Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, mrsjackdan napisał:

Ja bym to oczyscił do gołej blachy, potem epoksyd, i normalna procedura lakierowania, zrobić raz a porządnie i zapomnieć, odcięcie możesz zrobić na załamaniu, a po drugie nie będzie do widoczne bo jest to element raczej schowany. Lepiej przed zimą to ogarnąć, bo jak sól w to wejdzie to amen w pacierzu :roll:

Etam. Miałem w Citroenie gorsze i poszło tylko w obręb uszkodzenia. Fakt, że francuski ocynk jest raczej solidny.

33 minuty temu, Domel napisał:

załamka.

znalazłem uszczerbek. Chyba już rdza wlazła :(

Czym to zabezpieczyć ? Myslałem, żeby mazać APP R-stop i na to zaprawka.

Co myśliscie ?

Może być. Ja takie rzeczy podmalowuję Miparoxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałbym ponowić pytanie dot. Pasty na One Step'a dla początkującego w korekcie. Otóż jaką pastę wybrać Pod maszyne rotacyjną K2 oraz pad na talerze 125mm BOLL'a i 75mm Flexipads. Sprawdzam i się zastanawiam nad Menzerna FF3000 ? albo Sonax Profiline Perfect Finish 04-06 + Koch Chemie hoglanz Antihologram. Czy sama Menzerna da radę usunwać mikroryski + dobry połysk i bez hologramów ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Alfa47 napisał:

Panowie, chciałbym ponowić pytanie dot. Pasty na One Step'a dla początkującego w korekcie. Otóż jaką pastę wybrać Pod maszyne rotacyjną K2 oraz pad na talerze 125mm BOLL'a i 75mm Flexipads. Sprawdzam i się zastanawiam nad Menzerna FF3000 ? albo Sonax Profiline Perfect Finish 04-06 + Koch Chemie hoglanz Antihologram. Czy sama Menzerna da radę usunwać mikroryski + dobry połysk i bez hologramów ? 

W prawdzie ex, ale produkt mocno zbliżony do perfect fnisha.

A poniżej ogólnie o zabawie rotacją:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SylPio napisał:

Jeśli zwykle shampoo to nie ruszysz nawet SSW. Jeśli co tydzień lecisz na dwa kubły i nakladasz SSW to nie ma takiej potrzeby bo SSW jeszcze siedzi... Szkoda produktu.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

No to jak mam umyc samochod zeby znowu byl lsniacy bez nakladania SSW? :) Masz racje szkoda produktu lecz po umyciu na dwa wiadra nie blyszczy sie tak jak po nalozeniu mikofibrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Panowie pytanko co do foli ochronnej na Lampy w aucie . Jaka byscie polecali ?? Xpel raczej nie do dostania dla przecietnego kowalskiego wiec moze ktos kladl cos dobrego na zabezpieczenie lamp ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ghost napisał:

 

A poniżej ogólnie o zabawie rotacją:

 

Kilka kropek pasty na futrze na początek pracy zamiast dokładnego rozprowadzenia cienkiej warstwy po całej powierzchni futra? Szczerze, trochę słabo, jeśli już tworzyć filmy instruktażowe i czepiać się szczegółów :) Lepsza instrukcja:

15 minut temu, BiałyGTi napisał:

Panowie pytanko co do foli ochronnej na Lampy w aucie . Jaka byscie polecali ?? Xpel raczej nie do dostania dla przecietnego kowalskiego wiec moze ktos kladl cos dobrego na zabezpieczenie lamp ?? 

3M Scotchgard, chociaż fanem folii nie jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie na menzerna 3in1 jakiego pada 135mm i 80mm wybrać?  Chodzi mi o coś z royal pads i nat.
Na twoim miejscu Menzerna 3800 czarny Nat jak za słabo to Menzerna 2500 średni Nat wykonczysz 3800.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Poleruje ranty w moich felgach, ale zostają mi nieładne rysy po zaświeceniu latarką. Papiery jakich użyłem: 80, 120, 220, 320, na mokro: 400, 500, 600, 800, 1000, 1200, 1500, 2000, 2500. Z pastami kombinowałem i efekt za każdym razem podobny, był autosol na bawełnianym krążku albo zielona/niebieska kostka na filcu. Chciałbym, żeby było idealnie, dlatego zabrałem się już a nie na ostatnią chwile w kwietniu :D

 kN0Dink.jpg

UAqgK20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrzysztofM A jak z tą paste Menzerny 3in1 ? Słabiej to wyjdzie niż na 3800 ? bo chce tylko jedną pastę kupić bo nie chcę wydawać kupe kasy.

Oraz chciabym się dopytać o talerz 75mm Flexipadsa bo mają w motogo dwa Soft i UltraSoft 25mm o 8zł droższy teraz to który lepiej wybrać? 

Także co polecacie do tego one stepa ? 

Maszyna K2 masner,Talerz 125mm BOLL, talerz 75mm Flexipads

Zestaw: Pasta-Menzerna 3in1, Pad - Royal Pads Royal One step Pad Polishing 135mm, NAT Czerwona średnio miękka gąbka polerska 80mm do miejsc z załamaniami itd. Wiadomka

Zestaw nr.2 Menzerna 3800, NATCzarną miękka 135mm, Royal Pads Royal One step Pad Polishing 80mm Seria Pro - Chyba ta jest pod rotację ? 

Jeśli ktoś mi podpowie będę naprawdę wdzięczny :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, maro112 napisał:

Nie dawno pierwszy raz robiłem dekontaminację i woskowanie auta. Czy to normalne, że nawet kilka godzin po deszczu na samochodzie i na szybach (również siedzi NW) ciągle są krople wody a na brudasie niemytym całe lata żadnej wody nie ma?

Tak to normalne. I to właśnie jedna z wad nawoskowanego auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=21692]KrzysztofM[/mention] A jak z tą paste Menzerny 3in1 ? Słabiej to wyjdzie niż na 3800 ? bo chce tylko jedną pastę kupić bo nie chcę wydawać kupe kasy.
Oraz chciabym się dopytać o talerz 75mm Flexipadsa bo mają w motogo dwa Soft i UltraSoft 25mm o 8zł droższy teraz to który lepiej wybrać? 
Także co polecacie do tego one stepa ? 
Maszyna K2 masner,Talerz 125mm BOLL, talerz 75mm Flexipads
Zestaw: Pasta-Menzerna 3in1, Pad - Royal Pads Royal One step Pad Polishing 135mm, NAT Czerwona średnio miękka gąbka polerska 80mm do miejsc z załamaniami itd. Wiadomka
Zestaw nr.2 Menzerna 3800, NATCzarną miękka 135mm, Royal Pads Royal One step Pad Polishing 80mm Seria Pro - Chyba ta jest pod rotację ? 
Jeśli ktoś mi podpowie będę naprawdę wdzięczny  
Nie używałem 3in1 więc nie pomogę postawilbym na Menzerne 3800 miękki pad firma nie ma znaczenia i pad 80 mm miękki. Jak będą słabe efekty to spokojnie możesz zejść niżej na 2500. Niestety przy korekcie często trzeba kombinować z pastami i padami. Pamiętaj że na niektórych lakierach wykończenia na rotacji może być trudne

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fredi88 napisał:

Tak to normalne. I to właśnie jedna z wad nawoskowanego auta :)

Czemu wad? Ja to traktuję jako zaletę. Wiem w ten sposób, że woda razem z różnymi szkodliwymi rzeczami jest separowana od lakieru, czyli on ma ochronę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na zwykłym aucie nie widać centek po wyschnięciu, a nawoskowane wygląda jak pantera. Dlatego twierdzę że to wada. Myje się łatwiej, brud nie przywiera ale jak lekko popada i do tego jest wietrznie to auto wygląda nieciekawie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Fredi88 napisał:

Ale na zwykłym aucie nie widać centek po wyschnięciu, a nawoskowane wygląda jak pantera. Dlatego twierdzę że to wada. Myje się łatwiej, brud nie przywiera ale jak lekko popada i do tego jest wietrznie to auto wygląda nieciekawie.

Ja wolę równe centki, aniżeli nieregularne plamy i zacieki, które występują przy braku zabezpieczenia. :D I fakt, że te centki schodzą wodą pod ciśnieniem, a nie tylko przy myciu dotykowym. ;) Po prostu nie zgadzam się z rozpatrywaniem tego w kategoriach wad (zalet w zasadzie też - to raczej neutralna cecha, moim zdaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest neutralna cecha, auto wygląda gorzej przy lekkim kurzu niż niezabezpieczone bo brud osiada tam równomiernie a tu wchodzi w krople. Ale pogodzony jestem już z twoim odmiennym zdaniem na każdy temat. Z mojej strony tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sie ktoś wypowiedzieć na temat interfejsów diagnostycznych do VW i BMW z firmy viaken ? 

Chodzimi konkret o te, bo chcę sobie zamówić :) Czy warto sobie tym głowę zawracać :)

 BMW -  https://viaken.pl/sklep.php?lang=pl&prodid=627 

VAG - https://viaken.pl/sklep.php?lang=pl&prodid=103

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Kwazar Venus Super Foamer? Wiem, że w oryginale nie robi szału, ale już wkładką glorii by mi odpowiadało. Jak z wytrzymałością itp.? Czy może lepiej Marolexa Axel'a wziąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.