Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Czy robił ktoś z Was taki kociołek..sg snow foam 50ml + 25ml prickborta + 25ml adbl vampire i to wszystko do ręcznej pianownicy ? Miałem tak zasyfione auto, że chyba nigdy tak nie miałem..musiałem się dzisiaj bezdotykiem ratować i coś takiego sobie namieszałem. Wprawdzie trochę czasu na myjni spędziłem ale nawet całkiem dobrze domyło..tylko zauważyłem, że pompka w opryskiwaczu jakoś ciężej działała..nie wiem czy to od składu czy od tem - 2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wojtecki napisał:

Czy robił ktoś z Was taki kociołek..sg snow foam 50ml + 25ml prickborta + 25ml adbl vampire i to wszystko do ręcznej pianownicy ? Miałem tak zasyfione auto, że chyba nigdy tak nie miałem..musiałem się dzisiaj bezdotykiem ratować i coś takiego sobie namieszałem. Wprawdzie trochę czasu na myjni spędziłem ale nawet całkiem dobrze domyło..tylko zauważyłem, że pompka w opryskiwaczu jakoś ciężej działała..nie wiem czy to od składu czy od tem - 2.

 

Nie ma to sensu prickbort wraz z wodą, przestał działac i nie robił nic.
Lepiej podlać prickborte poczekac 5 minut podlac vampire 5 minut podlać pianą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Gozdziu23 napisał:

Nie ma to sensu prickbort wraz z wodą, przestał działac i nie robił nic.
Lepiej podlać prickborte poczekac 5 minut podlac vampire 5 minut podlać pianą

Takie pryskanie deironem na warstwe pricka nie osłabia deirona? Nie powinno sie każdego oprysku robic oddzielnie na suchy lakier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damiano2007 
Według takiej najbardziej dokładnej "instrukcji" mycia samochodu powinno się każdy z tych dwóch preparatów kłaść osobno na suchy lakier najlepiej.
Jeżeli auto nie jest mega szczurem i jest czyszczone regularnie to nie ma żadnych przeciwwskazań żeby zrobić taką kanapkę czyli prick, następnie deiron a potem aktywna piana i spłukać to wszystko. Przy zadbanych autach jest to oszczędność czasu po prostu a robi co ma robić.
Przy szczurach to czasami 2 warstwy pricka i 2 warstwy deirona mogą nie dać rady ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, menior napisał:

No napewno dłużej niż miesiąc trzyma :( może Ci się po prostu zapchal,a jak nie to źle nałożony lub myty czymś agresywnym @kondziukret 

Zapchał ? A czym odetkac ? Myje piana adbl yeti plus adbl szampon o naturalnym pH 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktory collie ? 476s ? Powinien siedziec kilka razy dluzej niz miesiac. Jak kladles ? Co stosowales ? Jak wygladal proces mycia na dwa wiadra (jakie srodki) ?

Edit: jakie stezenie yeti ? Piana z PA czy reczna pianownica ?

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kondziukret napisał:

Zapchał ? A czym odetkac ? Myje piana adbl yeti plus adbl szampon o naturalnym pH 

 

Umyj tak porządnie na 2 wiadra,zwiększając nieco dawkę szamponu,jeśli to nie pomoże to znaczy że przy zakładaniu coś sknociles :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Panowie po pierwsze to jedna wielka nie wiadoma, jak na razie. Jaki lakier czy cos z nim było robione jakies odsmalanie jakis derion glinka itd to wszytsko ma wpływ na sam wosk

mogł kolega położyć na auto tylko umyte to wtedy poleży właśnie miesiąc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Zdroja0 napisał:

Tylko jak mamy szczura to opłaca się lać dwie warstwy deironizerem i dwie warstwy pricka?

Nie lepiej jakieś APC albo mocniejsza chemia. A potem deironizer i Prickbort oddzielnie?

Na auto zasyfione to piana aktywna na pierwszy ogień u mnie idzie, później jakiś szampon odtluszczający i dopiero później osuszanie takie szybkie, tar/glue pare minut, osuszanie j.w. i deiron.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w maju tamtego roku kładłem własnie swój pierwszy wosk, był to Collinite 476s. Wtedy tylko było mycie z APC + glinka VP zółta. Potem IPA 50/50 i wosk. Wosk po półtora miesiąca już umierał. Byłem bardzo zniesmaczony i szukałem rozwiązania

Teraz na zime wleciała deironizacja D-TOX, T&G, glinkowanie i siedzi jak tralala od 10 listopada. Doły co drzwi co prawda zjedzone od soli. Wspomogłem ostatnio SSW i jest bajka. 

Przygotowanie lakieru ma DUŻE znaczenie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, SylPio napisał:

Ktory collie ? 476s ? Powinien siedziec kilka razy dluzej niz miesiac. Jak kladles ? Co stosowales ? Jak wygladal proces mycia na dwa wiadra (jakie srodki) ?

Edit: jakie stezenie yeti ? Piana z PA czy reczna pianownica ?

 Collinite 476s , auto umyte na dwa wiadra , detox , glinka , ipa i wosk , fakt ze nakładalem w zimnym garażu i to moglo miec wplyw duzy na twarlosc lecz jak kolega nizej wspomniał ze z drzwi mu juz zjadlo po 1,5 miesiąca to ja sie glownie drzwiami sugerowalem wiec mysle ze w tym problem ( sol na drogach itp ) 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lezalo cos na aucie przed procesem ? Jakies LSP ?
Pamietaj ipa to nie cleaner... choc pewnie wyczytales na forum, ze collie mozna klasc na jalowy lakier. Po samej ipie to raczej taki jalowy nie bedzie. Kladles w zimnym garazu... tzn. ? Jaka temperatura ?

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałbym się trochę pobawić - hobbystycznie - maszyna DA, macie jakieś typowe zestawy treningowe na karoserie?

nie chce odrazy robić jakiejś korekty, ale nanieść jakiś sealant lub aio

mam na myśli pady i chemie jakiej lajkonik może użyć by nie popsuć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.