Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@MarekMasa jeśli masz karchera do prania to spokojnie zrobisz to sam, a i kasa w kieszeni zostanie :good: Po to w ostatnim etapie odsysasz dergent z brudem z nieprzemoczonej tapicerki, żeby właśnie brud już nie wychodził. Nie ma się czego bać.

 

@Piter80 próbowałeś autoglym car glass polish na aplikatorze z mikrofibry?

A na szybko spróbowałbym punktowo zwykłym rozpuszczalnikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, paperson napisał:

@MarekMasa jeśli masz karchera do prania to spokojnie zrobisz to sam, a i kasa w kieszeni zostanie :good: Po to w ostatnim etapie odsysasz dergent z brudem z nieprzemoczonej tapicerki, żeby właśnie brud już nie wychodził. Nie ma się czego bać.

 

@Piter80 próbowałeś autoglym car glass polish na aplikatorze z mikrofibry?

A na szybko spróbowałbym punktowo zwykłym rozpuszczalnikiem :)

Próbowałem tylko apc i płynem do szyb.Spróbuje rozpuszczalnikiem.Dzieki za rade👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję szybkiej porady ponieważ chcę zamówić odkurzacz. Na forum nie ma prawie nic o budżetowych ale może ktoś podpowie. Ma służyć do prania aut w rodzinie.
Najbardziej mnie interesuje hyundai vc5750, koszt 560zl.
Jest jeszcze lavor GBP 20, karcher se 4001 i jakieś i Zelmer Aquawelt Plus ale te to już koszt ponad 700zl.

Zdaje sobie sprawę że to amatorskie ale czy da radę dobrać brudna jasna tapicerke i zaraz nie padnie tako hyundai?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rustin napisał:

Potrzebuję szybkiej porady ponieważ chcę zamówić odkurzacz. Na forum nie ma prawie nic o budżetowych ale może ktoś podpowie. Ma służyć do prania aut w rodzinie.
Najbardziej mnie interesuje hyundai vc5750, koszt 560zl.
Jest jeszcze lavor GBP 20, karcher se 4001 i jakieś i Zelmer Aquawelt Plus ale te to już koszt ponad 700zl.

Zdaje sobie sprawę że to amatorskie ale czy da radę dobrać brudna jasna tapicerke i zaraz nie padnie tako hyundai?

Ja mam tego hyundai'a. Trochę za głośny, ale daje rade. Najważniejsza jest chemia a przede wszystkim prespray. Ja niestety mam jeszcze kupe prespraya od ADBL który sie pieni, co powoduje że odkurzacz zaciągał troszkę wodę na zewnątrz z tej piany. Dlatego musze poszukac czegoś na rynku co ograniczy ta piane... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego hyundai'a. Trochę za głośny, ale daje rade. Najważniejsza jest chemia a przede wszystkim prespray. Ja niestety mam jeszcze kupe prespraya od ADBL który sie pieni, co powoduje że odkurzacz zaciągał troszkę wodę na zewnątrz z tej piany. Dlatego musze poszukac czegoś na rynku co ograniczy ta piane...
A używanie Nielsen nap low jako prespray a środka K2 tornado do prania?
Masz porównanie do innych odkurzaczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ja szukałem odkurzacza tylko do użytku własnego. Każdemu kto chce coś do amatorskiego prania polecam jak najbardziej. A podstawa to dobra chemia. To ona przecież rozpuszcza brud, a odkurzacz ją tylko wypłukuje/wyciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rustin napisał:

A używanie Nielsen nap low jako prespray a środka K2 tornado do prania?
Masz porównanie do innych odkurzaczy?

Mam Nielsena i polecam, nic się nie pieni i ładnie wyciąga 😇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rustin napisał:
6 godzin temu, sT3VE napisał:
Mam Nielsena i polecam, nic się nie pieni i ładnie wyciąga emoji56.png

Używasz Nielsena z odkurzaczem piorącym?

Tak jest, z Puzzi 8/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, alexander.p napisał:

wipe out a zmywacz silikonowy ? różnice?

wipe out to mieszanka różnych rozpuszczalników takich jak zmywacz silikonowy, ipa, nafta itp co może skutkować lepszy wymywaniem pasty jeżeli jej fillery to nie tylko związki silikonowe

5 godzin temu, rustin napisał:

Nielsen jak prespray a do odkurzacza co wlewasz?

za pewne zimną wode, bądź nielsena w stężeniu 1:60

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, rustin napisał:

Gdybyś mógł wyjaśnić.
Prespray czyli z opryskiwacza aplikujemy np Nielsena. Po chwili używamy odkurzacza piorącego z sama woda zimna?

no tak oprysk ciepłym nielsenem, po wtarciu i odczekaniu odsysanie odkurzaczem z ekstrackają albo czystą wodą do płukania albo nielsenem w stezeniu 1:60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.