Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, YOBACK napisał:

Jaki polecacie środek do plastików pod maską, żeby wykońćzenie było matowe?

Jak nie chcesz się bawić w 5l bańki to Instant Tyre Dressing lub Vinyl Care. Można aplikować na mokro... i dotrzeć.

19 minut temu, rapmen93 napisał:

To wybierz je;) wg mnie pasty Sonaxa to obecnie najlepsze pasty na rynku.

Lepiej brzmi - jedne z lepszych. Koch i Angel też dają radę.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Golf IV z 2000 r. Lakier czarny LC9Z. Wiadomo, że to stary samochód i lakier po tylu latach nie wygląda już jak nowy. Czym najlepiej go odświeżyć i zabezpieczyć ? Cały lakier posiada mikrorysy widoczne w słońcu lub pod światło, być może z myjni automatycznych. Poza tym nie ma żadnych głębszych rys. Chciałbym się dowiedzieć jaką pastę polerską wybrać, wosk i ewentualnie inne rzeczy które będą mi potrzebne, do tego zabiegu. Nie mam żadnej maszynki. Chciałbym wykonać wszystko ręcznie. Proszę o pomoc. 

  • Zły 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, locarno napisał:

Witam. Posiadam Golf IV z 2000 r. Lakier czarny LC9Z. Wiadomo, że to stary samochód i lakier po tylu latach nie wygląda już jak nowy. Czym najlepiej go odświeżyć i zabezpieczyć ? Cały lakier posiada mikrorysy widoczne w słońcu lub pod światło, być może z myjni automatycznych. Poza tym nie ma żadnych głębszych rys. Chciałbym się dowiedzieć jaką pastę polerską wybrać, wosk i ewentualnie inne rzeczy które będą mi potrzebne, do tego zabiegu. Nie mam żadnej maszynki. Chciałbym wykonać wszystko ręcznie. Proszę o pomoc. 

Jak z myjni to raczej ręcznie dużo nie zdziałasz.  Głębsze rysy to ciężko papierem ściernym usunąć a co dopiero maszyną.
Pewnie masz swirle. Jak chcesz ręcznie to Ultimate Compound od Megsa lub zatuszuj jakimś produktem typu AIO np. Autoglym SRP lub Valet Pro Achilles.

Bez inspekcji lakieru i zdjęcia nikt tu Ci nic nie doradzi, ale najlepiej zacząć od czytania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2018 o 13:30, Grzechu23 napisał:

Tak, sprawdzona kombinacja.

Dzięki za pomoc Wyszło nie źle natomiast nie ściągnąłem kochem wszystkiego. Wosk zrobił resztę roboty więc ogólnie jestem zadowolony.

Jeśli chodzi o samą pastę bardzo wszystkim polecam. Fajnie wyciąga kolor 😊

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@locarno do golfa bez maszyny to nie podchodź. Ja swojego obleciałem DA 8mm one stepem na padzie żółtym nata i sonax ex04-06 i efekt mnie nie zadowolił, błyszczy się to fakt ale w ostrym słońcu albo pod ledem widać jeszcze delikatne swirle. Na lakier VW dwa etapy maszynowo to minimum i albo DA 15-21mm lub rotacja. Mamy plan jeszcze raz podejść do lakieru VW passata z DA 8mm i zacząć od futra a potem skończyć na kombinacji z golfa. 

DSC_0021.jpg

29177333_1720376561360362_8204243148679938048_o.jpg

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Grzechu23 napisał:

@marsel1987 poznałem foty golfa z fb.

Jak tam siedzi nowość House Of Wax - Sapphire?
Masz foto jakiś kropelek? Trwałość?

Dwa tygodnie minęły i były dwa mycia. Po pierwszym myciu powróciła zima, sól i wosk Sapphire osłabł bardziej niż valetpro beading marvellous który miałem przez 2 miesiące w zimowych warunkach. Śliskość i zrzut wody trochę osłabły, ale będzie dla niego druga szansa ponieważ pierwszy raz położyłem go na lakier po prostu po dokładnym myciu na pozostałości qd, a valetpro był położony zaraz po korekcie na jałowy lakier.

Mam filmik z efektem hydrofobowości tylko z telefonu lekko słabej jakości ale coś widać

https://youtu.be/e2sxMtLJZXo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie, kiedyś testowaliśmy to na zakrętach jest bardzo wesoło - co prawda dressing szybko umiera, ale i tak nie polecam. Natomiast w motocyklówce generalnie nie wolno używać nawet na ścianę boczną, już widziałem takiego czarodzieja co zaliczył szlifa na czernidle :mrgreen: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marsel1987 napisał:

Dwa tygodnie minęły i były dwa mycia. Po pierwszym myciu powróciła zima, sól i wosk Sapphire osłabł bardziej niż valetpro beading marvellous który miałem przez 2 miesiące w zimowych warunkach. Śliskość i zrzut wody trochę osłabły, ale będzie dla niego druga szansa ponieważ pierwszy raz położyłem go na lakier po prostu po dokładnym myciu na pozostałości qd, a valetpro był położony zaraz po korekcie na jałowy lakier.

Mam filmik z efektem hydrofobowości tylko z telefonu lekko słabej jakości ale coś widać

https://youtu.be/e2sxMtLJZXo

Dzięki za info.
Po filmie widać super odpychanie wody, kropelki baardzo obiecujące. No i przekonuje mnie te 40% carnauby.

Tylko kurnia az 300 g wosku...eh :/ Szkoda ze firma nie poszła w stronę domowych detailerów i nie wypuściła coś max do 100g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ziomson Z polskich producentów wydaje mi się ze nie. Używałem ostatnio Shiniego Qd do wnętrza i troszkę mnie rozczarował. Jakoś bardziej tepo mi się nim pracowało. Oczywiście zrobił to co do niego należało ale nie oczyszcza Tak jak jego odpowiednik z Firmy Adbl. A z zagranicznych. Bardzo dużo fajnych opinii na Auto Finesse Spiritz. Podobny zapach do pierwszej wersji od adbl. Jest jeszcze Surf City Garage Dash Away.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, smerf91 napisał:

Panowie co będzie lepsze na rotację: Sonax Perfect Finish czy  Sonax  EX 04-06?

Sonax perfect finish to pasta na rotacje 

 

Oczywiscie jak uzyjesz ex 0406 to maszyna ci sie nie popsuje i to i to jest pasta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.