Skocz do zawartości

Prosimy wyłączyć Adblock'a, nasze forum korzysta jedynie z reklam statycznych. 

Firmy zainteresowane reklamą na forum Kosmetyka Aut zapraszamy do zapoznania się z tematem w poniższym linku.

Partnerzy forum - zasady współpracy.

maro112

Użytkownik
 • Zawartość

  28
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralna

O maro112

 1. Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 6

  Dzięki za odpowiedzi. Jako, że kładłem pierwszy raz wosk/NW to dzisiaj po nocce (-6 stopni) od razu zauważyłem, że cały samochód nie jest w typowym szronie, tylko tak jakby ten szron się tak ładnie skrystalizował. Czy to właśnie efekt cholernie czystego lakieru/wosku czy jakiś ewenement?
 2. Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 6

  a czy warstwowanie NW potęguję ją czy bezsens?
 3. Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 6

  Dziś nałożyłem rainX. Czy gdy już po 2-3 godzinach od zaaplikowania NW temperatura była minusowa (teraz -3.5) to coś się jej stanie?
 4. Czym czyścicie i wycieracie szyby ?

  A czy ktoś z was myję szyby Poorboy's world professional polish? To jedyny cleaner jaki mam więc pytam.
 5. Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 6

  Czy aplikator gąbkowy nadaje się do nakładania rainX? Oraz, czy przefarbowane (po praniu) inne aplikatory nadają się do dalszego użytku?
 6. Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 6

  Około godziny 16.30 skończyłem kłaść pierwszą warstwę colli 476. Samochód garażowany a w garażu około ~10 stopni. Czy jutro od samego rana można się brać za kładzenie drugiej warstwy?
 7. Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 6

  Też myślałem w pierwszej chwili, że lepiej jednak szamponem na dwa wiadra bo IPA to mi zeżre to co cleaner dał. Może jeszcze ktoś się wypowie dla pewności?
 8. Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 6

  Tak jak napisałem wczoraj, dziś było w planach ponowne mycie auto, cleaner i wosk. Niestety wosku nie zdążyłem bo już deszcz się rozpadał. I teraz pytanie, co dalej? Czy gdy wezmę się za robotę jutro/weekend to po tym deszczu jeszcze raz umyć samochód SAMYM szamponem i wosk czy jeszcze raz cleaner? Samochód może stać aż do czasu woskowania by syfu nie zbierać lecz niestety będzie pod chmurką więc i deszczyk jeszcze raz na pewno spadnie.
 9. Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 6

  A czym sie pozbyć takiego syfu który nie byl ruszany przez lata? Tar&glue i deiron i tam zdziałają cuda? Oraz, rozrobione 1:10 Adbl APC do detali na zewnątrz jest optymalce czy za mocne? Np. Do gum/uszczelek?
 10. Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 6

  Dzięki. Niestety nie posiadam aplikatora MF, tylko gąbkowy Dzięki. Co do odp. 3 - panel, tzn. kawałem maski który aktualnie robię czy panel to już jest cała maska? Oraz, czy wy czyścicie i nakładacie wosk nawet w najdalsze zakątki progów pod drzwiami(można powiedzieć, że to już podwozie - tak głęboko )? Dzisiaj tam glinkowałem to masakra - 2 czarne glinki i nadal nie jestem pewien czy to wyczyściłem w 100%. Mówię o długości jakieś 30-40cm od koła przedniego - bo to z niego cał syf idzie na te progi.
 11. Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 6

  Dzisiaj auto umyłem i wyglinkowałem. Jutro zamierzam jeszcze raz umyć po całej nocy, później nałożyć cleaner (poorboy's world professional polish) i na koniec wosk colli 476. Tutaj pytania, 1. Czy po cleanerze obowiązkowo IPA? 2. Czy cleaner poorboy's world professional polish można nakładać aplikatorem gąbkowym? 3. Czy ten cleaner od razu ścierać MF czy poczekać aż przelecę np. całą maskę i dopiero wtedy za jednym zamachem dotrzeć wszystko MF? 4. To samo pytanie tylko odnośnie wosku colli 476. Niby producent piszę, że odczekać 5-10 min i dopiero wtedy docierać lecz wolę się i tutaj zapytać Dzięki
 12. Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 6

  To prawda, niektórzy robią kanapki z deirona/tar&glue. Popatrz sobie na relację użytkowników w dziale "Pokaż swój blask" - większość myje samochód po 3-4 razy nim przejdą do polerowania by mieć 200% pewności, że fura będzie jak lustro
 13. Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 6

  Sam jestem nowy na tym forum i nigdy nie polerowałem ale już naczytałem się tyle i na oglądałem, że wiem, że nawet pasty polishingowe sporo wyciągają. Tym bardziej, że sam mówisz, że lakier nie jest aż tak zniszczony.
×