleaner 250ml) + Shiny Garage owalny aplikator, tnący

5. Aktywna Piana na auto + pedzelkowanie z zewnątrz i nie wiem czy używać APC od ADBL ???

6. Mycie na dwa wiadra, szampon (Chemical Guys Mr. Pink 473ml)

7. Woskowanie(AUTO FINESSE ALL IN ONE TRIPPLE 250ML - CZYŚCI I ZABEZPIECZA WOSKIEM CARNAUBA )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

697190 poprawna

Raczej nie.

1. deironizator, tar&glue, piana

1.5 ewentualnie pędzelkowanie apc jeżeli będzie potrzeba

2. Umyć

3. Glinka

4. Umyć i wysuszyć

5. Jak bierzesz aio to cleaner raczej nie potrzebny.

 

Tak w ogóle to wziąłeś aplikator tnący do czystego cleanera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

697191 5. Jak bierzesz aio to cleaner raczej nie potrzebny.

 

Tylko dlatego chciałem cleaner, bo kładłem wcześniej sonax do czarnego na lakier a wyczytałem że lepiej pozbyć się starej chemi z auta.

 

697191 Tak w ogóle to wziąłeś aplikator tnący do czystego cleanera

Pomyłka :o

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ktoś kiedyś mazgnął Sonaxem Net-Shield na szybę jako nw ? poleży któryś miesiąc ? ewentualnie gyeon cure ? niestety budżet chwilowo nie styka na właściwą nw.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

697194 Tylko dlatego chciałem cleaner, bo kładłem wcześniej sonax do czarnego na lakier a wyczytałem że lepiej pozbyć się starej chemi z auta.

A jest po nim jeszcze jakiś ślad? To możesz psikać Apc powinien zjeść i glinka powinna też mu pomóc pójść sobie :D jeżeli to jest ten wosk koloryzujacy to patrz na glinkę czy nie syfi się szybko. Zagniataj często a "brudniejsze" części oderwij. Kiedyś dużo tego czegoś z wosku glinka mi ściągnęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

697201 A jest po nim jeszcze jakiś ślad? To możesz psikać Apc powinien zjeść i glinka powinna też mu pomóc pójść sobie :D jeżeli to jest ten wosk koloryzujacy to patrz na glinkę czy nie syfi się szybko. Zagniataj często a "brudniejsze" części oderwij. Kiedyś dużo tego czegoś z wosku glinka mi ściągnęła.

 

Wiec sprawdzę najpierw glinką, później ewentualnie APC - Apc nie będzie za mocnena lakier, czy trochę rozcieńczyć to z wodą?

Tak, to jest koloryzujący i trochę go zostało na aucie. Będziemy działać w weekend. Zamawiam właśnie VALETPRO CITRUS TAR & GLUE REMOVER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl jeszcze o jakimś deironizatorze jak nigdy nie było używane to tym bardziej przed glinkowaniem. APC raczej rozcieńczyć ale to zobacz w trakcie pracy. Rozrób mało i zacznij od 1:10 w razie czego możesz dolać koncentratu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Akcesoria i chemia już kupiona i potrzebuje uzyskać szybkiej odpowiedzi na kolejność działania, czy moja jest poprawna:

1. Płuczemy auto wodą pod ciśnieniem z grubszych zabrudzeń

2. Aktywna piana na auto (Shiny Garage Fruit Snow Foam Neutral )

3. Glinka (VALET pro ORANGE CLAY BAR 100G - VERY SOFT)

4. Cleaner (Shiny Garage Pure Paint Cleaner 250ml) + Shiny Garage owalny aplikator, tnący

5. Aktywna Piana na auto + pedzelkowanie z zewnątrz i nie wiem czy używać APC od ADBL ???

6. Mycie na dwa wiadra, szampon (Chemical Guys Mr. Pink 473ml)

7. Woskowanie(AUTO FINESSE ALL IN ONE TRIPPLE 250ML - CZYŚCI I ZABEZPIECZA WOSKIEM CARNAUBA )

 

Nie jest to poprawna, ani nawet bliska poprawności kolejność :)

 

1. deironizator, tar&glue, piana

1.5 ewentualnie pędzelkowanie apc jeżeli będzie potrzeba

2. Umyć

3. Glinka

4. Umyć i wysuszyć

5. Jak bierzesz aio to cleaner raczej nie potrzebny.

 

Tak w ogóle to wziąłeś aplikator tnący do czystego cleanera

 

Moim zdaniem lepiej, niemniej jednak pierw płuczemy auto wodą (już sporo syfu zleci) potem piana, znów płuczemy, myjemy na dwa wiadra, płuczemy, dopiero teraz tar&glue i inne ironxy (teraz bo jak auto jest czyste to łatwiej jest stwierdzić gdzie co siedzi a ewentualne przetarcie mikrofibrą nie zbierze syfu i nie porysuje nam lakieru) od razu można pędzelkować przy okazji, dalej płuczemy i dopiero teraz glinkujemy, znów myjemy, suszymy dokładnie i jedziemy cleanerem czy tam aio (z tego co widzę kupiłeś i cleaner i aio, osobiście użyłbym tylko aio), wosku nie masz więc na tym koniec, fajnie jednak byłoby coś na tego aio położyć i utrzymać ten efekt nieco dłużej.

 

Co do APC od ADBL nie miałem kontaktu jednak, z tego co czytałem nie ma przeciwskazań (odpowiednio rozrabiając) do użycia go na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.