Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@marcelus najlepiej XML2 T6-4C 4300-4500K. fajnie by było też trochę rozproszyć światło z niej stosując np kolimator 60*
chodź w fajnych pieniądzach tj ~ 30 zł na ali kupisz świetną czołówkę która moim zdaniem ma lepszy strumień światła ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @tomasns możesz poratować linkiem do tej czołówki? Może być na priv. XML2 T6-4C 4300-4500K na alledrogo za 119 zł plus kolimator wyjdzie w granicach 140-150 zł, rozumiem że poza czołówką z ali ciężko znaleźć coś przyzwoitego w mniejszych pieniądzach? Jak trzeba będzie to wole dopłacić i mieć coś porządniejszego :)

 

ps: sory zestaw z kolimatorem jest na alledrogo za 115 zł plus kw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Strus napisał:

A ręcznie się jest faktycznie tak wspaniale jak na filmach reklamowych? Nakładasz, czekasz, docierasz i jest pięknie ?

Na myjce zrobiłem testowo szybkę tak jak piszesz z nadzieją na "pieknie", ale zdziwienie naszlo po wytarciu. AG CGP nic nie tknelo z szyby tak zakamienionej, ze w nocy w deszczu nic nie było widać. Zwinąłem się pod dom i daliśmy sobie z CGP więcej uwagi, bo po tym jak zasychał po rozprowadzeniu, spryskiwałem jeszcze raz wodą i rozprowadzałem usilnie. Dopiero jak doschło drugim razem i po dotarciu ukazała sie czystość i przejrzystość. AG CGP dał radę nastoletniemu szczurowi, dopieściłem IPĄ i jest czyścioch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Strus napisał:

A ręcznie się jest faktycznie tak wspaniale jak na filmach reklamowych? Nakładasz, czekasz, docierasz i jest pięknie ?

Zalezy majster, bo jak są dojebane szyby od tego kamienia te takie waterspoty na szybach to co ty, trzeba się namachać, trochę po machać i po czekać az wyschnie, kup sobie malutki filczyk do polerowania szyb z 50mm 75mm ( nie pamiętam rozmiarówki ) i pracuj z nim bedzie kozak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tomasns napisał:

@marcelus najlepiej XML2 T6-4C 4300-4500K. fajnie by było też trochę rozproszyć światło z niej stosując np kolimator 60*
chodź w fajnych pieniądzach tj ~ 30 zł na ali kupisz świetną czołówkę która moim zdaniem ma lepszy strumień światła ;)

 

możesz podać przykładowe linki do ww rozwiązań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Convoy S2+ https://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Convoy-S2-Black-Cree-XML2-U2-1A-AMC7135-3-2-Group-3-5-Mode/1614309086.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.j4HrEF
kolimatory do wyboru https://www.aliexpress.com/item/LED-lens-for-CREE-XML-XML2-LED-60degree/1577614278.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.j4HrEF
latarka czołowa https://www.aliexpress.com/item/RU-3800LM-Cree-XM-L-T6-Led-Headlamp-Zoomable-Headlight-Waterproof-Head-Torch-flashlight-Head-lamp/32807540434.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.fHJXtb
 

wszystkie produkty przetestowane i sprawdzone więc można śmiało zamawiać
Convoy to dobra marka mam dwie S2+ i C8 i są mega

ww. latarki są zasilane ogniwem 18650 (do convoy wystarczą zwykłe bez zabezpieczenia ponieważ latarka ma wbudowane zabezpieczanie przed spadkiem napięcia ogniwa, ogniwa 18650 i inne nie znoszą totalnego wyładowania które je okropnie niszczy  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, radziu797 napisał:

Może mi ktoś powiedzieć jak rozcieńczacie IPA?? Na forach zagranicznych podają maksymalne stężenie 25 % i podkreślają żeby w żadnym wypadku nie pracować ipą 99% ? W jakim rozcieńczeniu pracujecie z IPA? 

50/50,a porysowac to nie od Ipy tylko raczej od pracy nia na niezbyt czystym lakierze ale to czymkolwiek można 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czym rozprowadzić żelowego Iron'a na umytej karoserii, aby wzruszyć brud? Nie mam pomysłu, aplikator?
2. Nanolex EX (odtłuszczacz przed powłoką) sprawdzi się przed woskiem zamiast IPy lepiej, czy gorzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Malwin41 napisał:

@menior moje odczucie bylo ze to jednak IPA. Po Wipe Out ten efekt nie wystepowal tak samo jak po ipie 1:3 albo 1:4.

Malwin,sama IPA nie mogła Ci porysowac,mogła co najwyżej odkryć mikro rysy które wcześniej były przykryte jakimś wypelnaczem znajdującym się w produktach typu woski/glaze i po prostu to wymyles i odsloniles prawdziwy stan lakieru

4 minuty temu, sT3VE napisał:

1. Czym rozprowadzić żelowego Iron'a na umytej karoserii, aby wzruszyć brud? Nie mam pomysłu, aplikator?
2. Nanolex EX (odtłuszczacz przed powłoką) sprawdzi się przed woskiem zamiast IPy lepiej, czy gorzej?

1.Zielona tuge po prostu psikam na czysty suchy lakier i czasami pomagam pędzelkiem w niektórych punktach jeśli jest taka potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
48 minut temu, radziu797 napisał:

Może mi ktoś powiedzieć jak rozcieńczacie IPA?? Na forach zagranicznych podają maksymalne stężenie 25 % i podkreślają żeby w żadnym wypadku nie pracować ipą 99% ? W jakim rozcieńczeniu pracujecie z IPA? 

Doczytaj jeszcze ten dzial, rozjaśni kilka dodatkowych punktów.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie planuję zakup baniaka 5l płynu do szyb i mam trzy propozycję i proszę o pomoc, bo na testach każdy dobrze działa, a wybrać trzeba :)  Więc patrząc na swoje doświadczenia/odczucia jeśli mieliście akurat jedne i drugie to co byście wybrali : 

  • Detailer’s Magic Glass Magic  103zl / 5litrów   
  • Good Stuff Glass Cleaner Falcon’s Eye 57zl / 5litrów 

  • Shiny Garage Perfect Glass Cleaner 55zl / 5litrów 

Jak widać DM wychodzi 2 razy drożej a według testów na forum wygrywa zapachem i wynikiem mycia. Natomiast GS także ma bardzo ładny zapach i także dobrze domywa...
SG obecnie kończę - złego słowa nie mogę powiedzieć, ale jakoś nie czuję nic ciekawego podczas użytkowania. Tak samo Nielsen Blue Window też mnie nie porywa... 

Ze względów ekonomicznych wybrał bym GS, ale korci DM gdyż jak już biorę baniak to i cena DM nie jest tak zła (biorąc pod uwagę porównanie z ceną 0.5l butelki)

Pomożecie ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kursien napisał:
  • Detailer’s Magic Glass Magic  103zl / 5litrów   
  • Good Stuff Glass Cleaner Falcon’s Eye 57zl / 5litrów

Mam, w zasadzie mialem, ten sam dylemat jak ty. 

Mam obydwa plyny i z obydwoma swietnie się pracuje. Dobrze domywają i kazdy fajnie pachnie. Nic złego o nich powiedzieć nie mogę. 

Miałbym siano, to bralbym DM, a że z tym różnie bywa, to będę brał GS. Poczekam tylko jeszcze na jakieś fajne wiosenne promocje 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jakoś DetailersMagic poza zapachem nie przypadł do gustu... Lekko się mazał. Wcześniej używałem do szyb CarChem, które jakby odparowywał natychmiastowo po przetarciu pozostawiając szybę mega czystą. Dodatkowo zostawiając lekką hydrofobowość. Ja bym dorzucił dychę i brał baniak 5l CarChem Clarity Glass Cleaner ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak płyn od @Good Stuffw niczym nie odstaje od płynu @Detailer's Magic. To co różni to zapachy, oba Glass cleanera bardzo fajne, dobrze czyszcza szybę i nie pozostawiają mazów. GS przerobiłem ok 2l i złego słowa nie mogę powiedzieć :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.