Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Na samochód po oczyszczeniu   lakieru itp położyłem collonite 476.

Samochód zamierzam myć powiedzmy co tydzień.

Co proponujecie aplikować  po myciu ? Mam ADBL SSW i raz na tydzien bedzie ok ? Może raz na tydzien np ADBL QD1 a na miesiac SSW ? 

Co ile myc na dwa wiadra?  Żeby jak wy to piszecie odetkać wosk.

Macie na to swoje sposoby ? :)

Pozdrawiam 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ostatnio miałemdrobnywyciek płynu chłodniczego, i kupiłem sobie litre koncentratu K2 Kuler Czerwony i z wodą zwykła bedzie git. ? Wodę już przefiltrowałem w specjalnym dzbanku, pewnie nie którzy wiedzą i tą wodę zagotowałem w czajniku, i czy polecacie niech się trochę ostudzi, nast. mogę zrobić 1:1 z czego mi wyjdzie 2litry takiego płynu i zobaczyć czy jest gdzieś wyciek itd. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy są jakieś przeciwskazania aby położyć NW na przednią szybę, ale podgrzewaną elektrycznie. Mam teraz golfa z taką szybą. Ne ma w niej drucików jak w fordzie. Z zewnątrz wygląda trochę jak lustrzana powierzchnia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Na samochód po oczyszczeniu   lakieru itp położyłem collonite 476.

Samochód zamierzam myć powiedzmy co tydzień.

Co proponujecie aplikować  po myciu ? Mam ADBL SSW i raz na tydzien bedzie ok ? Może raz na tydzien np ADBL QD1 a na miesiac SSW ? 

Co ile myc na dwa wiadra?  Żeby jak wy to piszecie odetkać wosk.

Macie na to swoje sposoby ?

Pozdrawiam 


 
Ja po nałożeniu coli również myję auto co tydzień... Prewash i dwa wiadra za każdym razem a później nakładam QD Poorboy’s... Czasem jak mam do zrobienia inne rzeczy tj. Opony czy plastiki to olewam QD..

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, kondziukret napisał:

Witam,
Na samochód po oczyszczeniu   lakieru itp położyłem collonite 476.

Samochód zamierzam myć powiedzmy co tydzień.

Co proponujecie aplikować  po myciu ? Mam ADBL SSW i raz na tydzien bedzie ok ? Może raz na tydzien np ADBL QD1 a na miesiac SSW ? 

Co ile myc na dwa wiadra?  Żeby jak wy to piszecie odetkać wosk.

Macie na to swoje sposoby ? :)

Pozdrawiam 


 

Jak chcesz co tydzień dawać SSW to to nie zdąży spłynąć. Każdy robi po swojemu :) Ja colli 476 "zasilam" dopiero gdy widzę osłabione kropelkowanie, czyli po kilku miesiącach. Wtedy nawet QD1 wystarczająco wspomaga ten wosk, ale jak dasz SSW to też będzie ok (a nawet lepiej). Jak chcesz to oczywiście możesz QDkować lub QWksować co tydzień, kto bogatemu zabroni :-]

 

26 minut temu, Alfa47 napisał:

Panowie, ostatnio miałemdrobnywyciek płynu chłodniczego, i kupiłem sobie litre koncentratu K2 Kuler Czerwony i z wodą zwykła bedzie git. ? Wodę już przefiltrowałem w specjalnym dzbanku, pewnie nie którzy wiedzą i tą wodę zagotowałem w czajniku, i czy polecacie niech się trochę ostudzi, nast. mogę zrobić 1:1 z czego mi wyjdzie 2litry takiego płynu i zobaczyć czy jest gdzieś wyciek itd. ? 

Trochę mam kłopot z twoją chaotyczną wypowiedzią... ale chyba sens zrozumiałem.

1. Kupiłeś koncentrat k2 do chłodnic i chcesz go rozrobić.

2. Przelałeś kranówę przez jakiś tam filterek, zagotowałeś i jutro chcesz z tego zrobić roztwór do chłodnicy.

3. Nie bardzo wiem co mamy polecić, gotowanie wody w czajniku czy ostudzenie czy jeszcze coś innego :roll:

4. Kogo ty pytasz o ten wyciek? Nas czy masz zobaczyć? Skoro ci ubywa to po co pytasz, po prostu zobacz gdzie ubywa... inaczej będziesz dolewał w nieskończoność. Poza wyciekiem może być walnięta uszczelka pod głowicą. Oleju nie przybywa?

5. Woda destylowana jest tak tania i łatwo dostępna, że naprawdę podziwiam, że chciało ci się tyle pier**lić z tą kranówką która i tak pozostanie kranówką. Nie mówiąc już o tym, że zakamienisz cały układ. No chyba, że te filtry jakieś takie magiczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alfa47 spokojnie możesz dolać, w dodatku jak sam piszesz do sprawdzenia przecieków. Rozumiem, że to tylko taki roztwór testowy i szkoda Ci w tej chwili lać 100% płynu. Węglany częściowo wytrąciłeś podczas gotowania. Z Drugiej strony bańka wody demineralizowanej to jakieś 5 ziko ;), a i gotowy kuler jest mega tani.

@piteks nie ma. Nakładaj śmialo. Taka pora, że NW się przyda bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, kondziukret napisał:

Witam,
Na samochód po oczyszczeniu   lakieru itp położyłem collonite 476.

Samochód zamierzam myć powiedzmy co tydzień.

Co proponujecie aplikować  po myciu ? Mam ADBL SSW i raz na tydzien bedzie ok ? Może raz na tydzien np ADBL QD1 a na miesiac SSW ? 

Co ile myc na dwa wiadra?  Żeby jak wy to piszecie odetkać wosk.

Macie na to swoje sposoby ? :)

Pozdrawiam 


 

Trzymaj się dwóch prostych zasad. 1. Auto do jakiegokolwiek dotykania musi być bardzo dobrze umyte 2. Musisz mieć czas. Nakładanie kolejnych warstw qd nie zaszkodzi chociaż czytałem opowieści o jakichś lekko zasadowych, które mogły zjadać woski. Twoja 'ochrona' będzie też miała właściwości qd, który jest na wierzchu więc musisz sobie odpowiedzieć czy wolisz look i parametry tego czy tamtego i którym się chcesz pobawić.

Ja staram się zawsze zrobić pełne mycie bo auto umyte samym prewashem jest w zasadzie dalej brudne i nie bardzo jest jak je wytrzeć bez narobienia szkód.

30 minut temu, Alfa47 napisał:

Panowie, ostatnio miałemdrobnywyciek płynu chłodniczego, i kupiłem sobie litre koncentratu K2 Kuler Czerwony i z wodą zwykła bedzie git. ? Wodę już przefiltrowałem w specjalnym dzbanku, pewnie nie którzy wiedzą i tą wodę zagotowałem w czajniku, i czy polecacie niech się trochę ostudzi, nast. mogę zrobić 1:1 z czego mi wyjdzie 2litry takiego płynu i zobaczyć czy jest gdzieś wyciek itd. ? 

to sie rozrabia ze zdemineralizowaną generalnie ;) Ale jak nie masz to już ją chyba wyczyściłeś na tyle, że nic się nie stanie.

30 minut temu, piteks napisał:

Mam pytanie. Czy są jakieś przeciwskazania aby położyć NW na przednią szybę, ale podgrzewaną elektrycznie. Mam teraz golfa z taką szybą. Ne ma w niej drucików jak w fordzie. Z zewnątrz wygląda trochę jak lustrzana powierzchnia.  

na fordowską kładłem bez problemu i siedziało jak dzikie. Twoja nie jest grzana uv tylko też napięciem w szybie więc nie powinno być żadnych efektów na minus

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kondziukret napisał:

Witam,
Na samochód po oczyszczeniu   lakieru itp położyłem collonite 476.

Samochód zamierzam myć powiedzmy co tydzień.

Co proponujecie aplikować  po myciu ? Mam ADBL SSW i raz na tydzien bedzie ok ? Może raz na tydzien np ADBL QD1 a na miesiac SSW ? 

Co ile myc na dwa wiadra?  Żeby jak wy to piszecie odetkać wosk.

Macie na to swoje sposoby ? :)

Pozdrawiam 


 

Raz na tydzień mycie na dwa wiadra jest zgodne ze sztuką detailingu. Coli to wosk hybrydowy (carnauba + polimery). W okresie zimowym ja używałbym po myciu ADBL SSW. To syntetyczny Quik wax, który  świetnie wzmocni Coli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, piteks napisał:

Mam pytanie. Czy są jakieś przeciwskazania aby położyć NW na przednią szybę, ale podgrzewaną elektrycznie. Mam teraz golfa z taką szybą. Ne ma w niej drucików jak w fordzie. Z zewnątrz wygląda trochę jak lustrzana powierzchnia.  

nie ma a przynajmniej nic mi o czymś takim nie wiadomo.

Aplikuj spokojnie na przednią. Ja też mam ogrzewaną i nie widzę problemow z NW.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kris990 napisał:

Cześć,

Co polecacie do konserwacji plastików gum, wszelkich zbiorniczków  itp w komorze silnika po czyszczeniu ? Wiem, że Koch ma bardzo fajny produkt MotorPlast ale występuje z tego co widziałem tylko w opcji 5 litrów a aż tyle mi nie potrzebne. Czy polecacie jakiś inny środek tego typu ale w mniejszych opakowaniach ? Właśnie żeby spryskać, nawet na mokro a po kilku godzinach dotrzeć do sucha.

 

Druga pytanie odnośnie Koch Chemie Leather Star - jakieś opinie na ten temat ? Warto nie warto do pielęgnacji skór po czyszczeniu ?

Ktoś, coś podpowie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, kondziukret napisał:

Co proponujecie aplikować  po myciu ? Mam ADBL SSW i raz na tydzien bedzie ok ? Może raz na tydzien np ADBL QD1 a na miesiac SSW ? 

Co ile myc na dwa wiadra?  Żeby jak wy to piszecie odetkać wosk.

Macie na to swoje sposoby ? :)

sposobów jest wiele. sam musisz znaleźć swoją drogę a przede wszystkim czas na to i odpowiedni produkt :) baw się, testuj, ciesz błyskiem lakieru ;)

A myj jak jest brudne ;) podbijaj LSP po myciu QDkiem. A raz na miesiąć QW lub jakiś inny syntetyk.

17 minut temu, kris990 napisał:

Ktoś, coś podpowie?:)

każdy dresing do plastików.

Kup sobie Koch Chemie Nano Magic Plast Care

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnoście CarPro Essence

-Jaka jest trwałość jednej warstwy aplikowanej maszynowo, która odczeka 12h w garażu zanim wyjedzie albo nałoży się wosk?

-Czy ktoś nakładał Essence+ na zwykłego Essence? Jaka trwałość?

-Jak długo poleży Soft99 Fusso Coat aplikowany na zwykłym Essence po 12h?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić IPA i zmywacz sylikonowy do wymywania past po korekcie. Wiem, że IPA rozcieńczam żeby uzyskać 10-25% roztwór. Czy zmywacz również się rozcieńcza? Znalazłem takie dwie aukcje, ale cena jest chyba podejrzanie niska? Myślicie, że będzie ok, czy nie koniecznie będą bezpieczne dla lakieru? Jeśli macie coś sprawdzonego, to proszę o namiary.

Zmywacz:

http://allegro.pl/zmywacz-silikonowy-odtluszczacz-super-wydajny-5l-i7020725797.html

IPA:

http://allegro.pl/ipa-czysty-alkohol-izopropylowy-izopropanol-99-5l-i7051828354.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być ten co masz.
Fireball UCW jaka sama nazwa wskazuje jest to wosk w płynie (QW). Spokojnie takie rozwiązanie spełni swoje zadanie. Po prostu fusso będzie 'mocno' wspomagane. Krzywdy nie narobisz. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki szampon do codziennej pielęgnacji auta z nałożonym woskiem carchem carnauba wax38? Żeby go tylko wspomagać a nie uszkodzić i czy ssw będzie dobrze współgralo z tym woskiem?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki szampon do codziennej pielęgnacji auta z nałożonym woskiem carchem carnauba wax38? Żeby go tylko wspomagać a nie uszkodzić i czy ssw będzie dobrze współgralo z tym woskiem?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka


SSW współgra idealnie z każdym woskiem

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę użyć APC w opryskiwaczu jako pre-wash przed myciem na dwa wiadra? Jeśli tak to podzielcie się środkiem który uzywaliście, auto nie zabezpieczane woskiem(leży QW) pozdrawiam


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, robcok napisał:

Pytanie odnoście CarPro Essence

-Jaka jest trwałość jednej warstwy aplikowanej maszynowo, która odczeka 12h w garażu zanim wyjedzie albo nałoży się wosk?

Wszystko zależy od warunków pogodowych, częstotliwości użytkowania auta, miejsca jego parkowania (garaż, czy chmurka), częstotliwości i sposobu mycia... Zmiennych jest wiele, jednak w okresie jesień-zima jedna warstwa Essence, bez wspomagania, zabezpieczy lakier w codziennie użytkowanym aucie przez okres 3-4 miesięcy.

 

10 godzin temu, robcok napisał:

-Jak długo poleży Soft99 Fusso Coat aplikowany na zwykłym Essence po 12h?

Myślę, że poleży krócej, niż aplikowany na czysty lakier. Essence posiada wypełniacze i "wygładza" powierzchnię lakieru, a poza tym posiada w składzie SiO2, więc Soft nie bardzo ma jak związać się z powierzchnią, na którą go kładziesz. Jeżeli już kłaść coś na Essence (licząc na trwałość tej wierzchniej warstwy), to coś z SiO2 w składzie, aby produkt mógł związać się chemicznie z Essence... Nawiązując do drugiego pytania (dot. Essence +), dystrybutor CarPro na USA poleca właśnie kanapkę: Essence i Essence+. Zapewnia, że taki mix zabezpieczy lakier na 9-12 miesięcy (znając realność takich zapewnień, można założyć, że realna trwałość wyniesie ok. 5-6 miesięcy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.