Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Pytania:

Ad.1

Nie ma takiego obowiazku ale w przypadku coli ja pewnie polecial bym ipa.

Ad.2

Najlepiej maszyna. Tak jak[mention=2113]Domel[/mention] wspominal wyzej... Recznie troche sie napocisz.

Ad.3

Robisz panel ruchami kolistymi oraz wycierasz. Mino wszystko dobra bylaby maszyna.

Ad.4

Tak jak[mention=2113]Domel[/mention] wspominal chociaz nie ma reguly ze wzgledy na wilgotnosc powietrza, temperature oraz ilosc produktu jaka aplikujesz (ciensza - lepsza). Zrob test palca.

 

Wyklikane ze smartfona...

 

 

 

 

Oraz, czy wy czyścicie i nakładacie wosk nawet w najdalsze zakątki progów pod drzwiami(można powiedzieć, że to już podwozie - tak głęboko  )? Dzisiaj tam glinkowałem to masakra - 2 czarne glinki i nadal nie jestem pewien czy to wyczyściłem w 100%. Mówię o długości jakieś 30-40cm od koła przedniego - bo to z niego cał syf idzie na te progi.

 

Ja dzialam na calej powierzchni lakieru. Jesli lakier wchodzi na progi i widoczny jest tylko od spodu to rowniez tam dzialam. Uwazam, ze ma byc kompleksowo... Wiem, prawie nikt tam nie zaglada ale ma byc zrobione.  

Wyklikane ze smartfona...

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, SylPio napisał:

Pytania:

Ad.1

Nie ma takiego obowiazku ale w przypadku coli ja pewnie polecial bym ipa.

Ad.2

Najlepiej maszyna. Tak jak[mention=2113]Domel[/mention] wspominal wyzej... Recznie troche sie napocisz.

Ad.3

Robisz panel ruchami kolistymi oraz wycierasz. Mino wszystko dobra bylaby maszyna.

Ad.4

Tak jak[mention=2113]Domel[/mention] wspominal chociaz nie ma reguly ze wzgledy na wilgotnosc powietrza, temperature oraz ilosc produktu jaka aplikujesz (ciensza - lepsza). Zrob test palca.

 

Wyklikane ze smartfona...

 

 

 

 

Ja dzialam na calej powierzchni lakieru. Jesli lakier wchodzi na progi i widoczny jest tylko od spodu to rowniez tam dzialam. Uwazam, ze ma byc kompleksowo... Wiem, prawie nikt tam nie zaglada ale ma byc zrobione.  

Wyklikane ze smartfona...

 

 

 

 

 

A czym sie pozbyć takiego syfu który nie byl ruszany przez lata? Tar&glue i deiron i tam zdziałają cuda?

 

Oraz, rozrobione 1:10 Adbl APC do detali na zewnątrz jest optymalce czy za mocne? Np. Do gum/uszczelek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maro112 na pozostałości po T&G, deiron - glinka. Nie oszczędzaj przy oprysku auta na tych środkach, gdy widzisz, że coś jeszcze leży możesz dopryskać preparat powtórnie po kilku minutach. Reszta tak jak pisałem usuniesz glinką.

1:10 jest ok. Jeśli będzie za słabo możesz zwiększyć stężenie APC. To już wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój lakier od pół roku pokryty jest Optimum OptiCoat wykonywaną przez warsztat SPA w Gdańsku. Kropelkowanie szału nie robi, ponieważ maska i dach były przeszlifowane po tym miękkim padem ze względu na waterspoty. Od tego czasu trochę poczytałem forum i sam działam przy aucie. Ale nie o tym.

Moje pytanie dotyczy zimy. Samochód w porach wiosna-lato myłem na dwa wiadra co 2-3tyg. Potem QD (roztwór Ech2O + Reload). Na plastiki i opony dressing. Co warto zrobić na zimę gdy samochód ma powłokę ceramiczną? Chodzi mi nie tylko o lakier, ale całościowo. Czy warto na powłokę kłaść twardy wosk? Czy zabezpieczyć w jakiś sposób plastiki przed solą? Przesmarowanie uszczelek?

Trzeba by było kupić także początkowy zestaw na zimę. Szczotka do śniegu, skrobaczka do szyb, zimowy płyn do spryskiwaczy?

http://showcarshine.pl/home/1377-vikan-szczotka-do-usuwania-sniegu.html

http://showcarshine.pl/zima/1372-skrobaczka-mosiezna-delikatna-dla-szyby.html

Pytania może nowicjusza, ale będzie to moja pierwsza zima z pierwszym samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka szczotke vikan. Drugi sezon jezdzi w aucie i wszystko jest ok. Trzeba miec swiadomosc w jaki sposob uzytkowac szczotke... Delikatnie. Skrobaczka murska w mojej opinie bardzo dobra. Teraz uzywam z dluzszym uchwytem bo nie chce nawet przypadkowo zahaczyc zamkiem kurtki o lakier samochodu.

Wyklikane ze smartfona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, SylPio napisał:

Mam taka szczotke vikan. Drugi sezon jezdzi w aucie i wszystko jest ok. Trzeba miec swiadomosc w jaki sposob uzytkowac szczotke... Delikatnie. Skrobaczka murska w mojej opinie bardzo dobra. Teraz uzywam z dluzszym uchwytem bo nie chce nawet przypadkowo zahaczyc zamkiem kurtki o lakier samochodu.

Wyklikane ze smartfona...
 

Dziękuję za odpowiedź. Natomiast co z lakierem i innymi elementami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skrobaczki nie używam. Może dzięki temu po roku szyba jest bez rys. Psikam zawsze tylko odmrażaczem. Jeśli jest masę lodu od zamarzającego deszczu to staram się rozgrzać auto chyba że naprawdę mi się spieszy to ostateczność - skrobanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
45 minut temu, Cineos napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Natomiast co z lakierem i innymi elementami?

jak masz powłokę, to odetkaj ją tylko np ADBL Shampoo Pro - i nałóż sobie albo jakieś QW, Np Detailer's Magic SWM albo adbl QD1 albo SSW i Ci wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie które oponki wybrać mam do wyboru 165/70 r13:
Barum Polaris 3 2017r 508zł
Debica Frigo 2 2017r 540zł
Nokian wr d3 z 2016r. 550zł gość kupił zły rozmiar i tak mu  rok przeleżały produkcja rosyjska
Laufenn I Fit 2017r. 516zł
Które waszym zdaniem są godne i najlepiej na zimowe warunki, jazda miejska woj. Świetokrzyskie
Nokian opony premium, Dębica i barum niskobudzetowe...
Pytanie czy do miasta potrzebujesz opon premium...

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Cineos napisał:

Mój lakier od pół roku pokryty jest Optimum OptiCoat wykonywaną przez warsztat SPA w Gdańsku. Kropelkowanie szału nie robi, ponieważ maska i dach były przeszlifowane po tym miękkim padem ze względu na waterspoty. Od tego czasu trochę poczytałem forum i sam działam przy aucie. Ale nie o tym.

Moje pytanie dotyczy zimy. Samochód w porach wiosna-lato myłem na dwa wiadra co 2-3tyg. Potem QD (roztwór Ech2O + Reload). Na plastiki i opony dressing. Co warto zrobić na zimę gdy samochód ma powłokę ceramiczną? Chodzi mi nie tylko o lakier, ale całościowo. Czy warto na powłokę kłaść twardy wosk? Czy zabezpieczyć w jakiś sposób plastiki przed solą? Przesmarowanie uszczelek?

Trzeba by było kupić także początkowy zestaw na zimę. Szczotka do śniegu, skrobaczka do szyb, zimowy płyn do spryskiwaczy?

http://showcarshine.pl/home/1377-vikan-szczotka-do-usuwania-sniegu.html

http://showcarshine.pl/zima/1372-skrobaczka-mosiezna-delikatna-dla-szyby.html

Pytania może nowicjusza, ale będzie to moja pierwsza zima z pierwszym samochodem.

Co do tego co zrobić przed zimą: wymyć wnęki drzwi wraz z uszczelkami, zaimpregnować uszczelki, możesz przesmarować zamki (zarówno sam bębenek przy kierowcy, żeby był sprawny w razie "W", jak i mechanizmy), zająć się kołami zimowymi przed wymianą. Z ceramiką masz komfort.

Ta szczotka jest bardzo fajna. Nawet przy dużej ilości śniegu się nie zapycha zbyt szybko, a do tego jest delikatna. Ale tak jak napisał @SylPio, lepiej nią omiatać samochód, niż szczotkować. Jakaś cieniutka warstewka może zostać na karoserii. Mandatu za nią nie dostaniesz ;)

Zamiast skrobaczki - odmrażacz, tak jak pisze @Fredi88. Jaki - to kwestia dość wtórna, ja dla bezpieczeństwa stosuję tylko Sonaxa i Turtle Waxa, skuteczność raczej podobna, Sonax ma lepszy atomizer i to jest mój typ. Za to kilka butelek Turtla kupiłem jakoś w maju za 1/4 ceny zimowej, więc mam zapas. :D A firma @Detailer's Magic wypuściła odmrażacz "detailingowy" i o ile skuteczność odmrażania jest jednakowa jak w przypadku Sonaxa (co nawet udowadniałem w stosownym wątku), to ma wypasiony zapach jagód i nie rozprawia się z typowymi niewidzialnymi wycieraczkami.

Co do płynu - jest stosowny wątek - Sonaxa Xtreme nikt nie dał rady zdetronizować. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wczoraj, dziś było w planach ponowne mycie auto, cleaner i wosk. Niestety wosku nie zdążyłem bo już deszcz się rozpadał. I teraz pytanie, co dalej? Czy gdy wezmę się za robotę jutro/weekend to po tym deszczu jeszcze raz umyć samochód SAMYM szamponem i wosk czy jeszcze raz cleaner? :/

Samochód może stać aż do czasu woskowania by syfu nie zbierać lecz niestety będzie pod chmurką więc i deszczyk jeszcze raz na pewno spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maro112 napisał:

Tak jak napisałem wczoraj, dziś było w planach ponowne mycie auto, cleaner i wosk. Niestety wosku nie zdążyłem bo już deszcz się rozpadał. I teraz pytanie, co dalej? Czy gdy wezmę się za robotę jutro/weekend to po tym deszczu jeszcze raz umyć samochód SAMYM szamponem i wosk czy jeszcze raz cleaner? :/

Samochód może stać aż do czasu woskowania by syfu nie zbierać lecz niestety będzie pod chmurką więc i deszczyk jeszcze raz na pewno spadnie.

Jak nie stoi w jakimś miejscu gdzie się kurzy, to tylko spłukać i odtłuścić przed woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wczoraj, dziś było w planach ponowne mycie auto, cleaner i wosk. Niestety wosku nie zdążyłem bo już deszcz się rozpadał. I teraz pytanie, co dalej? Czy gdy wezmę się za robotę jutro/weekend to po tym deszczu jeszcze raz umyć samochód SAMYM szamponem i wosk czy jeszcze raz cleaner?
Samochód może stać aż do czasu woskowania by syfu nie zbierać lecz niestety będzie pod chmurką więc i deszczyk jeszcze raz na pewno spadnie.
Ja bym umył na dwa wiadra dla pewności

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze dawać ręcznik papierowy lub papier toaletowy pod dywaniki...

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 @jijx

Puki nie ma mrozów ,( chyba że masz garaż to co innego) kup sobie pochladiacz wilgoci z metylana - Henkel o zapachu lawendy do auta jest idealny, tanio i skutecznie i ładnie pachnie. Możesz go później wstawić do domu do szafy, jak będą mrozy ( im wyższa temp tym jest skuteczniejszy ).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
40 minut temu, Strus napisał:

Ryż z domowych. Z niekoniecznie domowych pochłaniacz wilgoci

sprawdzone. guzik to daje. no chyba ze ryz lidlowy to kiepski gatunek ;)

13 minut temu, SylPio napisał:

Ktos na forum ostatnio wspominal gdzies o zwirku, zelu do kuwet dla kota.

mam dwie kuwety w garazu a w aucie woreczek ryzu i żwirku - tez bujda na resorach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś już tak więcej tym Rupes'em Mille? Na targach chwilę nim pojeździłem fajnie grzeje lakier, tnie chyba tak jak rotacja + ma ruch DA = lepiej wykańcza. Będę niedługo zamawiał kilka maszyn i tak myślę czy warto się nad tym Rupesem tak spuszczać czy dokupić krauss'a s21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.