Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zrobić onestep na czarnej Hondzie ufo(z tego co wyczytałem lakier miękki jak to Hondowski), raczej ma drobne rysy i zmatowienie od mycia, miejscami zdarzy się jakaś głębsza ale głównie widać, że auto zmęczone myciem na myjniach automatycznych.

1-Mam pastę sonax perfect finish i pady nat żółty i czarny - który będzie lepszy? Czy na czarnym i tej paście dam radę zrobić onestep? Czy lepiej używać żółtego i jednak wykańczać jeszcze czarnym? Nie będzie to stricte onstep ale może efekt lepszy?

2-Oprócz tego - czy tą pastą mogę polerować słupki drzwi (plastik) i klosze lamp tylnych?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że nie znam się na powłokach mam takie pytanie czym różni się powłoka ceramiczna od powłoki szklanej ? Czy to to samo jest ?

I czy ktoś może coś powiedzieć o powłoce HBC Glass Coat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2018 o 06:46, Gold_Car napisał:

Panowie czy w pudełku Soft99 Fusso Coat Mirror Shine 
jest aplikator ?

Jest mała, ale dosyć delikatna mikrofibra do nakładania, produkt szybko odparowuje i trzeba go jak najszybciej dotrzeć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2018 o 09:03, Hep napisał:

Planuję zrobić onestep na czarnej Hondzie ufo(z tego co wyczytałem lakier miękki jak to Hondowski), raczej ma drobne rysy i zmatowienie od mycia, miejscami zdarzy się jakaś głębsza ale głównie widać, że auto zmęczone myciem na myjniach automatycznych.

1-Mam pastę sonax perfect finish i pady nat żółty i czarny - który będzie lepszy? Czy na czarnym i tej paście dam radę zrobić onestep? Czy lepiej używać żółtego i jednak wykańczać jeszcze czarnym? Nie będzie to stricte onstep ale może efekt lepszy?

2-Oprócz tego - czy tą pastą mogę polerować słupki drzwi (plastik) i klosze lamp tylnych?

Z góry dzięki.

Ponawiam pytanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hep

1. One step zależy od stanu lakieru. Tutaj regulujesz ścieralność gąbkami ( raczej nie futro, bo zostawi haze i musisz to poprawić - to już nie one step). Więc czasami będzie to Perfect Finish na czarnym, niebieskim, a czasem na zółtym padzie polishowym. Sprawdź u siebie jaka konfiguracja najlepiej Ci pasuje, przecież to jest 10 min roboty.

2. Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.