Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@kursien zdecydowanie DM :) Płynu z SG nie miałem, ale GS mnie nie porwał. Wg mnie DM odparowuje szybciej od GS. GS ma zapach zwykłego płynu, niby jest jakaś nuta dodana ale mnie nie porywa. Warto w każdym razie dla własnego użytku dołożyć do DM. Jeśli myjesz szyby w autach klientów to wiadomo że wybierasz tańsze rozwiązania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AleX69 ale nie mam pomysłu na ten stempel. Mam drugi element materiału mam tak jakby na odbicie ale na naprawiamym elemencie jak szpachla świeża to się rozmazuje. Próbowałem z góry próbowałem bokiem i nic. 

Co do aliexpress jest u nas temat. Było kilka sprawdzonych mikrofibr co ludzie zamawiali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kecav widziałem właśnie to tylko pytanie czy to jest skuteczne. Próbowałem na szpachli zrobić wykalaczką strukturę ale nie wychodzi. Może na płynnej skórze jest możliwość. Jakiś nie jestem pewny czy to da rezultat taki jaki chce. Próbowałem na szpachle również nałożyć inny materiał ze strukturą tak jak by to odbić ale również nie wychodzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
30 minut temu, Balzac napisał:

Próbowałem na szpachli zrobić wykalaczką strukturę ale nie wychodzi. Może na płynnej skórze jest możliwość. Jakiś nie jestem pewny czy to da rezultat taki jaki chce. Próbowałem na szpachle również nałożyć inny materiał ze strukturą tak jak by to odbić ale również nie wychodzi 

Nie wiem co to znaczy, nie wychodzi ?. Myślę, że problem u Ciebie jest w tym, że np. rysujesz po szpachli wykałaczką, a wzór się zaciera. To samo przykładając np. kawałek innej skóry. Tak, jak to opisałem, to tego nie zrobisz. Ten materiał do kopiowania struktury jest taki, że do niego nie przywiera szpachla/płynna skóra. A należy to zrobić tak, że nakładasz szpachlę, na to kładziesz wcześniej wykonany kopier ze strukturą i wszystko ściskasz/dociskasz i czekasz kilka/kilkanaście minut, aż wyschnie. Po wyschnięciu ściągasz kopier i pod spodem jest odbita strukura.

Nie twierdzę, że robi się to bardzo łatwo, ale przy odrobinie wprawy, wszystko jest ok. Zawsze możesz zrobić próbę choćby na papierze. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, lukeu napisał:

Ile leży Fusso na cleanerze Softa Micro Liquid Compound bez wymywania IPĄ?

Średnio 125 dni przy myciu co 2 tygodnie na dwa wiadra. ;)

(jak ktoś ma dane z wymywaniem to niech też napisze :D )

Po wymyciu wynik może zmienić się na plus o jakieś 10%.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kursien jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się konkretną bańke płynu do szyb to od siebie moge Ci polecić
4detailer Classy Glass Cleaner 5L = 58 zł

Mam 500 ml i złego słowa nie mogę powiedzieć. Mega szybko odparowuje, nic się nie ciągnie, zapach nawet spoko no i cena ok :) 

Ale z drugiej strony u naszego partnera MRC obecnie bańka Glass Magica kosztuje teraz w promo 89 zł ;)  

Posiadam również wspomniany CarChem Clarity Glass Cleaner i jeśli kwestie finansowe nie są priorytetem to również warto go polecić. (5l =114 zł).
Z racji iż posiada cechy niewidzialnej wycieraczki, bardzo fajnie odpycha wodę i również jest bez problemowy w aplikacji. Jedyny minus to słaby zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Balzac napisał:

@kecav widziałem właśnie to tylko pytanie czy to jest skuteczne. Próbowałem na szpachli zrobić wykalaczką strukturę ale nie wychodzi. Może na płynnej skórze jest możliwość. Jakiś nie jestem pewny czy to da rezultat taki jaki chce. Próbowałem na szpachle również nałożyć inny materiał ze strukturą tak jak by to odbić ale również nie wychodzi 

Kiedyś się tym interesowałem i app ma taki zestaw do naprawy uszkodzeń tapicerki, ale cena wysoka. Lepiej poszukać speca który się w tym specjalizuje i zrobi to elegancko. Sama struktura to nie wszystko później trzeba to jeszcze polakierować i trafić z kolorem żeby to miało ręce i nogi. Żeby to dobrze wyszło to trzeba mieć trochę doświadczenia. Też lubię dłubać przy samochodach ,ale pewne żeczy lepiej oddać fachowcowi. Wyjdzie lepiej,szybciej i taniej. Chyba że zamierzasz się rozwijać w tym kierunku i świadczyć usługi naprawy tapicerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mozna polozyc na swiezo pomalowane proszkowo zaciski brembo zeby latwo sie je domywalo w przyszlosci bez mocnej chemii.

Mam unc v1 + v2 - nada sie czy jest cos odpowiedniejszego na zaciski ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.